Geciktirici Çeşitleri Fiyatları Ve Yorumları


Geciktirici Hap mı Sprey mi Krem mi Daha İyi?

Geciktiriciler hakkında Cinsellik sayfasında yer alan diğer 3 yazımda,geciktiricilerin etki mekanizması hakkında detaylı bilgiler vermiş ve bazı tavsiyelerde bulunmuştum...

Bu yazımda ise,geciktiriciler konusunda en çok merak edilen konuları ele alıp önerilerde bulunacağım.Hazırsanız başlayalım;

Geciktirici çeşitleri neler?

Geciktiriciler piyasaya sunuldukları form(şekle) göre ve içeriğindeki maddelere göre alt gruplara ayrılır.

Formlara göre;Krem,Sprey ve Hap olarak satılırlar.

İçeriğindeki etken maddeye göre;Anestezik ve soğutucu etkili olarak iki gruba ayrılırlar.

Geciktirici hap ise sadece eczanede doktor reçetesi ile satılır.İnternette veya sex shop mağazalarında satılan geciktirici hapların Sağlık Bakanlığı onayı yoktur.Bu nedenle hekim reçetesi olmadan kullanılmaması tavsiye edilir.

Etkili bir geciktirici kaç liradır?

Orijinal ve kaliteli gecikitiricilerin çoğunluğu ithaldir.Fiyatları 50-120 TL arasıdır.Bazı çok satılan ürünlerin bire bir taklitleri ise bu fiyatların çok altında satılabilmektedir.Dolayısı ile güvenilir yerlerden geciktirici krem ve sprey almak gerekir.

Hangi geciktirici daha iyi;Krem mi sprey mi?

Etkinlik olarak krem ve spreyler aynı seviyededir.Lakin;Sprey itici gaz basıncı ile çıktığı için deri altına daha hızlı geçer ve etkisi doğal olarak daha erken başlar.

En iyi geciktirici hangisi?

Bu sorunun cevabını aslında bir diğer yazımda vermiştim ama tekrar edeyim;

Deadly Shark Delay Sprey;Ülkemizde en çok satılan,deyim yerinde ise ‘’garantili’’ geciktirici üründür.Orjinal Deadly Shark Delay Sprey’in işe yaramaması mümkün değildir.Orjinal Delay sprey satan bir firma gözü kapalı iade&değişim imkanı sunar.Bu imkanı sunmayan firmalar taklit ürün satıyordur,itibar etmeyiniz.

Stag 9000;Stag ülkemizdeki en eski geciktirici markalarından birisidir.Hakkında forum sitelerinde en çok olumlu yorum yapılan üründür.Stag alırken beyaz kutu&altın rengi kapak olmasına dikkat edin.

Proloonging Krem ve Sprey;Orta seviyede etkili bir üründür.Yani,ileri derece erken boşalma sorununuz yoksa,ilişkide 5-10 dk.arasında boşalıyorsanız ve süreyi 10 dakika üzerine çıkarmak istiyorsanız alabileceğiniz en iyi geciktiricidir.Çünkü;Diğerleri gibi uyuşturmaz,soğutarak etki gösterir.His kaybı yaşanmadığı için de erkeğin cinsellikten aldığı zevk azalmaz.

Viga Serisi Ürünler;Viga,50.000-150.000 arası farklı dozlara sahip bir markadır.En çok satılanı siyah kutu Viga Elli bin ve Mavi kutu Viga Yüzelli Bin’dir.

Geciktirici Nasıl Kullanılır?

En fazla bilgi kirliliği yaşanan konu,geciktiricilerin kullanımı ile ilgilidir.Hatta çoğu erkek yanlış kullanımdan dolayı geciktiricinin etkisiz olduğunu söylemektedir.Geciktiriciler şu şekilde kullanılır;

Sprey;İlişkiden 15 dk. önce tüm penise 4-5 fıs sıkın,masaj yaparak yedirin.Tende 15 dakika kalması önemlidir...Sonra yıkasanız dahi etkisi geçmez, en az 1 saat devam eder.

Krem;İki nohut büyüklüğünde alın,penise ilişkiden 15 dk. Önce masaj yaparak sürün.

Geciktiricilerin bir zararı var mı?

Sahte taklit ürünler alkol v.b tahriş edici maddeler ihtiva ettikleri için alerji,yanma,kızarma gibi semptomlara neden olabilirler.Bunun haricinde bazı hassas bünyelerde orijinal ürünler de benzer hafif yan etkilere neden olabilirler.Bunun haricinde kan dolaşımına girmediği için bir zararı yoktur.

Geciktirici süreyi ne kadar uzatır?

Bu sorunun cevabı erkekten erkeğe değişir...Çünkü,prematür ejakülasyon denilen erken boşalmanın seviyeleri herkeste farklıdır.Aynı şekilde,erken boşalmayı tetikleyen faktörlerde kişiye göre değişir.Ama bir örnekle soruyu cevaplamak gerekirse;Ön sevişme hariç,penisin vajinada aktif olduğu ilk 1-3 dk. arasında boşalan bir erkek için süreyi 10 dakikaya kadar uzatabilir.Bazı erkeklerde bu süre 20-30 dakikaya kadar çıkabilir.

Geciktiricinin eşime/sevgilime bir zararı olur mu?

Bünyesi hassas kadınlarda ve vajinal enfeksiyonu olanlarda yanma,kaşınma yapabilir.Bir de;Geciktirici kullandıktan sonra oral sex yaşanırsa,kadının ağzında acımsı bir tat bırakabilir ve uyuşma yapabilir.Eğer oral seks yapılacaksa tende 15 dk. akldıktan sonra penisi yıkamak isabetli olacaktır.

Geciktirici krem ve spreyleri bu şekilde özetledikten sonra,ufak br uyarı ile yazımızı sonlandıralım;Aktarlarda, internette ve bazı erotik shoplarda ‘’bitkisel’’ adı altında satılan haplara itibar etmeyin...Otla,çöple sorun çözülseydi ilaç firmaları milyarlarca dolar harcayıp ilaç bulmaya çalışmazdı,bitkileri ambalajlayıp satarlardı.

Sağlıklı bir cinsel yaşam dileklerimle...

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top