Geçmişten Günümüze Seks İkonu 12 Türk Kadını


Gelmiş Geçmiş En Seksi 10 Kadın Kadını 

Türk sinema ve magazin tarihine damga vurmuş,zamane erkeklerinin hayallerini süslemiş yerli seks ikonu kadın ünlüleri merak ediyorsanız yazının devamına buyurun;

Zerrin Egeliler

70’li yıllardaki seks filmi furyasında Yeşilçam’ın en aranılan isimlerinden birisiydi Zerrin Egeliler...Kimsenin cüret edemeyeceği sahnelerde, Kazım Kartal,Behçet Nacar,Aydemir Akbaş başta olmak üzere dönemin erkek oyuncuları ile cesur sevişme sahnelerine imza atardı.

Balık etli,esmer,büyük gözleri olan Zerrin Egeliler,filmlerini izleyen Anadolu erkeklerinin hayallerinde uzun süre yer almıştı.


Arzu Okay

Zerrin Egeliler ile aynı dönemde erotik filmlerde oynayan Arzu Okay,masum bir güzelliğe sahipti...Kumral,beyaz tenli ve temiz bir cilde sahipti.

Ucuz ve kalitesiz filmlerde oynamak zorunda kalmasına rağmen,oyunculuk yeteneği en iyi aktristlerden birisi olarak kabul ediliyordu.

Arzu Okay,70’li yılların en popüler seks sembollerinden birisiydi.


Ahu Tuğba

70’li yılların ikinci yarısından itibaren yıldızı parlayan Ahu Tuğba,tam anlamıyla seks tanrıçası olarak görülüyordu.Dönemin aktörleri,film yapımcıları ve varlıklı playboy erkekleri Ahu Tuğba ile tanışmak için büyük çaba harcıyorlardı.

Ahu Tuğba zamanına göre oldukça cesur bir kadındı.Hem oynadığı filmler hem de özel yaşamı ile 80’li yılların ortalarına kadar Türk erkeklerinin ilgi odağı olmayı başardı.


Müjde Ar

Sadece seksilik anlamında değil,oynadığı filmler ve rol yeteneği ile de Türk sinema tarihine damga vurmuş bir kadın oyuncudur Müjde Ar...

Her rolün hakkını layıkıyla veren Müjde Ar,gerek erotik sahnelerde gerekse sosyal mesaj veren rollerde üstün göstermiş ve sayısız ödül almıştır.

Faruk Peker’le oynadığı İffet filminde taksici Cemil’in (Faruk Peker) kafasını taksinin camına sıkıştırarak tecavüz ettiği sahne,hala popülerliğini korumaktadır.


Oya Aydoğan

70’li yılların sonlarından 90’lı yıllara kadar setlerde fırtına gibi esen Oya Aydoğan,dolgun dudakları ve esmer teniyle zamanının seks sembollerinden birisiydi.

Bir dönem şarkıcılık denemesi de yapan Oya Aydoğan’ı rahmetle anıyoruz...


Banu Alkan

Günümüzde diğerlerine nazaran en çok tanınan iim sanırım Banu Alkan...Ne yapıp edip magazin gündeminde kalmayı başaran Banu Alkan,meşhur leopar desenli bikinisiyle 80’li yıllarda az erkeğin hayalini süslemedi...

Sarışın,balık etli,geniş basenli kadın seven Türk erkekleri,Banu Alkan filmleriyle çok tatlı rüyalar gördüler.

Serpil Çakmaklı

Banu Alkan ile aynı döneme damga vurmuş bir diğer seksi kadın da Serpil Çakmaklı idi...Aralarında kimi zaman yükselen tatlı rekabet,günümüz ünlülerinin sosyal medya atışmaları kadar sert değildi.

80’li yıllarda erkekler arasında hangisinin daha güzel olduğu konusunda şiddetli tartışmalar yaşanırdı.Esmer sevenler Serpil Çakmaklı’yı,sarışın sevenler Banu Alkan’ı daha çekici bulurlardı.


Hülya Avşar

Türk sinema tarihinin belki de gelmiş geçmiş en güzel kadını olarak görülen Hülya Avşar,80li yılların sonunda oldukça popülerdi.Özellikle İbrahim Tatlıses ile sevgili olduğu filmlerdeki masum,kıvırcık saçlı genç kız görünümü çoğu erkeği kendisine aşık etmişti.

Zamanın dergi ve gazeteleri tarafından ücretsiz Hülya Avşar posteri verilince dergi hemen tükenirdi.

Aradan 30 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen Hülya Avşar hala gündem belirlemeyi başaran nadide sanatçılardan birisi.

Aydan Şener

Aydan Şener için aslında söylenecek çok şey var...Seksilikten ziyade duru ve doğal güzelliği ile aşık olunan bir kadındı...

Çalıkuşu isimli TRT diziyle yıldızı parlayan Aydan Şener,ilerleyen zamanlarda farklı projelerde yer alsa da,beklenen başarıyı bir türlü yakalayamadı.


Seren Serengil

90 ‘lı yılların en popüler kadın oyuncularından birisi Seren Serengil’di..Renkli gözleri ve dolgun dudakları ile çok çekici bir yüze sahip olan Seren Serengil,çalkantılı özel yaşamı ile uzun süre magazin gündemini meşgul etmişti.

Hande Ataizi

Yakın dönemin, tartışmasız en iyi kadın oyuncularından birisi olan Hande Ataizi’nin seksiliği konusunda hemfikir olmayan erkek sayısı çok azdır.


Sevda Demirel

Manken ve fotomodel olarak sıkça podyumlarda boy gösteren Sevda Demirel,Demet Şener ve Tuğba Özay ile birlikte bir dönemin en çok haberi yapılan kadınlarından birisiydi...

Giydiği iddialı kostümler ve hareketli özel yaşamı,magazin gündemini belirliyordu.Teşbihte hata olmaz ise, ‘’at gibi kadın’’ sıfatının en çok yakıştığı seksi modelimizdir Sevda Demirel...

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top