Görünüm Ve Şekline Göre Penis Türleri


Penis Çeşitleri Ve İsimleri

Cinsellik sayfasında penis ile ilgili 15 farklı yazım daha bulunmakta...Erkek cinselliğinin en önemli uzvu olan penis hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen okuyucularım,o yazılarımı da okuyabilirler.

Bu yazımda ise,penis türlerini halk dilinde ve tıp terminolojisinde bilinen isimleri ile,temsili resimli olarak açıklamaya çalışacağım.

Mantar Başlı Penis

İngilizce ismi ‘’mushroom dick’’ olan Kafa kısmı geniş ve kalın,arkaya doğru incelen penislere mantar başlı penis denir.Baş kısmı büyük olan penisler,özellikle pantolon ve şortta kabarık durur ve büyük penis algısı yaratırlar.

Diğer bir ismi de çekiç penistir.

İlgili yazı:Büyük penisli erkek nasıl anlaşılır?

Eğri Penis

Yukarı,yana veya aşağıya doğru eğimli penislere İngilizce’de ‘’curved penis’’ denir.Dilimizdeki anlamı ise eğrı veya yamuk penistir.

Özellikle yukarı eğimi 45 dereceden fazla olan penislerde ‘’peyronie’’denilen,doku hasarıyla ilişkili bir hastalıktan söz etmek mümkündür.

Yukarı eğimli penisler G noktasını,aşağı eğik penisler ise A noktasını uyarımını daha şiddetli yapabilirler.Bir diğer ismi muz penistir.

İlgili yazı:Penis şekline göre sex pozisyonları-Resimli anlatım

Füze Penisler

Mantar başlının tam tersi olan penis türüdür...Yani,kafa kısmı ince,arkaya doğru kalınlaşan şekildedir.Bu tür penisler ilk kez sex yapacak kadınlar için idealdir.Füze penis türünün diğer ismi konik penistir.

İlgili yazı:Penis hakkında bilmeniz gereken 3 şey!

Damarlı Penisler

Damarlı penis aslında bir kategori değildir.Bir penis hem mantar başlı hem de alt kategoride damarlı olabilir.Ancak,genel bir sınıflama yaptığım için,alt kategoride popüler olan isimleri de açıklamak istedim.

Damarlı peniste,ereksiyon halinde damarlar belirginleşir ve dışarı fırlayacakmış gibi durular.Bu görüntü bazı kadınları aşırı tahrik ederken,bazı kadınlar tercih etmez.

Düz Penisler

Başı,gövdesi ve kök kısmı aynı ebatta olan,deyim yerinde ise sopa gibi penislere düz penis denir.Düz penis,vajinada her noktası aynı seviyede uyarır.Eğim ve kavis olmayan bu penis çeşidini de seven ve sevmeyen kadınlar vardır.

Düz penisin diğer ismi kalem penistir.

İlgili yazı:Penis bakımı nasıl yapılmalı?

Genel anlamda penis şekillerini bu şekilde açıkladıktan sonra,ebatlarına göre penisleri diğer bir yazımdan özet halinde tekrar hatırlatmak isterim;

Mikro Penisler

Ereksiyon halinde,yani kalkıkken 7 cm ve altında olan penislere mikropenis ismi verilir.Mikro penislerle ilgili detaylı yazıyımı okumak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz

Mikropenisle cinsel tatmin yaşamak mümkün mü?

Normal Penisler

Boyu 12-18 cm,kalınlığı 2,5-4 cm arası olan penislere ‘’normal size penis ‘’ denilir.Dünyadaki erkeklerin yüzde 80’i bu kategoridedir.İngilizce’ de sosis penis olarak da bilinir.

İlgili yazı:En büyük penisli erkekler hangi ülkede?

Büyük Penisler

Boyu 18-22 cm arası penislere büyük penis denir.Bazı uzmanlar 25 santime kadar olan penisleri de büyük penis kateorisine soksalar da,genel kabul 22 santimetredir.

Dünyada erkeklerin yaklaşık %15 ‘i büyük penislidir.

İlgili yazı:Eşimin penisi çok küçük nasıl sevişmeliyiz?

Mega Penisli Erkekler

Penis boyu 22 santimetreden uzun erkeklere mega penisli erkek denilir.İngilizce de günlük dilde ‘’giant penis’’ denilir.Türkçe karşılığı ise dev penistir.Daha çok siyahı ırka mensup erkeklerde görülse de,beyaz ırkta da mevcuttur.

İlgili yazı:Penis boyu nasıl ölçülür?

Sağlıklı bir cinsel yaşam dileklerimle...

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top