Görünüm ve Şekline Göre Vajina Türleri


En Yaygın Görülen Vajina Çeşitleri (Temsili Resimli Anlatım)

Çoğu vajina birbirine benzese de,her kadının vajinası görümün itibarıyla kendisine özgü nitelikler taşır....Vajina şeklini ve yapısını belirleyen temel etkenler;Genetik miras,yaşam tarzı alışkanlıkları ve yaştır.

Bu yazımda,konunun tıbbi derinliklerine dalmadan,en yaygın vajina türlerini açıklayacağım ve erkeklerin bu vajina türleri hakkındaki ortak düşüncelerini aktaracağım...Hazırsanız başlayalım;

Vajina Çeşitleri ve Erkeklerin En Beğendiği Vajina Şekilleri

1-Kapalı Vajina

Kutu vajina,dudaksız vajina gibi farklı isimlerle de anılan kapalı vajinanın dış dudakları genital bölgeyi tamamen kapatır.İç dudaklar(Labia Minora) ve klitoris dışarıdan bakıldığında görünmez.Genelleme yapmak bilimsel açıdan doğru olmayacak ama,kapalı vajinalar genellikle dardır.

Kapalı vajina görünüm itibarıyla erkeklere çekici gelir.Çünkü,fazla cinsel ilişki yaşamamış bakire kız vajinası hissi uyandırır.


2-Kalın Dudaklı Vajina

Doğu toplumlarında Batıya nazaran daha yaygın görülen bir vajina şeklidir.Esmer tenliler ve zencilerde yaygındır (Hindistan,Afrika).Vajina dış dudakları(Labia Majora) dışa doğru çıkıntılı ve iridir.

Erkeklerin oral seks yapmaktan en çok keyif aldıkları vajina türüdür.Çünkü,etli olan vajina dudakları kolayca emilebilir.


3-Nokta Klitorisli Vajina (Küçük Klitorisli Vajina)

Genellikle kapalı tip vajinalarda bulunur.Klitorisin dışta kalan kısmı en fazla nohut büyüklüğündedir.Görünüm itibarıyla çekicidir.

Küçük klitoris görünüm açısından güzel dursa da,kadının cinsel ilişkiden alacağı zevki azaltabilir.Çünkü klitoris kadınlarda ve genç kızlarda, majör uyarım organıdır.Klitoris büyüklüğü ile kolay orgazm arasında direkt bağlantı olduğu bilimsel olarak ispatlanmıştır.

4-Virgül Klitorisli Vajina (Büyük Klitorisli Vajina)

Kadında gelişmemiş penis olarak bulunan klitoris,bazı kadınlarda kuş gagası gibi aşağı doğru sarkar.Bu tür sarkık bir klitoris ilk bakışta itici gelebilir ancak,yukarıda açıkladığım nedenden dolayı,kadının mastürbasyon ve cinsel ilişkiden daha fazla zevk almasına yardımcı olur.

Büyük klitorisli vajina gören erkekler genellikle o kadının (veya kızın ) ateşli ve azgın olduğunu düşünürler.


5-Dağınık Vajina 

Dış dudakların açık olduğu,iç dudakların (labia minora) ve klitorisin göründüğü vajina tipidir.Zarf vajinanın tam tersidir.Yine genelleme yapmak doğru olmayacak ama,dağınık vajina genellikle geniştir.

Dağınık vajina gören erkeğin ilk düşüncesi,kadının çok seks yaptığı ve vajinasının şeklinin bozulduğudur.Bu düşünce bir derecede doğrudur.Çünkü bazı kadınlarda aşırı sex ,vajinal deformasyona neden olabilir.Aynı şekilde,ergenlik ve gençlik döneminde yapılan aşırı mastürbasyonda vajinada sarkmalara neden olabilir.

Ancak,çoğu zaman neden fazla seks yapmak değildir...Değerli erkek okuyucularım;Eğer dudakları büyük,dışa sarkık,klitorisi sünmüş vajinaya sahip bir partneriniz var ise,onun cinsel geçmişi hakkında olumsuz duygulara kapılmamanızı tavsiye ederim...Vajina şeklini belirleyen en öenmli faktör genetik mirastır.Bunun yanında; beslenme alışkanlıkları,spor,sigara,alkol,uyku sağlığı,enfeksiyonlar vajinanın görünümünde önemli etkendirler.


Yaygın vajina türlerini bu şekilde özetledikten sonra,vajinalarla ilgili tarafıma sık gelen  4 soruyu yanıtlayarak yazımı sonlandırıyorum;

En güzel vajina hangisi?

Yazıma başlarken de belirttiğim gibi,her kadının vajinası kendisine özgüdür ve güzeldir...Önemli olan vajina sağlığına dikkat ederek,kokusuz ve hoş görünümlü ve bakımlı bir vajinaya sahip olmaktır.

En ideal vajina şekli nasıldır?

Aslında yukarıdaki sorunun farklı bir versiyonu...Bu tamamen sizin ve partnerinizin zevkine  kalmış bir durum...Mutlaka bir cevap vermem istiyorsanız,kalın dudaklı,1 cm uzunluğunda klitorisi olan zarf tipi vajinaya sahip kadınlar ilişkiden daha fazla zevk alabilirler...Ayrıca bu tür bir vajina,erkeklerin genel olarak en çok sevdiği vajinadır.


Vajinam çok geniş sıkılaştırmak için ne yapabilirim?

Geniş vajinayı dar ve sıkı yapmanın doğal yolu Kegel Egzersizleri yapmaktır.Düzenli olarak yapılan Kegel Egzersizleri sayesinde pelvik kaslarınız güçlenir,daha sıkı bir vajinaya sahip olabilirsiniz.Kegel Egzersizlerinin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını merak ediyorsanız şu linki tıklayabilirsiniz;  http://guzelimguzel.com/Detay/Cinsellik/Kegel-Egzersizleri-(resimli-anlatim)/7869

Diğer bir vajen daraltma yöntemi ise estetik ameliyattır(Vajinoplasti).

Estetik Ameliyatla vajina şekli düzeltilebilir mi?

Evet düzeltilebilir...Vajinal şekil bozuklukları için dünya standartlarında hizmet veren merkezlerimiz bulunmaktadır. 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top