Hangi vibratörü almalıyım?


Vibratör seçimi nasıl yapılmalı?

Cinsellik sayfasında vibratör ve dildolarla ilgili 9 yazım daha yer almakta...O yazılarımdan bazılarının içerisinde konu başlığı olarak yer alan ‘’doğru vibratör seçimi’’ , değişen beklentilere göre tek başına ele alınması gereken ana başlık haline geldiği için,bu yazıyı yazma gereği duydum.

Kadınların; fiziksel özellikleri,yaşları,vajina yapıları,seksten beklentileri, ve psikolojik durumları vibratör tercihinde göz önünde bulundurulması gereken başlıca faktörlerdir.’’En iyi vibratör hangisi?’’ sorusunun yanıtı da doğal olarak bu faktörlere göre kadından kadına farklılık gösterir.

Bu özet açıklamanın ardından, maddeler halinde vibratör seçiminde rol oynayan etkenleri detaylandırıp,kendimize en uygun vibratörü seçmeye çalışalım;


1- Sadece klitoris uyarımı ile orgazm olan kadınlar için uygun olan vibratörler

Daha önceki bir yazımda şu ilginç gerçeği açıklamıştım;ABD’de vibratör kullanan kadınlar arasında yapılan bir anketin sonuçlarına göre,vibratörle cinsel ilişkiye girmeden ,sadece klitoris ve vajina dudaklarını uyararak orgazm yaşayan kadınların oranı %58!

Bence ideal olan hem vajinal hem de klitoral uyarım için vibratör kullanılması...Ama çeşitli nedenlere (vajinusmus,vajina duyarsızlığı v.d) vibratörü sadece kllitoral orgazm için kullanacaksanız, dünyada bu amaç için en çok tercih edilen wand masaj aletini tavsiye ederim.Wand,klitoral uyarım ve orgazmı garanti eden,dünyada klitoris orgazmı için en çok satılan seks oyuncağıdır.Aşağıda klitoris orgazmı için kullanılan vibratörün resmi yer almakta.


2- Hem vajinal hem de klitoral uyarım için uygun olan vibratörler

Bu grupta bir sürü seçenek sunmak mümkün..Çünkü vibratörler işlevi gereği klitoris ve vajina için yapılmışlardır.Eğer ilk kez vibratör satın alacaksanız penis görünümlü,et dokusunda olan,plastik içermeyen kaliteli klasik vibratörleri tavsiye ederim.Klasik vibratör seçiminde ise dikkat etmeniz gereken konular şu şekilde özetlenebilir;

* Vajina yapınıza uygun olan vibratör veya dildoyu(titreşimsiz vibratör) alın.Eğer dar ve cinsel ilişkide hiç esneyemeyn sıkı bir vajina yapınız varise, orta boy ve kalınlıkta olanları tercih edin.Örneğin;14-16,5 cm uzunluğunda,2,5-3 cm arası kalınlıkta olanlar sizin için ideal boyutlardır.Aşağıda bu tür vajina yapısı için önerebileceğim kaliteli bir vibratörün resmi yer almakta.


* Eğer ilişkiye başlarken dar ama ilerleyen süreçte aşırı genişleyen bir vajina yapısına sahipseniz,kafa kısmı ince (sivri),arkaya doğru kalınlaşan vibratörleri tercih edin.Bu tür vibratörler vajinaya kolayca girerler,zevkten açılan vajinaya kalınlaşması sayesinde kolayca penetre olurlar.


* Eğer geniş bir vajinaya sahipseniz büyük boy vibratör ve dildolar satın alın.Büyük boylarda tavsiyem;19-23 cm arası uzunlukta,3,5-5,5 cm arası kalınlıkta olanlar.Daha büyük olan mega vibratörler vajinanız aşırı geniş olsa bile,ilk kullanımda acı verebilirler.Aşağıda kaliteli bir büyük boy vibratör resmi yer almakta.


3- Farklı orgazmlar yaşamak istiyorsanız modern vibratörleri tercih edin

Daha önce ‘’vibratör çeşitleri’’ isimli yazımda açıkladığım üzere,modern vibratörler şekil ve görünüm itibarıyla penise benzemeyen,ten rengi haricinde çok farklı renklerde olabilen yeni nesil vibratör çeşitleridir.Çok farklı türleri olmakla birlikte,en popüler olanları tavşan ve çatal vibratörlerdir.

Tavşan vibratörlerde vajinaya giren ve klitorisi uyaran iki farklı kafa yer almaktadır ve ikisi de titreşim yayar.Eğer vajinal ve klitoral orgazmı aynı anda yaşamak istiyorsanız,ikili uyarım yapan tavşan (rabbit) vibratör almanızı öneririm.


Çatal vibratörler ise üçlü uyarım yaparlar.Tavşan vibratörden farklı olarak anüse uzanan bir ucu daha vardır.Yani üç kafası olan vibratörlerdir.Anal,vajinal ve klitoral uyarımla zevk alan veya bu zevki yaşamak isteyen kadınlar için çatal vibratörler idealdir.


4- G Noktasını bulmak istiyorsanız eğri veya bükülebilen vibratörlerden alın

Eğri klasik vibratörler G noktası orgazmı için özel olarak tasarlanmışlardır.Her kadın G noktası orgazmı yaşayamaz ama bu vibratörler,G noktası orgazmı yaşamayı kolaylaştırabilirler.


Modern vibratörler içerisinde G Noktası için özel tasarlanmış ürünler olmakla birlikte,bükülebilen yeni teknoloji ürünü vibratörleri tavsiye ederim.İster düz,ister bükerek G noktası uyarımı yapabileceğiniz bu yeni jenerasyon vibratörlerin diğer önemli özelliği ise,şarj edilerek kullanılmaları ve pile gerek duymamalarıdır.Aşağıda bükülebilen kaliteli bir modern vibratörün resmi yer almakta.

Son olarak,forum sitelerinde ve vibratör satan sex shop sitelerinde yer alan vibratör yorumlarına itibar etmeyiniz.Çoğu yorum gerçek değildir ve kadınları yanlış yönlendirir.

Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta kaliteli ve ekonomik vibratör çeşitleri bulunmakta.Mahremiyetinize gösterilen kadın duyarlılığı,huzurla alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.

Mahrem Shop Vibratörler sayfasına girmek için linki tıklayabilirsiniz: http://mahremshop.com/urun-kategori/realistik-vibratorler/

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top