İlk Kez Anal Tıkaç Kullanacak Kadınlara 5 Tavsiye


İlk Defa Anal Plug Kullanacak Kadınlara 5 Tavsiye

İngilizce’de Anal plug,butt plug gibi isimlerle bilinen anal sex oyuncaklarının Türkçe’de ismi anal tıkaç veya anal tıpa’dır.

Bu yazımda,anal uyarım için anal tıkaç kullanmayı düşünen kadın,gay ve biseksüel takipçilerime bazı önerilerde bulunacağım.Hazırsanız başlayalım;

Anal oyuncakları acısız ve zevkli kullanmak için neler yapmalı?

Makul Boyutta Anal Tıkaç Seçin

İster daha önce ters ilişki yaşamış olun,isterseniz ilk kez anal tıkaçla mastürbasyon yapmayı birisi olun hiç farketmez...Seçeceğiniz anal tıkaç,makat girişinin genişliğinden bağımsız olarak,ilk deneyim için daima ufak olmalıdır ufak veya orta boy olmalıdır.

Çünkü,anal tıkaçla yapılan uyarım,penis gibi olmadığı için,anal giriş nispeten daha dar ve kasılmış olacaktır.İdeal ilk ilişki anal tıkaç boyları :7-10 cm boy,1-2 cm kalınlık.

Anal ilişki tecrübesi arttıkça,anal tıkaç boy ve kalınlıkları da artabilir...Bu noktada tavsiyem,’’anal plug’’ beginners set denilen farklı çap ve boylardaki anal tıkaç setlerini tercih edebilirsiniz.


Endişelerinizden Kurtulun

‘’Anal seks yapan kadınlar anlatıyor’’ isimli yazımda ele aldığım üzere,bazı kadınların anal ilişkiye dair iki temel kaygısı vardır.Bunlar;

1-Dışkılama Hissi:Anal tıkacın uyardığı sinir uçları ile dışkılama yaklaştığı zaman uyarılan ve bizi tuvalete götüren sinir uçları aynıdır.Dolayısıyla,anal ilişkide veya anal tıkaç kullanımında bu hissi yaşamanız ve tuvaletiniz gelmiş gibi huzursuz olmanız normaldir.

Büyük abdestinizi yaptıktan sonra temizlenip anal tıkaç kullandığınızda,bu hisler yine oluşabilir.Ama korkmayın herhangi bir dışkılama olmayacaktır.


2-Acı çekmek:Ters ilişkide acı ve yanma hissi normal ama,eğer anal tıkaç kullanırken acı duyuyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyor olabilirsiniz...Olası nedenleri şunlar olabilir;

Çok büyük ve kalın anal tıkaç seçimi,yeterince kayganlaştırıcı kullanmamak,yanlış açıyla anal tıkacı içeri itmek,hemoroid(basur) veya anal çatlak.

Bu sorunlardan hiç birisi olmamasına rağmen anal plug kullanırken acı duyuyorsanız,yüksek ihtimalle bedeniniz gergindir,stresli bir dönem yaşıyor olabilirsiniz.Böyle bir durum var ise,anal tıpa kullanımını daha relaks olduğunu bir zaman ertelemek isabetli olabilir.

Kaliteli Materyalden Üretilmiş Anal Ürünleri Tercih Edin

Sağlığa zararı olmayan,yıkandığında temizlenebilen malzemeden imal edilmiş anal tıkaçlar en iyi seçeneklerdir...Hijyenik silikon,metal ve cam en ideal olanlarıdır.Kauçuk ve TPE den üretilmiş ucuz ve kalitesiz anal ürünleri kullanmayın.

Özellikle yeni anal deneyim yaşayacak kadınlar için en iyi malzeme hijyenik silikondur.


Mutlaka Anal Kayganlaştırıcı Ve Anal Rahatlatıcı Ürünler Kullanın

Acısız ve kolay anal birleşme için iki grup ürün vardır.Kısaca farklarını şu şekilde özetlemek mümkün;

Anal Kayganlaştırıcılar:Su bazlı anal kayganlaştırıcılar anal girişte kayganlaşma sağlarlar.Penis veya anal ürünün daha kolay girmesine yardımcı olurlar.

Anal Rahatlatıcı Ve Gevşetici Kremler&Spreyler:Bu ürünler içeriklerindeki bitkisel yağlar sayesinde,kayganlaşmanın yanı sıra rahatlama ve genişleme de sağlarlar.


İlk anal tıkaç kullanımını acısız,ağrısız ve zevkli yaşamak için kayganlaştırıcı kullanım adımları şu şekilde;

Anal girişe bir çay kaşığı miktarında anal rahatlatıcı kremi masaj yaparak,3 dakika önce sürün.Masaj parmakla hafif içeri doğru yapılmalı.

Hemen ardından,anal kayganlaştırıcı jelden bir tatlı kaşığı miktarda anal ürüne,aynı miktarda anüse sürün ve dairesel hareketlerle içeri almayı deneyin.

İlk denemede tümünü içeri almaya çalışmayın.En sık yapılan kullanım hatası bir an önce anal tıkacı içeri itmektir.Acele etmeden,3-4 denemede içeri almak isabetli olacaktır.

Anal mastürbasyon bittikten sonra,ürünü ılık su ve sabunla yıkayın,kurulayıp güneş görmeyen bir yerde muhafaza edin.Anal seks oyuncağını vajinal veya oral olarak kullanmayın.

Sıkça gelen bir soruyu yanıtlayarak yazımı sonlandırayım;

Titreşimli mi yoksa titreşimsiz anal tıkaç tercih etmeliyim?

Titreşimli modeller arkadan G Noktası uyarımını ve A noktası uyarımını daha şiddetli yaşamaya yardımcı olabilirler.Bu sayede anal uyarımla birlikte vajinal uyarım da sağlanıp,orgazm yaşama ihtimali artabilir.

Tavsiye:Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta kaliteli Anal Tıkaç Modelleri satılmakta.

Mahrem Shop ‘’Anal Ürünler’’sayfasına gitmek için bu yazıya tıklayabilirsiniz.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top