İlk kez lezbiyen ilişki yaşayacak kadınlara 5 tavsiye


İlk lezbiyen ilişki hakkında bilmeniz gereken 5 şey

Çeşitli sosyo-kültürel nedenlerden dolayı eşcinselliğin ‘’mahalle baskısına ‘’ maruz kaldığı ülkemizde,en kritik konulardan birisi doğru partneri bulmaktır...Bu engeli aşıp lezbiyen bir partner bulsanız dahi,tecrübesizlik nediyle ilk cinsel deneyimler hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir.

Bu yazımda, yeni lezbiyenlerin seks hayatlarını nasıl daha iyi yaşayabileceklerine dair tavsiyelerde bulunacağım.

''Kadın kadına sevişme nasıl olur ?'' diye merak eden okuyucularım da bu yazımdan bir fikir edinebilirler.

Hazırsanız başlayalım;


1- Ayık kafayla karar verin

Çoğu kadın ilk eşcinsel deneyimini alkollü olduğu anlarda yaşar.Blincin ve muhakemenin sağlıklı işlemediği bu zamanlarda duygular ve dürtüler devreye girip,normalde eşcinsel eğilimi olmayan bir kadının lezbiyen ilişki yaşamasına neden olabilir.Elbette herkes seks alanında ilgi duyduğu şeyleri (kimsenin haklarını gasp etmediği sürece) yaşamalıdır.

Bununla birlikte,eşcinsel ilişkide durum biraz daha farklıdır...Çünkü,bir kadınla anlık bir heyecanla sevişmenin sonrasında hem kötü hissedebilirsiniz, hem de karşınızdaki insan farklı beklentiler içerisine girebilir.

İleride üzüntü,pişmanlık,en iyi arkadaşı kaybetme gibi sorunlar yaşamaktansa, gay veya lezbiyen ilişki kararı ayık kafayla alınmalı,sarhoş olunan anların şehvetiyle karar verilmemelidir.


2- Beklentileriniz gerçekçi olsun

Daha önce erkeklerle cinsellik yaşayan,sonrasında lezbiyenliği tercih eden kadınlar,hayatında hiç karşı cinsle birlikte olmadan direk eşcinsel kimliği ile yola çıkan genç kızlardan daha şanssızdırlar...Nedeni ise;Karşı cinsin duygusal ve fiziksel özellikleri(örneğin penisi) kadının orgazm olmasında önemli bir unsurdu ve artık penis olmayacak...

Diğer konu da,ilk kez sevişecek lezbiyenlerin zevke ve orgazma odaklanmamaları gerektiğidir.Çünkü kadın orgazmı karmaşık bir bütündür ve üzerine ne kadar gidilir ise,o kadar uzaklaşır...

Gerçekçi beklentilerle duygusal doyuma odaklanmak,sakin ve şefkatli sevişmek,ilk seks için en önemli ayrıntılardır.


3- Bedeninizi keşfedin

Sadece klitoris ve vajina uyarımı ile orgazm olan ve bunun doyum için yeterli olduğunu düşünen bir kadınsanız,lezbiyen ilişkide bu iki uyarımın yeterli olmayacağını bilmelisiniz...Çünkü,lezbiyen ilişki şekli ve özü itibarıyla cinsel ilişkiye girmek yerine sevişmeyi daha ön plana çıkarır.

Dokunuşlar,dil,dudak temasları,öpüşme lezbiyen ilişkinin temelidir.Bu nedenle,ilk lezbiyen ilişkiden önce olabildiğince bedeninizin farklı bölgelerini ,yeni haz noktalarınızı keşfedin.Yeni başlayanlar için bir tüyo vereyim;Dirsek içleri ve omuz başları çoğu kadının gizli erojen bölgeleridir.Lezbiyen sevişmede bu bölgelerin mutlaka uyarılmasını öneririm.


4- İletişimi koparmayın

Sevişmeye başladığınız anda yapmanız gereken önemli şeylerden birisi de utanmadan,çekinmeden istediğiniz ve istemediğiniz şeyleri söylemektir.Çünkü daha önce bir hassas bölgenizin erkek tarafından uyarımı zevk verirken,benzer uyarımın kadın tarafından yapılması hoşunuza gitmeyebilir.Aynı şey tam tersi bir durum içinde söz konusudur.

Bu nedenden dolayı,zevk aldığınız,daha çok uyarılmasını istediğiniz yerlere partnerinizi yönlendirmek,zevk vermeyen bölgelerden ise uzaklaştırıp farklı yerleri uyarmasını sağlamak önemli...Unutmayın;İkinizde acemisiniz ve birlikte çıktığınız bu yolda paylaşarak öğreneceksiniz.


5- Seks oyuncaklarınız olsun

Her ne kadar lezbiyenlik sevişme ve dokunma odaklı olsa da,yardımcı seks oyuncakları ilk sevişmede işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.Hele de daha önce sadece erkek penisi ile orgazm yaşayan iki kadınsanız,vibratör,belden bağlamalı dildo,kayganlaştırıcı başta olmak üzere bazı erotik oyuncaklar mutlaka baş ucunuzda olmalı.

Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan mahrem Shop’ta lezbiyenler için kaliteli ve sağlıklı seks oyuncakları bulunmakta.Mahremiyetinize gösterilen kadın duyarlılığı huzurla alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.

Mahrem Shop ‘’BELDEN BAĞLAMALILAR’’ sayfasına  girmek için linki tıklayabilirsiniz: http://mahremshop.com/urun-kategori/belden-baglamalilar/


Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top