İyi Sevişemeyen Erkek Nasıl Anlaşılır?


Sekste Başarısız Erkeği Ele Veren Tavır Ve Davranışlar

Hayatın her alanında olduğu gibi,yatak performansı alanında da bilinçsizce verilen sinyaller ve işaretler vardır...Bu emareleri genellemek doğru değil ancak,psikiyatri ve sosyoloji bilimlerinin temel öğretileri çoğu zaman gerçeğin aynasıdır.

Evleneceği veya birlikte olacağı erkeğin seks performansını merak eden ancak bunu soramayan kadınlar ve genç kızlar için,bu sorunun yanıtını mümkün olduğunca doğru almalarına yardımcı olacak bir rehber hazırladım.Umarım işe yarar...

Yatakta Başarısız Erkeği Anlamanın Yolları:

Abartılı cinsellik konuşuyorsa

Durup dururken aşılan sex sohbetleri,her konuyu sekse bağlamaya çalışmak,cinsellik konusu açıldığında,dinleyenden daha ziyade konuşan olmak...Bu tür tavır ve davranışlar çoğu kadın tarafından deyim yerinde ise ‘’azgın erkek’’ olarak algılanır ancak durum genellikle göründüğü gibi değildir...Çünkü,erkekler kendilerini yetersiz hissettikleri alanlarda abartıya ve gereksiz sohbet etmeye çalışırlar.Aslında bu psikoloji erkeğe özgü değildir.İnsanoğlu eksik yanını bilinçsizce kapatmak ister.

Hızlı ve tehlikeli araç kullanıyorsa

Belki şaşırtıcı gelecek ama,yapılan bazı gözlem çalışmalarının sonucuna göre;aşırı hızlı ve riskli araç kullanan erkeklerin büyük çoğunluğu erken boşalma sorunu yaşıyor...Hayatın her alanında yaşanan acelecilik ve stres,doğal olarak seks alanında da etkisini gösteriyor.

Maço ve Cool tavırlar sergiliyorsa

Yukarıda değindiğim üzere,insan eksik veya zayıf yanını baskılamak için tersi yönde abartılı davranışlar sergileme eğilimindedir...Öz güven ve benlik sorunu yaşayan bir erkek,kendisini farkettirmek kaygısıyla maço,kaba,duyarısz bir maske takabilir.Hatta bunun çekici olduğunu düşünebilir...Eğer maço görünmeye çalışan bir koca adayınız veya sevgiliniz var ise,bilin ki özgüveni yerlerde...Öz güven sorunu olan bir erkeğin sertleşme,erken boşalma gibi cinsel sorunları yaşıyor olması yüksek ihtimaldir.

Aşırı alıngan ve kırılgansa

Her şeyden nem kapan,sürekli söylenenleri yanlış anlayan,trip atan,kısa süreli küslükler yaşayan erkekler çeşitli psikolojik sorunların etkisinde oldukları için,doğal olarak cinsel hayatlarında da problem yaşarlar...Kendini ispatlama,erkekliğini gösterme,kadını etkileme gibi dürtülerle sevişen bu erkek profili,en ufak bir başarısızlıkta büyük hüsran yaşayıp,kabuğuna çekilebilir.

Konuya başlarken de söz ettiğim gibi,bu göstergeler üzerinden bir erkeğin cinsel performansını değerlendirmek ve genellemeler yapmak yanıltıcı olabilir.Ancak yapılan bilimsel çalışmalar ve anket sonuçları genellikle bu tür erkeklerin yatakta başarısız olduğunu gösteriyor.

Şu yazı da ilginizi çekebilir;Sekste tecrübeli erkek nasıl anlaşılır? 

Sağlıklı bir cinsel yaşam dileklerimle...

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top