Jigolo nedir? Jigolo kime denir?


Jigololuk ve jigololar hakkında bilmeniz gereken 12 şey

‘’Jigolo ne demek?’’ sorusunun yanıtını bilmeyen yoktur sanırım...Ama maksadımız jigololuk mesleğini tüm detaylarıyla ele almak olduğu için,yine biz konunun ABC’sinden başlayıp,önce bir jigolo tanımı yapalım,ardından jigolo arayan kadınlara,çiftlere ve jigolo olmak isteyen erkeklere önerilerimizi soru- cevap şeklinde sıralayalım.

Jigolo ne demek?

Jigolo,para karşılığı seks ve eğlence amacıyla kiralanan erkeklere denir.Daha açık bir tanımla,jigolo erkek fahişe demektir.Jigololuk ise bu mesleğin adıdır.

Jigololuk yasal bir meslek mi?

Hayır yasal değil.Para karşılığı illegal yollarla seks yapmak hem kadınlar hem de erkekler için yasaklanmıştır.Para karşılığı yasal olarak seks yapılan genelevler vardır ama ülkemizde şu an için sadece erkeklere hizmet veren,kadınların çalıştığı genelevler bulunmaktadır.

Erkeklerin çalıştığı genelevler bazı ülkelerde bulunmakla birlikte,Türkiye’de henüz böyle bir hizmet yoktur.


Peki neden bazı jigolo siteleri ‘’yasal jigolo hizmeti’’ iddiasında bulunuyorlar?

Bu bir kandırmacadır.Ülkemizde jigololuk mesleğinin tanımı yasal olarak yapılmamıştır.Yasal bir tanım yapılsa dahi devlet bu hizmetin internet siteleri aracılığı ile yapılması yerine,genelevler gibi müstakil yerlerde kontrollü olarak yapılmasına izin verir.

Jigololar her kadınla yatar mı,yani müşteri seçme hakları var mı?

Profesyonel jigolo hizmeti veren kişi ya da kurumların (yurtdışında) böyle bir seçim yapma hakkı yoktur.Hatta genellikle jigololar yaşça büyük kadınlara daha çok hizmet vermektedirler.


Jigolo erkekle birlikte olur mu?

Yukarıda açıkladığım üzere,jigololuk bir meslektir ve prensip olarak müşteri ayırt etme lüksü yoktur.Bununla birlikte,bazı jigololar kendilerini tanıtırken eşcinsel ilişkiye kapalı olduklarını belirtebilmektedirler.

Jigolo biseksüel çiftlerle 3lü ya da grup seks yapar mı?

Evet yapar.Yalnız bu hizmet karşılığında alacağı ücret artar.


Ülkemizde profesyonel jigolo hizmeti veren kişi ve kurum olmadığı halde neden bu kadar fazla jigolo sitesi var?

Bu absürt durumun iki nedeni var; 

Birincisi;Cinsel anlamda aç olan erkekler,sırf kadınla birlikte olmak adına kendilerine sosyal medyada (facebook,twitter,instagram v.d) jigolo ismi vermekteler.Bu erkekler için müşteriden alınacak para önemli değildir,hatta hemen hepsi bedava cinsel ilişkiye razıdırlar.

İkinci neden ise ekonomik;Kolay yoldan para kazanmak ve zevkli vakit geçirmek isteyen insanlar internet sitesi kurup,sekse aç erkekleri üye yapmaktalar.Bu üyeler siteyi ziyaret eden müşterilere pazarlanmakta.


Jigolo nasıl bulunur?

Kaliteli ve profesyonel jigolo hizmeti veren erkekler İstanbul,Ankara,İzmir,Antalya,Adana gibi büyük şehirlerde bulunan belli  mekanlara takılırlar.Bu mekanların çoğu bar,disco tarzı yerlerdir.

Jigolo sadece seks mi yapar?

Hayır,escort hizmeti de verebilirler.Yani, birlikte akşam yemeği,gezme,sosyal ortamlara katılma gibi aktivitelerde hizmetleri dahilindedir.

Jigolo kelimesinin kaynağı nedir?

İlk olarak1920’li yıllarda kullanılmaya başlanan jigolo kelimesinin İngilizce ismi ‘’gigolo’’ dur. Gigolo kelimesi ise,Fransızca olan ‘’gigolette’’ den türemiştir.Gigolette,Fransızca’da dans için kiralanan kız anlamına gelmektedir.

Jigololar ayda ne kadar kazanır?

Profesyonel jigololuk oldukça kazançlı bir o kadar da zor bir meslektir...Yurtdışında yapılan bir ankete göre,iyi bir jigolo ayda ortalama 5000-15000 Amerikan Doları para kazanmaktadır (Yaklaşık 15- 45 bin lira ).

‘’ Jigolo arıyorum ,Nasıl ve nereden jigolo bulurum?’’  diye soran kadınlara ve evli çiftlere neler önerirsiniz?

İlk tavsiyem;Kesinlikle internetten jigolo kiralamayın.İleride çeşitli sağlık sorunları ve sosyal sıkıntılar yaşamanız muhtemel (taciz,şantaj,rahatsız edilme v.d).

İkinci tavsiyem ise, ülkemizde yasal karşılığı olmayan bu tür hizmetleri satın almayın...Güvenilir bir partner bulmak veya seks oyuncakları kullanmak,jigololuk mesleği legal zemine oturana kadar en sağlıklı yöntemler.

Son tavsiyem ise, Google’ a ‘’ jigolo arayanlar ’’ yazarak internette partner bulmaya çalışan genç erkek okuyucularıma;Jigololuk sadece seks demek değildir..Cinsel arzularınızı doyurmak adına  para karşılığı veya ücretsiz yaşayacağınız seks,dışarıdan göründüğü kadar kolay olmayabilir.İstenilen her şeyi yapmak,kiralama süresi boyunca üstün performans sergilemek,hatta onur kırıcı bazı isteklere maruz kalmak bu mesleğin doğasında vardır...Bir anlık cinsel arzuyu tatmin etmek için kişiliğinizi ve sağlığınızı riske atmayın.

Sağlıklı bir cinsel yaşam dileklerimle...

Bu makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından yazılmıştır. www.tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top