Kadın Ve Cinsellik


Kadınların seks hayatına dair en çok merak edilenler 

‘’Cinsellik’’ sayfasında kadınların cinsel yaşamına dair 200’den fazla bilimsel makalem bulunmakta... Her türlü cinsel konuyu ele aldığım makalelerimin toplu bir özetini yapmak istedim ve bu yazıyı kaleme aldım...

Dilerim kadın cinselliğine dair merak ettiklerinizin yanıtını vermiş olurum.Eğer sorunuzun yanıtını cinsellik sayfasında veya bu yazımda bulamazsanız,iletisim@guzelimguzel.com adresine mail göndermeniz yeterli.Sorunuzu basit ve anlaşılır şekilde yanıtlayarak yardımcı olmaya çalışırım.


Kadın cinselliğine dair en çok merak edilen 8 şey

Kadınlar neden geç orgazm olur?

Kadın orgazmı (boşalması),erkeğinkine nazaran daha karmaşık ve senkronize bir süreçtir.Kısaca özetlemem gerekirse;Kadın,erkek gibi sadece bedensel rahatlama odaklı bir sisteme sahip değildir.Erkek doğası gereği ‘’dölleme’’odaklı olduğu için,iç güdüsel olarak bir an önce yumurtayı döllemek ister.Bu durum neredeyse tüm canlı türlerinin erkekleri için geçerlidir.Dünyada insan ve diğer canlı türlerinin soylarının devam etmesinde bu dölleme odaklı iç güdünün payı yüksektir.

Kadın orgazmında ise;duygusal,psikolojik ve bedensel tatminin aynı anda,aynı noktada buluşması gerekir...Bu üçlü sac ayağı oluştuğu anda kadın orgazmın doruklarına çıkar.Bu üçünden birisi eksik olduğunda ise kadın ya orgazm olamaz,ya da düşük şiddetli bir orgazm yaşayıp,tam tatmine ulaşamaz.(Örneğin;Cinsel ilişki yaşamamış bakire kızların mastürbasyonla orgazm olması sadece bedensel bir rahatlamadır,tam tatmin değildir.)


Kadınlar anal seksten zevk alır mı?

Bu sorunun yanıtı kadından kadına değişir...Anal seksle ilgili diğer bazı yazılarımda da belirttiğim üzere,ters ilişki genel anlamda kadınlara zevk vermez.Çoğu kadın erkeğini mutlu etmek için arkadan ilişkiye ‘’evet’’ der.Bununla birlikte,%20’lik bir kesim anal ilişkiden zevk alır.Bu zevk vajinal seksin verdiği hormonal zevkten farklıdır.Daha çok psikolojik ve sinir ucu uyarımı temelinde bir zevk söz konusudur.

Kadınlar anal seksle orgazm olur mu?

Bazı kadınlar ters ilişkiyle orgazm yaşadıklarını iddia etseler de, bu durum bilimsel olarak kanıtlanmış değildir...Anal ilişkiyle orgazm yaşanması için klitoris ve/veya vajinanın da uyarılmadı gerekir. Makattan ilişkiyle orgazm(boşalma) yaşadığını düşünen çoğu kadın  psikolojik anlamda yaşadığı hisleri orgazmla karıştırmaktadır.


Kadın neden art arda seks yapmak ister?

Yine çok merak edilen bir konu...Erkek bir kez boşaldığında bir sonraki sevişme için en az 20 dk. geçmesi gerekirken,kadın boşalmasına rağmen hemen ikinci,hatta üçüncü seksi isteyebilmektedir.Bir yazımda açıkladığım üzere,24 saat içerisinde 150’den fazla orgazm olan kadın,bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Kadınlar oral seks yapılmasından zevk alır mı?

Eğer bir erkek iyi oral sex yapıyorsa,kadının zevk almaması imkansıza yakındır.’’Kadına oral seks yapmanın incelikleri’’ isimli yazımda detaylı olarak açıkladığım teknikleri uygulanırsa,cinsel ilişkiye girmeden,sadece oral seks yaparak bile, bir kadını orgazma ulaştırmak mümkündür.

İlgili yazıyı okumak için linki tıklayabilirsiniz:  http://guzelimguzel.com/Detay/Cinsellik/Kadina-oral-seks-yapmanin-incelikleri/5740

Kadınlar oral seks yapmaktan zevk alır mı?

Oral seksin kadına cinsel anlamda verdiği bir haz yoktur...Bazı kadınlara ve kızlara oral ilişki tiksindirici,hatta iğrenç gelirken bazıları ise oral seksi son derece zevk verici bulmaktadır.Erkeğe oral seks yapmaktan hoşlanan bir kadın cinsel tatminden ziyade,erkeği mutlu etme,erkeğe ait olma,erkeğe tam anlamıyla doyurma gibi dişilik iç güdülerinin sonucu olan psikolojik bir zevk yaşar.


Erkeğe yapılacak oral seksin püf noktaları için şu yazımı okuyabilirsiniz: http://guzelimguzel.com/Detay/Cinsellik/Oral-seks-nedir--Mukemmel-oral-seks-nasil-yapilir/2528

Kadınlar seks esnasında başka birini hayal eder mi?

Kadının sevişirken başka bir erkeği düşünmesi,erkeğin seks esnasında başka bir kadını düşünmesi kadar yaygın bir durumdur..Yapılan bilimsel çalışmalar,bu konuda cinsiyetler arasında anlamlı bir fark olmadığını göstermektedir.

Bir oran vermemi isterseniz,her evli kadın veya erkek en az bir kez seks esnasında başka birini hayal etmiştir.Kocasını veya karısını sevdiği halde başka birini hayal etmek doğaldır ancak,her sevişmede başka bir erkeği veya kadını düşünmek,o şekilde orgazm olmak tedavi edilmesi gereken bir sorundur.


Kadınlar neden sevişirken çığlık atar ?

Aslında kadınların büyük kısmı seks esnasında inler...Ancak bazı kadınlar sevişirken aşırı şekilde çığlık atabilirler.İngilizce’de ‘’noisy sex’’ denilen gürültülü sevişme,ülkemizde yaygın değildir.Ama cinsel ilişkide yüksek sesle çığlık atmak genetik nedenlere bağlı olan normal bir durumdur.Bazı kadınlar aşırı tarik olduklarında, beyine giden uyarımlar,hormonların seviyesini artırır,öz kontrolün ortadan kalkmasına neden olur ve  kadın istemsizce çığlıklar atar.

Bu Makale TAM Yaşam ve İlişki Danışmanlığı tarafından kaleme alınmıştır. www.tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top