Kadınlarda Erken Boşalma Nedenleri Ve Çözüm Yolları


Kadınlarda Çabuk Orgazm Nedenleri

Kadınlar,genellikle erkeklere nazaran daha geç orgazma ulaşırlar...Diğer bir yazımda da ele aldığım gibi,kadınların cinsel ilişkide orgazma ulaşma süreleri erkeklerin yaklaşık 2 katıdır.Bu sürede kabaca 8-10 dakikaya tekabül eder.Bazı kadınlarda bu süre 15-20 dakikaya kadar çıkabilir.

Erkeklerde erken boşalma sorununu ve çözüm yollarını içeren 4 yazım cinsellik sayfasında mevcut.O yazılardan birisinin linkini paylaşayım;’’Kocam erken boşalıyor,ne yapmalıyım?’’

Bu yazımda ise,tam tersi bir cinsel sorunu ele alacağım;normalden daha hızlı ve erken boşalan kadınlar...Bir kadının,kocasından veya sevgilisinden önce orgazma ulaşması da ciddi bir sorundur.Erkek tam uyarılmışken ve cinsel arzusu zirvedeyken,kadının seksi yarıda bırakması her iki tarafı da olumsuz etkiler.

Peki bir kadın neden hemen orgazm olur ve erken boşalır? Bu soruyu yanıtlamadan önce,kadınlarda erken boşalma için süreyi açıklayalım;

Eğer bir kadın cinsel ilişki başladıktan sonra 1-3 dakika arasında orgazma ulaşıyorsa erken boşalmadan söz edilebilir.Hatta penis vajinaya penetre olmadan,ön sevişme aşamasında dahi orgazm yaşayan kadınlar vardır.

Bu özet bilgilendirmeden sonra,kadınlarda erken boşalma sorununun nedenlerini ele alıp,tavsiyelerimizi sıralayalım;


Klitoris Hassasiyetinin Aşırı Yüksek Olması

‘’Klitoris hakkında bilmeniz gerekekn 8 şey’’ isimli yazımda açıkladığım üzere,kadınların yarısından fazlası klitoral uyarım ile orgazm yaşamakta...Önemli sayıda kadın vajinal orgazmı henüz deneyimlememiş durumda.

Eğer ön sevişme esnasında aşırı klitoris uyarımı yaşıyorsanız,bu uyarımı sınırlamanız veya ön sevişmede klitoris ve vajina dudaklarını hiç uyarmamanız isabetli olabilir.

Eğer tüm çabalarınıza rağmen klitoris uyarımını önlemeyi başaramıyorsanız diğer önerim de şu;Erkeklerin erken boşalmada kullandığı geciktirici krem veya spreyden çok az miktarda alarak klitorise sevişme başlamadan 15 dk. önce sürün.Bu miktar geciktirici krem için bir mercimek tanesinden daha büyük olmamalı.


Kısıtlı Zamanlarda Ve Sınırlı Mekanlarda Sevişmek

Sağlıklı cinsel hayatı olan hemen herkes çeşitli nedenlerden dolayı kısıtlı zaman ve mekanlarda seks yapmak zorunda kalabilir...Akraba veya anne baba ile aynı evde yaşamak,bebek sahibi olmak,daha küçük bir eve taşınmak v.b nedenler,zaman ve mekan kısıtlamasının en önemli nedenleridir.

Bu tür sınırlamalar hem erkekte hem de kadında bilinçsizce seksi daha erken finale taşıma dürtüsünü tetikler.Genellikle erkekler bu durumdan daha çok etkilense de,kadınları da beklenenden daha erken boşalmaya itebilir.

Eğer böyle bir nedenden kaynaklanan erken boşalma sorunu yaşadığınızı düşünüyorsanız,imkanlarınız elverdiği ölçüde başka mekanlarda(otel,günlük kiralık daire v.b) cinsellik yaşamanız faydalı olabilir.


Hep Aynı Pozisyonda Sevişmek

‘’Kadın orgazmı için en iyi seks pozisyonları’’ isimli yazımda,kadınları daha kolay ve hızlı doyuma ulaştıracak cinsel ilişki pozisyonlarını resimli olarak açıklamıştım...

Eğer hep aynı pozisyonda sex yaparken erken boşalma sorunu yaşıyorsanız,bilin ki,o pozisyon sizi vajinal olarak aşırı uyarıyor ve çabucak orgazm olmanıza neden oluyor...Bu durumda yapılabilecek en iyi şey,farklı pozisyonlarda cinsel ilişki denemektir.Böylece vajinal ve klitoral uyarım seviyesini düşürebilirsiniz.


Ön Sevişmede Yapılan Oral Seks

‘’Kadına oral sex yapmanın incelikleri’’ isimli yazımda,kadına oral seks yapmanın püf noktalarını açıklamıştım...Eğer partneri tarafından ön sevişme sırasında oral uyarım yaşayan bir kadınsanız,bu uyarımı mutlaka sınırlayın.Çünkü,yukarıda da açıkladığım gib,vajina dudakları ve klitoris uyarımı sizi aşırı tahrik eder ve hemen orgazm olursunuz.


Erkeği Daha Çabuk Orgazma Ulaştıracak Alanlara Yönelin

Madem sürekli siz erken boşalıyorsunuz,eşinizin veya sevgilinizin daha fazla tahrik olmasını sağlayarak süreyi eşitlemeye çalışın.

Bu konuda önerilerim şunlar;

Partnerinize daha uzun süreli oral sex yapın.Bu yazıda erkeğe mükemmel oral seksin tüyoları yer almakta: Erkeğe mükemmel oral sex nasıl yapılır?

Erkekleri daha hızlı ve zevkli orgazma ulaştıracak seks pozisyonları deneyin.İlgili yazı:Erkeklerin en sevdiği seks pozisyonları

Fanteziler eşliğinde sevişin.Seks fantezileri,seks oyuncakları ve fantezi kostümler erkekleri daha fazla tahrik eder,kolay orgazma ulaşmalarını sağlar.

Bir Hekime Başvurun

Yukarıdaki tüm önerileri uygulamanıza rağmen olumlu bir sonuç alamadıysanız bir jinekolog veya psikiyatriste başvurmanız isabetli olabilir.Özellikle libidosu aşırı yüksek kadınlarda östrojen ve progesteron hormon seviyelerine bakılması gerekebilir.Benzer şekilde,psikiyatrik bir sorun da erken boşalmaya neden  olabilir.Örneğin;manik duygu durum,bipolar kişilik bozukluğu,histriyoni gibi mental hastalıklar, hızlı orgazm ve sürekli seks yapma isteğini tetikleyen sorunlardır.

Tavsiye; Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta daha zevkli ve eğlenceli cinsel deneyimler yaşamanızı sağlayacak sex oyuncakları satılmakta.Gizliliğinize gösterilen kadın özeni huzurla alışveriş yapmanıza vesile olabilir.

Mahrem Shop’ a gitmek için bu yazıya tıklayabilirsiniz.


Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top