Kadınların En İyi Seks Yaptığı Yaşlar


Hangi Yaş Kadınlar Daha İyi Sevişir?

Hem kadın hem de erkekler için seks hayatında yaş, belirleyici unsurlardan birisidir.Cinselliğe henüz adım atmış bir genç kızın beklentileri ile,olgun bir kadının beklentileri doğal olarak farklıdır.Bu yazımda,kadının yaşı ile değişen cinsel beklentilerini açıklayıp,’’en iyi sevişen kadınlar hangi yaş grubunda olur?’’ sorusunun yanıtını vermeye çalışacağım.

18-25 Yaş 

Ergenlik döneminde karşı cinse artan ilgi,beraberinde korku ve heyecanı da taşır...Genç bir kız için ilk cinsel deneyim asla unutulmayacak bir anıdır. Unutulamamasının esas nedeni çoğu zaman alınan hazdan ziyade,kadınlığa atılan ilk adım olmasından kaynaklanır.

Reşit olmuş bir kızın ilerleyen zamanlarda seks tecrübesi artsa da,öğrencilik dönemine denk gelen 18-25 yaş arasında yaptığı seksler birbirine benzer.Çünkü o yaşların cinsel beklentisinde köklü değişimler yaşanmaz.

İstisnalar olmakla birlikte,gençlik dönemindeki kızların cinsel hayatlarına, bilgi ve tecrübe edinme hevesiyle yaşanan cinsel ilişkiler hakimdir.Cinsel hafızayı bir harddisk olarak varsayarasak,gençlik döneminde yaşanan cinsellik,bu harddiski doldurma evresidir diyebiliriz.


25-30 yaş arası

Hayata atılmış,ekonomik özgürlüğünü elde etmiş,kısmen de cinsellik alanında tecrübe kazanmış bir kadının özgüveni de yükselir...Artan özgüven,seskte beklentileri daha yüksek sesle dile getirmeyi sağlar.Yatakta erkeğine beklentisini söylemeye başlayan kadın,eğer bu istekleri karşılanmaz ise kıyaslama ve arayışa girebilir.

Dolayısı ile bu yaşlarda deneyim artsa da ,merak devam eder.Merak ve özgüven ekseninde sevişen bir kadın,deyim yerinde ise yatakta erkeğini zevkten çıldırtabilir!


30-40 yaş arası

Evlenmiş,belki çocuk sahibi olmuş,iş hayatında merdivenleri tırmanmaya başlamış ve vücudunu tanımış kadın...

Bu yaş grubunda olup da,cinselliğin hayatındaki yerini tanımlayamamış kadın yoktur desem,sanırım abartmış olmam.Erken olgunluk dönemi de diyebileceğim 30-40 yaş arasındaki kadın erkeğe nasıl zevk vereceğini bildiği gibi,kendisinin de,sekste nelerden zevk aldığını tam olarak kavramıştır.Merak ve özgüven patlamasının yerini bilgi ve tecrübeyle örülmüş mağrur bir mütevazilik almıştır.

Ayrıca bedensel ve psikolojik olarak da,cinsel sağlığın zirvesindedir...Tüm bu nedenlerden dolayı,’’Kadın kaç yaşında mükemmel seks yapar?’’ sorusuna- istisnalar hariç olmak üzere- verilecek tek yanıt vardır;30-40 yaş arası!


40-50 Yaş arası

Menopoz başta olmak üzere,kadınların cinsel sağlığını etkileyen çoğu faktörün ortaya çıktığı dönemdir.Östrojen ve Progesteron salınımı yavaşlar ve azalır.Aslında bu yaş grubunun ilk evresinde,yani 40-45 yaş arası cinsel eğilimde artış gözlenebilir ama stabil değildir.

40-50 yaş arası olgun kadınlar yatakta iyidir ancak doğru zamanı yakalamak gerekir.


50 yaş ve üzeri

Sanılanın aksine yaşlandıkça kadının sekse ilgisi azalmaz.Sadece seksin hayattaki alanı daralır.Kocası da kendisi gibi yaşlı bir kadın, daha dingin ve sakin bir cinsel yaşamı kabullenir.Seks hormonlarında azalma olmasa dahi(çoğu zaman olur),fiziksel nedenler aktif seks yaşamını zorlaştırabilir.

Özetle;Heyecan  18-25 yaş gurubunun,tanıma 25-30 yaş grubunun,zevk alma 30-40 yaş grubunun,mutlu etmek  ise 40 -50 yaş grubu kadınların seks hayatlarındaki ana ögedir.Bir kez daha belirtmek isterim ki;İstisnalar her zaman vardır.

Sağlıklı bir cinsel yaşam dileklerimle...

Bu Makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından yazılmıştır. www.tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top