Kadınların Seksten Sonra Yapması Gereken 5 Şey!


Kadınların Cinsel İlişki Sonrası Yapması Gereken 5 Şey

‘’Seksten sonra yapılmaması gereken 5 şey’ isimli yazımda, bedensel ve psikolojik sağlığımızı korumak için cinsellik sonrası kaçınılması gereken konuları açıklamıştım.

Bu yazımda ise,seksin ardından yapılmasında fayda olan şeyleri açıklayacağım.Dilerim bu yazı cinsel sağlığınızı korumaya yardımcı olur.Hazırsanız başlayalım;

Ilık Su ve Natürel Sabunla Dış Genital Bölgenizi Yıkayın

Ön sevişme ve cinsel münasebet esnasında aktarılan bakteriler vajen kanalıyla mesaneye ulaşıp idrar yolu enfeksiyonuna neden olabilirler.

Bu tür viral ve bakteriyel enfeksiyonların önemli bir kısmı su ve sabunla yıkamak suretiyle önlenebilir.Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise;Vajina içine temizlik uygulamayın.Sadece dış yüzey ve dış genital organları temizleyin(klitoris,dudaklar,anal bölge).


Bol Su İçin

Gerek sevişirken harcanan efor,gerekse ilişkide yaşanan temas,iç genital organlarda su kaybına neden olur...Yaşanan bu dehidrasyon(su kaybı),vajinal kuruluğa neden olabilir.

Seviştikten sonra 2 bardak ılık su içmek,vücudun su kaybını yerine koymaya ve nemlenmeye yardımcı olacaktır.


Probiyotik İçeren Gıdalar Tüketin

Probiyotiklerin içeriğinde yer alan bazı yararlı bakteriler vajina sağlığı açısından son derecek önemlidir.Bu tür faydalı bakterilerin alınabileceği sınırlı sayıda kaynağın başında ise;Yoğurt ve kefir gibi süt ürünleri gelir.

Cinsel ilişkiden 1 saat sonra 1 kase doğal yoğurt yemek veye 1 bardak kefir içmek,seks esnasında kaybedilen yararlı bakterileri yerine koymak için en iyi yöntemdir.


Doğal Yağlar Eklenmiş Küvete Girin

Ilık su ile dolu küvete 1 yemek kaşığı Hindistancevizi yağı ve 1 tatlı kaşığı havuç yağı ilave edin.Sonrasında küvete girip,genital bölge başta olmak üzere tüm vücudunuza masaj yaparak bu suyu yedirin.

Hindistan cevizi yağı ve havuç yağının cilde son derece faydalı olduğu sayısız klinik veriyle kanıtlanmıştır.Cildin esnekliğini ve PH dengesini korumada en etkili çözüm olan bu iki yağı,günlük kişisel bakımınızda da kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.


İdrar Yapmadan Uyumayın

Sanırım çoğu kadın ve erkeğin bildiği bir sex sonrası aktivitesi ama yine de hatırlatmak istedim...Cinsel ilişkinin hemen ardından idrar yapmak,cinsel hastalıklardan korunmada basit ama etkili yöntemlerden birisidir.

Halk arasında ‘’işemek’’,’’çiş yapmak’’ diye bilinen idrar yapma,cinsel yolla bulaşan çoğu hastalığı önlemede ilk basamak koruyucu yöntemlerden birisidir.

Sağlıklı bir cinsel yaşama dileklerimle.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top