Kalçalarınız hakkında bilmeniz gereken 7 ilginç gerçek!


Popo hakkında bilmeniz gereken 7 ilginç şey!

Kadın ve cinsellik denilince ilk akla gelen yerlerden birisi de popodur.Hatta son yıllarda erkekler arasında yapılan anket sonuçlarına göre,erkeklere en seksi gelen vücut bölgeleri sıralamasında popo,göğüsleri geçmiş durumda!

Bu sonucun ortaya çıkmasında şüphesiz,Kim Kardashian başta olmak üzere,poposuyla popüler olan ünlülerin payı büyük.

Kadınlar popolarını sıkılaştırmak ve şekillendirmek için fitness salonlarından çıkmazken,popo estetiği de kadın/erkek fark etmeksizin çoğu insanın başvurduğu bir diğer yöntem.

Kalçalarınızı daha çok sevmenizi ve onlara iyi bakmanızı sağlayacak gerçekleri merak ediyorsanız,yazının devamına buyurun!

1- Kadın poposu büyümeye meyillidir çünkü;

Erkekler kilo aldıklarına yağ göbeklerinde birikirken,kadınlar ilk fazla kilolarını kalça ve basenlere depolarlar.Bunun nedeni ise kadınlık hormonu olan östrojendir.Hatta bazı klinik çalışmalar,fazla östrojen hormonu salgılayan kadınların kilolu olmasalar dahi büyük popoya sahip olabileceklerini iddia etmektedir.


2- Bir kadının poposuna günde en az elli erkek bakar!

Süper seksi giyinmenize veya poponuzu teşhir edecek kıyafetler tercih etmenize gerek yok! Rutin bir günde ,herhangi bir kıyafetle sokağa çıktığınızda en az 50 erkek direk veya dolaylı olarak poponuza bakıyor olacak!

Teşhir dozu artıkça ve poponun görselliği güzel oldukça bu sayı 100' lere kadar çıkabiliyor (2012 yılında A.B.D’ de yapılan bir gözlem çalışmasının sonucu).


3- Kadınların erkeklerde en çok baktığı yerlerden birisi popodur

İngiltere’de 20-45 yaş arası 1325 kadının katıldığı bir ankette,kadınlara ;’’Erkeklerin ilk neresine bakarsınız?’’ ve ‘’Erkeklerin sizi en çok tahrike den vücut bölgesi neresidir?’’ soruları sorulmuş.İlk soruya ‘’popo’’ diyenlerin oranı %27 ile 3.sırada yer almış.İlk iki sırayı ise gözler ve omuzlar kapmış...İkinci soruya ‘’erkeklerin poposu bana çok seksi gelir’’ diyen genç kızların ve kadınların oranı ise %24! 


4- Anal mastürbasyon yapan erkeklerin oranı %21

Sadece kadınların mastürbasyonda bir cisim (vibratör,anal tıkaç,dido v.d) kullandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Erkeklerde prostat uyarımından zevk alıp daha şiddetli orgazm olmak için anal mastürbasyon yapıyorlar.

Kanada’da yapılan anket sonuçları,anal uyarım eşliğinde mastürbasyon yapan erkeklerin oranının %27 olduğunu söylüyor.Bu konuyla ilgili Cinsellik  sayfamızda yer alan ‘’Erkekler için zevkli mastürbasyon tüyoları’’ isimli yazı da daha ayrıntılı bilgi yer almakta.

Birde ek bilgi vereyim;Çocukluk döneminde idrarını tutamayıp altına kaçıran erkek çocukları anal mastürbasyona daha yatkın oluyorlar ve bu durumun nedeni henüz bilinmiyor!

5- Büyük popolu kadınlar daha zeki oluyor!

Pitssburgh ve Kaliforniya Üniversiteleri’nin 2008 yılında ortaklaşa yaptığı bilimsel bir çalışmanın sonuçlarına göre,iri kalçalı kadınlar küçük popolu kadınlara göre daha zeki bulunmuş!

16.000 kadının katıldığı bu çalışmada,büyük popolu kadınlar verilen testleri küçük popolu kadınlardan daha hızlı ve daha az hata yaparak çözmüşler...Uzmanlar bu sonucun aslında şaşırtıcı olmadığını çünkü,kadın poposunda beyin fonksiyonları için hayati önem taşıyan Omega 3 yağ asitlerin de depolandığını,dolayısı ile büyük popolu insanlarda daha fazla Omega 3 olduğunu ifade ediyorlar.


6- Sadece kalçadan uyarılma hastalığına pigofili denir

Kalçalardan hoşlanmaktan,kalçadan tahirk olmaktan söz etmiyoruz! Sadece popodan uyarılan,saatlerce bir insanın poposuna bakan,inretnnet sürekli güzel popo resimleri arayıp onlarla cinsel doyuma ulaşan takıntılı insanların hastalığı konumuz...

Bu derece ileri seviyedeki popo takıntısına psikiyatride pigofili deniyor.Hastasına ise pigofil.Şöyle bir düşündüm de,sanırım ülkemizdeki erkeklerin yüzde 90’ı pigofil  ;)


7- Erkekler neden kadınların poposuna bakar? Sorusunun cevabı henüz tam olarak bilinmiyor

Yapılan bazı bilimsel çalışmalar,bu durumun erkeklerin hormonları ile ilgili olduğunu söylese de,tatminkar bir yanıt verilemiyor.Çünkü,konu sadece hormonlar ve seks isteği ile alakalı olsa,vajinal bölgelere daha çok bakılması gerekirdi.Oysa vajinaya bakmak erkekler için popo kadar baştan çıkarıcı gelmiyor.Aynı şeyi,erkeklerin poposundan tahrik olan kadınlar için de söylemek mümkün...Erkek cinselliği ile popo ilk bakışta çok uzak iki akraba gibi görünüyor ama,günlük hayatta durum hiç de öyle değil.

Sözün özü;Herkes birbirinin poposuna bakıyor! O nedenle siz de poponuza iyi bakın! ;)

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top