Kaliteli ve ucuz vibratör nasıl anlaşılır?


Bir vibratörün hem kaliteli hem de ekonomik olduğunu anlamanın püf noktaları

‘’En iyi vibratör hangisi? ‘’ isimli yazımda vibratör ve dildo çeşitlerini malzemelerine göre sınıflandırmış ve zevkinize uygun vibratör seçimine dair tavsiyelerde bulunmuştum... Bu yazımda ise;

Kaliteli ve ucuz bir vibratör satın almak mümkün mü?

Ucuz vibratörler sağlığa zararlı mı?

Bir vibratörün kaliteli olduğunu nasıl anlarım?

Vibratör alırken nelere dikkat etmeliyim?

Sorularının cevaplarını vereceğim...Seks shop’a gidip görerek ürün seçemeyen kadın okuyucularıma yardımcı olmak için kaleme aldığım bu yazı,vibratör ve realistik penisler (dildolar) hakkında daha çok bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır diye düşünüyorum.


Neden bazı vibratörler ucuzken bazıları pahalı?

Bu soruya verilecek iki yanıt var;

Birincisi; Fiyatı belirleyen en büyük etken vibratör gövdesinde kullanılan materyalin türü...Plastik (PVC),Kauçuk ve Lateks malzemeden yapılmış vibratörler genellikle ekonomik olurlar çünkü,bu materyallerin maliyeti düşüktür.Ayrıca bu vibratörler gerçek ten hissi verme açısından biraz zayıftırlar. Eski jenerasyon vibratörlerin tümü kauçuk ve lateks malzemeden yapılmışlardır.

Silikon,medikal silikon ve diğer patentli malzemelerden(Duo density,RX v.b) yapılan vibratörler ise gerçek ten hissi verirler ve maliyetli materyallerdir.Bu nedenle fiyatları,eski jenerasyon vibratörlere göre yüksektir.1990’lı yılların sonundan itibaren bu tür malzemeler yaygın olarak vibratör sanayinde kullanılmaya başlanmıştır.

İkincisi; Vibrasyon,yani titreşim yayan motorun kalitesi ve fonksiyonelliğidir.Eski jenerasyon vibratörlerde kullanılan titreşim motorları sınırlı sayıda titreşim ayarına ve zayıf titreşim gücüne sahipken,yeni nesil vibratörler 3-10 arası titreşim moduna ve farklı hız ayarlarına sahiptirler.Bu sayede zevkinize uygun titreşim şeklini ve şiddetini seçip daha fazla haz almanıza olanak sağlarlar.


Bu iki ana etken vibratör fiyatlarını belirler.Fiyata etki eden diğer unsurlar ise şunlardır;

* Su geçirmez (water proof) olması ve duşta kullanılabilmesi.

* Patentli /Tescilli teknolojiye sahip olması ve taklit edilememesi. (Örneğin Love Clone firmasına ait vibratörlerin tümü üst seviyede gerçek ten hissi veren  Duo density ve RX teknolojilerine sahiptirler ve taklit edilemezler)

* Şarj edilebilir olması ve pile gerek duymaması.

* Tek tuşla kontrol özelliği.

* Çift motora sahip olması (Vibratörün gövde kısmında ve kafa kısmında iki farklı titreşim motoru bulunması.)


Ucuz ve kaliteli vibratör almak isteyen kadınlara /genç kızlara önerilerim ise şunlar;

* Malzemesinin cilt dostu ve klinik olarak test edilmiş olmasına dikkat edin.Bu sayede olası alerji ve diğer sağlık sorunlarını yaşamazsınız.

* Satın alacağınız vibratörün motorunun en az 3 hız kademesine sahip olmasını tercih edin.Çünkü her kadının genital duyarlılığı farklı seviyededir.

* Patentli,tescilli ve kopya edilemeyen teknolojilere sahip vibratörler gerçek penis hissi verirler ve uzun ömürlüdürler,bu tür vibratörler satın almanızı tavsiye ederim.

* Alışverişinizi kaliteli,güvenilir ve satın aldığınız ürünü gönderen firmalardan yapın.Çünkü kaliteli vibratörlere çok ucuz fiyat yazıp,müşterisine farklı ürün gönderen seks shop siteleri oldukça fazla.

Yukarıdaki bilgilere göre seçeceğiniz kaliteli bir vibratörün ortalama fiyatı 100- 150 TL arasıdır.Kaliteli bir vibratörü bu fiyatlardan %20 aşağı veya yukarı satın almanız normaldir.Bu fiyat aralığından aşırı düşük ürünlere ise itibar etmeyin.Ya ürün taklittir,ya da aldığınız vibratörden farklı bir vibratör gönderilir.

Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan,kadınların çalıştırdığı Mahrem Shop’ta kaliteli ve ekonomik vibratör çeşitleri bulunmakta.Mahremiyetinize gösterilen kadın duyarlılığı huzurlu alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.

Mahrem Shop ''Vibratörler '' sayfasına girmek için linki tıklayabilirsiniz: http://mahremshop.com/urun-kategori/realistik-vibratorler/

Bu Makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından yazılmıştır. www.tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top