Karım benimle sevişmek istemiyor ne yapmalıyım?


Eşim neden benimle seks yapmaktan kaçıyor?

Öncelikle belirtmeliyim ki,yalnız değilsiniz...Yapılan bilimsel anketler gösteriyor ki,Türk toplumunda evli kadınların çoğunluğu (yaklaşık %58) cinsel açıdan isteksizlik yaşıyorlar,orgazm olamıyorlar ve sırf eşlerini tatmin etmek için seks yapıyorlar.

Bir kadının cinsel isteksizlik yaşamasının çeşitli nedenleri olabilir.Bu nedenlerin bir veya bir kaçı bir araya geldiğinde,evlilikte cinsel sorunların yaşanması kaçınılmazdır.Bu yazımda,kadınların cinsel isteksizlik nedenlerini açıklayacağım,ardından her sorun için çözüm önerilerinde bulunacağım.

Bir kadın neden eşiyle sevişmek istemez?

1- Psikolojik sorunlar

Depresyon,stres,geçmişte yaşanan cinsel travmalar ,vajinismus başta olmak üzere bazı psikolojik rahatsızlıklar,kadınlarda cinsel isteksizliğin en büyük nedenidir.Kadın bu nedenleri bildiği halde söylemekten kaçınıyor olabilir veya sorunun farkında değildir.Böyle bir sebepten dolayı yataktan çeşitli bahanelerle kaçan bir kadına ise uzman bir hekimden başkası yardımcı olamaz.Eğer eşinizde psikolojik temeli olan bir cinsel isteksizlik olduğunu düşünüyorsanız,onu bir psikiyatri uzmanına gitmeye ikna edin.Tedavi süresince yanında olun,yardımınızı ve desteğinizi sunun.


2- Fiziksel sorunlar

Ağrılı /acılı cinsel birleşme,vajinal kuruluk,mantar enfeksiyonları gibi fiziksel nedenler bir diğer nedendir.Cinsel ilişki esnasında acı duyduğu halde,kocasının tatmini için sekse katlanan bir kadın ilerlyen dönemlerde tam anlamıyla bir seks fobik olur.

Eğer eşiniz seks sırasında acı duyduğunu söylüyorsa,vajinasındaki kuruluk sizinde dikkatinizi çekmişse onu ilişkiye zorlamayın.Bir jinekolog hekime gidip tedavi olmasını sağlayın.


Yukarıda belirttiğim sorunlar,kadında libido düşüklüğün en önemli nedenleri...

Peki,bu nedenler yokken,yani fiziksel ve psikolojik açıdan sağlıklı olduğu halde bir bayan neden kocasıyla sevişmekten kaçınır?

Bu soruya  verilecek bilimsel yanıtlar şunlardır;

1- Erkeğin alışkanlıkları ve tarzı kadına itici geliyor olabilir

Ön sevişme yapmamak,erken boşalmak,bencilce davranıp kendi orgazmına odaklanmak,yatağa bakımsız girmek(diş fırçalamama,duş almama v.b) gibi nedenlerle bir kadın kocasından tiksinebilir.Bu tiksinme sadece cinsellik anında geçerli olabileceği için,eşini seven kadınlarda bile görülen bir durumdur.

Tavsiyem;Eşinizin herhangi bir psikolojik veya bedensel sorun yok ise,kendinizi tarafsız bir gözle cinsellik açısından değerlendirin.Neleri yaptığınız veya yapmadığınızı gözden geçirin.Zayıf olduğunuz konularda kendinizi geliştirin,bilgi ve tecrübenizi artırın.Örneğin;Sürekli erken boşalmanız nedeniyle eşinizi tatmin edemiyorsanız ve bir süre sonra eşiniz tatmin olamadığı için sizinle artık sevişmekten kaçınıyorsa,erken boşalma tedavisi görün ya da kaliteli geciktirici krem/sprey kullanın.


2- Cinsel hayatın monotonlaştığını düşünüyor olabilir

Yıllardır bedenini ve ruhunu çok iyi bildiği bir insanla seks yapmak,kocasını çok seviyor olsa bile kadında bıkkınlık yaratabilir.Bu durum her iki taraf içinde geçerlidir ve son derece normaldir. Bu monotonluğu ve rutine binen seks hayatını aşmak için değerlerinizi kaybetmeden (aldatma v.b şeyler) atabileceğiniz adımlar var.İşte bunlardan bir kaçı;

*Seks oyuncakları satın alın;Vibratör,dildo,belden bağlamalı protez penis gibi seks oyuncakları kadının ,kocasınınkinden farklı bir penisle seks yapma isteğini giderir.Uzun yıllar evli olan tüm kadınlar –eşine sadık olsalar bile- başka bir penisle sevişmenin nasıl bir duygu olduğunu merak ederler ve tatmak isterler.Özellikle belden bağlamalı vibratör ve protez penisler,monoton seks hayatı olan çiftler için en iyi seks oyuncağıdır.’’Eşim asla istemez’’,’Karım bu tür şeylerden nefret eder’’ gibi ön yargılardan kurtulun.O belki de sizi kırmamak adına böyle şeyler söylüyordur.Yeter ki onu cesaretlendirin ve ön yargılı olmayın.


*Seks Fantezileri kurun;O istemese dahi seksi kıyafetler alın.Hemşire kız,Okullu kız,hizmetçi kız kostümleri içinde ihmal ettiği veya size söylemeye utandığı dürtüleri açığa çıkarabilir.

*Azdırıcı parfüm ve damla kullanın;Feromon içeren bayan azdırıcı parfümler (eğer sahte değilse) gerçekten kadında cinsel isteği artırırlar.Kendinize bu tür kaliteli bir koku satın alın.Ayrıca,kadın azdırıcı damla da denenmesi gereken bir diğer yöntemdir.Kaliteli bayan azdırıcı damlayı mümkünse eşinizi ikna ederek kullanmasını sağlayın.Eğer ‘’asla kullanmaz’’ diyorsanız,gizlice içeceklerine ekleyin.

Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan, kadınların çalıştırdığı Mahrem Shop’ta kadınlarda cinsel isteği artırmaya yardımcı olacak seks oyuncakları bulunmakta.Huzur ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz.Mahrem Shop'a gitmek için aşağıdaki linki tıklayın.

http://mahremshop.com

Sağlıklı bir yaşam dileklerimle...

Bu makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından yazılmıştır. www.tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top