Mevsimlere Göre Cinsel Tercihler


Mevsimlerin Cinsel Hayata Etkileri

Gün,ay,mevsim gibi zaman dilimlerinin cinsel eğilim ve tercihlere etkileri,bilimsel anlamda kanıtlanmış gerçeklerdir...’’Seks için en uygun saatler hangileri?’’ isimli yazımda,gün içerisinde sekse en uygun dönemleri açıklamıştım.

Bu yazımda ise,mevsimler ve aylara göre kadın ve erkek cinselliğinde değişen beklentileri ve cinsel eğilimleri nedenleri ile birlikte açıklamaya çalışacağım.

Kış Mevsimi Seks Tercihleri

Kış,doğası gereği romantik bir mevsimdir.Ayrıca,soğuk hava(bilinçli veya bilinçsiz olarak) karşı cinslerin birbirlerine yakınlaşıp,temas kurmasını teşvik eder.

Kış mevsiminde çiftler arasında yaşanan cinsellikte romantizm ön plandadır.Daha soft, tenlerin birbirlerine temasının yoğun olduğu bir cinsellik yaşanır.Elbette kişisel ve çevresel faktörlere göre bu durum değişiklik gösterebilir ancak,genel anlamda kış seksi romantiktir.

Yaz ve bahar aylarında doğum oranlarının artması da,kışın yapılan uzun ve romantik seksin bir sonucudur.

İlkbahar Mevsimi Seks Tercihleri

Doğanın uzun süren kıştan çıkması,günlerin uzaması,açan çiçekler,uçan kuşlar...Evet,ilkbahar hayatın her alanında olduğu gibi,cinsel yaşamda da yenilenme ve heyecan demektir!

İçi kıpır-kıpır olan kadın ve erkekler, iç güdüsel olarak bir partner bulmaya daha eğilimlidirler.Doğası gereği bir geçiş mevsimi olan İlkbaharda,cinsel arzu ve istekler de değişkenlik gösterir.Örneğin;güneşli bir bahar sabahında fantezilerle bezenmiş,hard sex yapan bir çift,akşam yağan bahar yağmurunun ılık esintisinde romantik ve soft bir cinsellik tercih edebilir.

Serotonin hormonunun ve diğer dürtü tetikleyici hormonların en yoğun salgılandığı bahar aylarında zevkli bir cinsellik yaşanır.

Yaz Mevsimi Seks Tercihleri

Bedensel teşhirin diğer mevsimlere nazaran en yüksek olduğu yaz mevsiminde cinsel istek doruk noktasına çıkar.Sokakta,plajda,iş yerinde karşı cinsi daha transparan gören insanlar deyim yerinde ise ‘’azar!’’

Ancak havaların sıcak olması,terleme v.b nedenlerden dolayı romantizm ve bedensel temas minimum seviyeye iner.Sadece cinsel birleşme odaklı,daha hard,ön sevişme olmayan ilişkiler yaşanır.

‘’Yaz aşkları’’ ile yaşanan cinsellikte,yaz aşkı gibidir...Yani şiddtele parlar, birden söner,bir süre sonra tekrar alevlenir.

Farklı cinsel dürtü ve isteklerin en fazla açığa çıktığı mevsim de yine yaz mevsimidir.Lezbiyen,gay,üçlü veya grup sex,rol değişimi gibi cinsel fanteziler genellikle yazın yaşanır.

Sonbahar Mevsiminde Seks Tercihleri

Kısalan günler,serinleyen havalar,dökülen yapraklar...İnsanları daha depresif ve melankolik bir ruh haline sokan sonbahar,doğal olarak sığınma,sahiplenilme dürtülerini tetikler.

İnsanlar genellikle bu mevsimde kabuğuna çekilir ve gerçek bir sevgi ile sahiplenilme,korunma beklentileri ile sevişirler.Aşkla seks yapmanın en yoğun yaşandığı mevsim sonbahardır.

Kadın ve erkek seks hayatında daha muhafazakar ve korumacı olur.Elindekiyle en iyi seksi yapmaya gayret ederler.Çiftler arası cinsel iletişimin en fazla arttığı ve hamileliğin en yoğun yaşandığı mevsim yine sonbahardır.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top