Mikro Penisli Erkekle Cinsel Tatmin Yaşanır mı?


Mikropenis Nedir,Seks Hayatına Etkileri Nelerdir?

Cinsellik sayfasında yer alan bazı yazılarımda,penis boyu,penis büyütme v.b konuları detaylı olarak ele almıştım...Bu yazımda ise,tıbbi anlamda mikro penis nedir,cinsel hayata etkileri nelerdir,mikro penisi büyütmek mümkün mü? Gibi sorulara bilimsel cevaplar vermeye çalışacağım.

Mikro Penis Nedir?

Çoğu zaman ufak penis ile mikro penis karıştırılan iki tanımıdır...Bir penise ‘’mikro’’ denilebilmesi için ereksiyon halindeyken 7 cm’den küçük olması gerekir.Üroloji uzmanları zorunlu penis büyütme ameliyatı yapmak için bu ölçüyü baz alırlar.7 cm veya 2,8 inç penis,yaklaşık bir kredi kartı büyüklüğündedir.


Mikropenis Neden Olur?

Aşırı ufak veya minik penis,çocukluk döneminde farkedilebilir.Başlıca 4 farklı nedeni vardır ve çoğunluğu hormonal düzensizlikler ile ilgilidir.(Örneğin; hipofizer gonadotropin hormonlarının yeterli salgılanmamasından dolayı yaşanan  hipogonadizm)

Mikro Penis Tedavisi Var mıdır?

Mikro penis erken çocukluk döneminde farkedilirse,hormon yükleme v.d ilaç tedavileri ile kısmı yanıt alınması mümkündür.Erişkinlerde ise tedavi genellikle penis büyütme operasyonu uygulanır.Vücudun farklı yerlerinden alınan dokular ve yağlar penise enjekte edilerek uygulanan penis büyütme amileyatları,cinsel fonksiyon kaybına neden olmazlar.Ortalama 2,5-5 cm arası büyüme sağlanır.


Mikro penisli erkeğin cinsel performansı nasıldır?

Diğer erkekler gibi ereksiyon yaşar,orgazm olur ve uyarılırlar.Sağlıklı normal penisli bir erkekten (başka bir sağlık sorunu yok ise) farkları yoktur.

Mikropenisli erkekle ilişkisi olan kadınlar cinsel tatmin yaşar mı?

Mikropenisli erkekle evli olan veya erkek arkadaşının penisinin aşırı küçük olduğunu öğrenen kadınlar ve genç kızların endişeye kapılması normaldir...’’Acaba bu penis beni orgazm eder mi?’’ sorusu sürekli beyinlerini kurcalar.

Bu noktada,kolayca yapılabilecek şeyler ile,gayet sağlıklı ve mutlu bir cinsellik sürmek mümkündür.Örneğin;

Klitorisi ve diğer erojen bölgeleri daha fazla uyarmak.

Ön sevişme süresini uzatmak

Seks oyuncaklarından yardım almak.Özellikle içi boş ten hissi veren penis kılıfları,penisi daha iri ve dolgun yapan içi boş belden bağlamalı vibratör ve dildolar,çiftlerin birlikte kullanabilecekleri couple vibratörler en iyi seçeneklerdir.

Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta cinsel hayatınızı daha zevkli hale getirmeye yardımcı olacak sex oyuncakları bulunmakta.

Mahrem Shop’u ziyaret etmek için bu yazıya tıklayabilirsiniz.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top