Mükemmel öpüşmenin sırları (Resimli anlatım)


Güzel öpüşmek için bilmeniz gereken 8 şey

Öpüşmek,eşi veya sevgilisi olan herkesin günlük hayatında sıklıkla yaptığı bir sevgi ve cinsel istek eylemidir...Peki,bu kadar hayatımızın içinde olan öpüşmeyi layıkıyla gerçekleştiriyor muyuz? Diye soracak olursanız,cevabım maalesef; ‘’hayır’’...

Beş yıllık ilişki koçluğu ve cinsel danışmanlık hayatımda edindiğim izlenimlere göre söyleyebilirim ki,,öpüşme konusunda çoğu şeyi bilmiyoruz veya  yanlış bildiğimiz şeyleri yan...

Bu yazımda,öpüşürken eşinin veya sevgilisinin ayaklarını yerden kesmek isteyen kadın ve erkeklere öpüşme tüyoları vereceğim.Dilerim bu güzel öpüşme teknikleri sevdiğiniz insanı etkilemeye yardımcı olur...

İyi öpüşmenin teknikleri (resimli anlatım)

1- Nefesiniz taze olsun

Hemen –herkesin bildiği ama genellikle farkında olmadan es geçtiği en önemli öpüşme kuralı güzel kokan nefes ve temiz dişlerdir....Çoğu insan nefes ve ağız kokusunun farkında olmadığı için,öpüşürken bu önemli kuralı ihlal eder.

Harika öpüşmek istiyorsanız(ağzınızın kokmadığından emin olsanız bile) bir nefes tazeleyici çiklet veya şekeri öpüşmeden 10 dk. Önce kullanmanızı,dişlerinizi fırçalamanızı ve hatta, taze nefes ve temizliği bir arada sunan yeni nesil bir gargara  ile ağzınızı çalkalamanızı şiddetle tavsiye ederim.


2- Dudak tercihini doğru yapın

Öpüşmenin akışı içerisinde elbette alt ve üst dudaklar arasında geçiş olmalıdır...Bu tür ritmik ve harmonik geçişler,öpüşmede ustalığın da bir göstergesidir.Ancak,ilk öpüşmeye başladığınız anda dudak seçimi çok önemlidir.Doğru tercih için tavsiyelerim şu şekilde;

Eğer ikinizde ince dudaklıysanız,erkek kadının üst dudağını,kız erkeğin alt dudağını öperek başlamalı.Çünkü,ince dudaklıların öpüşmesi zordur.Bu zorluğu aşmak ve daha fazla zevk almak için,erkeğin nispeten daha kalın olan alt dudağını öperek öpüşmeye başlamak, kadına daha fazla haz verir.

Eğer bir taraf ince dudaklı,diğer taraf kalın dudaklı ise,kalın dudaklı olan daha pasif duruma geçmeli ve ince dudaklı olanın seçim yapmasına imkan vermelidir.Bu şekilde başlanan öpüşmede ince dudaklı kadın veya erkeğin öpüşürken güvenini artırmaya yardımcı olur.

Eğer her iki tarafta normal veya kalın dudaklı ise,çift tercihine göre istediği dudakla öpüşmeye başlayabilir.Ama genel eğilim,kadının erkeğin alt dudağını,erkeğin ise kadının üst dudağını öperek başlamasıdır.


3- Ellerinizi öpüşmeye dahil edin

Bu tüyo aslında daha çok erkekler için...Öpüşürken tahrik olan bir erkek genellikle kadının belini kavrar veya popo yanaklarını sıkar. Şehvet anında doğal olan bu dürtüsel cinsel davranışları biraz  romantizm ve duygusallık ile de beslemek gerekir....Çünkü hiçbir kadın duyguları doymadan,yaşadığı bir öpüşmeye ‘’mükemmel’’ demez.Öpüşmeye başlarken elleri direk kalçalara götürmek yerine,kadının boynunu okşamak,iki yanağını fazla bastırmadan ellerin arasına almak,kadında, bir erkeğin gücüne teslim olma ve şefkat görme güdülerini besler.

Özellikle yeni evli veya yeni sevgilisi olan erkeklere öpüşmeye bu şekilde başlamalarını tavsiye ederim.Karınızın (veya kız arkadaşınızın) size olan güveni artacak dolayısı ile, kendisini size daha fazla teslim edecektir.


4- Dilinizi doğru kullanın

Öpüşmede dil kullanımı denilince hemen aklımıza İngilizce’de ‘’french kiss’’ denilen Fransız öpücüğü gelir...Oysa,dilin emildiği Fransız öpücüğü her zaman istenilen etkiyi yaratmaz...Öpüşürken dili partnerin ağzına itmek veya onun dilini emmeye çalışmak mide bulantısına ve acı duymaya neden olur,berbat öpüşen bir insan olarak akılda kalırsınız...

Özellikle iyi öpüştüğünü kanıtlamak isteyen erkeklerin kulaktan dolma bilgilerle denediği Fransız öpücüğünü asla öpüşmenin ilk anlarında denemeyin.Her iki tarafında zevke geldiği,aşırı tahrik olduğu öpüşmenin ilerleyen anlarında bir hamle yapın.Eğer partneriniz rahatsız olup öpüşirken dilini geriye çeker ise asla ısrarcı olmayın.Normal öpüşmeye devam edin.Ama karşılık verirse,o da sizin dilinizi emmek isterse,ateşli Fransız öpücüğüne devam edin.


5- Gözlerinizi duygularınızla bütünleştirin

Öpüşürken çoğu insan gözlerini kapatır ve bu durum çok doğaldır...Gözlerinizdeki ifadenin öpüşmenin seyri ile uyumlu olması,karşınızdaki insanı etkilemek için çok önemlidir.

Öpüşürken gözlerin kullanımı ile ilgili önerilerim şunlar;İlk öpüşmeye başladığınzıda partnerinizin gözlerinin içine sevgi ve şefkatle bakın...Öpüşme başladığı anda kendinizi doğal akışa bırakıp gözlerinizi kapatın.Öpüşmeye ara verdiğiniz 1-2 saniyelik zaman dilimlerinde gözlerinizi kısık şekilde açın,ona bakın...Bu bakışlar romantizm ve sevgi odaklı olmalı,onu inceleme veya gözlemle amacı içermemelidir.


6- Stresinizi kontrol edin

Gergin bir insan öpüşürken dudakları sert olur ve bu sertlik öpüştüğümüz insan tarafından hemen farkedilir..Dudakları sert,bedeni gergin bir kız veya erkekle öpüşmek insanı kötü hissettirir, istenilmediğini düşünmesine neden olabilir...

Bu sorunu yaşamamak için,stresli ve kafanızın meşgul olduğu anlarda öpüşmemeye gayret edin.Eğer öpüşecekseniz size bu gerginliği yansıtmamak için bir tavsiyem olacak;

Öpüşmeden 30 dk.önce bir fincan yeşil çay veya adaçayı için.Bu iki muhtelem içecek gerginliği azaltır,stresi baskılar,insanı rahatlatır.Sıcak içilen bu tür içecekler dudakların yumuşamasına ve nefesin tazelenmesine de yardımcı olur.


7- Seks odaklı öpüşmeyin

Her ne kadar seksin ilk adımı öpüşmek olsa da,öpüşmenin ana teması seks olmamalıdır..Çünkü öpüşmeyi seksin ön adımı olarak görmek,kaliteli öpüşmenize engel olur,baştan savma ve özensiz öpüşmeye zemin hazırlar.

Bu nedenle,öpüşmenin ardından sevişme veya sex gelse bile,sanki hiç bitmeyecekmişçesine ‘’masalsı bir romantizm’’ ile öpüşmenizi tavsiye ederim.


8- Kanıtlamaya çalışmayın

Cinsellik sayfasında yer alan çoğu yazımda belirttiğim üzere,korku ve komplekslerimiz bizleri sürekli bir ‘’ispat’’ yarışına itiyor...Ne sekste,ne öpüşmede ne de hayatın herhangi bir alanında birilerine bir şeyleri göstermek ,kanıtlamak adına çaba sarf etmeyin...Öpüşmek,diğer çoğu şey gibi pratik ve tecrübeyle gelişen bir eylemdir.Kimse dünyaya ‘’seks master’’ veya ‘’mükemmel öpüşen’’ birisi olarak gelmedi.Bu nedenle rahat olun,yukarıdaki tüyolar eşliğinde kendinizi öpüşmenin büyülü romantizmine bırakın...

Bu makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından yazılmıştır. www.tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top