Ön Sevişme Nedir Nasıl Yapılır?


Ön sevişmenin püf noktaları

Bazı yazılarımda ele aldığım üzere,toplum olarak ön sevişmeye yeterince vakit ayırmadan direk sekse geçiyoruz...Hal böyle olunca,kadın yeteri kadar tahrik olmuyor veya olsa bile,erkek erken boşalıp kadının orgazm olmasını sağlayamıyor.

Sağlıklı cinsel hayatın temel taşlarından birisi olan sevişme konusunda doğru bilinen yanlışlarda çok fazla.Özellikle erkekler kulaktan dolma bilgilerle ön sevişme yapıyorlar.

Bu yazımda,hem kadınlar hem de erkekler için mükemmel ön sevişmenin tüyolarını vereceğim.Hazırsanız başlayalım;

Ön sevişme teknikleri (resimli anlatım)

Ruhunuzu ön sevişmeye katın

Kadını zevke getirmek için ‘’görev icabı’’ yapılan ön sevişme,bırakın zevki,partnerinize itici dahi gelebilir.Bir an önce cinsel birleşmeyi sağlamak için gelişi güzel ön sevişme yapmayın.Hatta bu konuda tavsiyem şu;Sanki biç cinsel birleşme olmayacak gibi,ön sevişme ile orgazm yaşanacakmışçasına ön sevişme yapın.

Sakin olmak,aceleci davranmamak,karşılıklı verilen zevkin tadını çıkarmak mükemmel bir ön sevişmenin ilk kuralıdır.


Seksi iç çamaşırları giyinin

Eğer zaman ve mekan uygunsa hem erkek,hem kadın fantezi iç giyimden destek alabilir.Bu tür kıyafetler ve iç çamaşırları eşinizi veya sevgilinizi baştan çıkarmaya yardım eder.


Kurallara bağlı kalmayın

Çoğu ön sevişme teknikleri yazısında dudaklar,boyun,göğüsler ve genital bölge sıralaması verilir...Yani yukarıdan başlayıp aşağı doğru inen bir ön sevişme uygulanması önerilir.Ben buna katılmıyorum.Bu tür liste ve sıralamalar ön sevişmeyi mekanik hale getirir,sıradanlaştırır.

O an partnerinizin beklentisini anlayıp, pekâlâ oral seksle de başlayabilirsiniz! Önemli olan karşılıklı zevk almak ve sekse hazırlık yapmak ise,gerisi ayrıntıdan ibarettir...

Öpüşmeyi ihmal etmeyin

Cinsel uyarımın ilk belirtisi ateşli öpüşmedir...’’Mükemmel öpüşmenin sırları’’ isimli yazımda ayrıntılı olarak açıkladığım teknikleri uygulayarak ön sevişmede eşinizi baştan çıkarabilirsiniz.Öpüşme yazımı da okumak isterseniz linki tıklayın: 

http://guzelimguzel.com/Detay/Cinsellik/Mukemmel-opusmenin-sirlari-(Resimli-anlatim)/7945

Ön sevişmede öpüşmeyle ilgili uyarım ise;Aşırı salyalı,dilin hep ön planda olduğu öpüşmelerden kaçının.Evet,Fransız öpücüğü sekste şehvetin göstergesidir ama,fazlası partnerinizin dikkatini dağıtır,mide bulantısına bile neden olabilir.


Sevişirken konuşun

Dozunda bir konuşma,ön sevişmede hem erkeği hem kadını tahrik eder.Özellikle karşı tarafı incitmeden yapılan argo konuşmalar,fantezi amaçlı diyaloglar ön sevişmede zevkin doruklarına çıkmayı sağlar.Konuyla ilgili ‘’sevişirken konuşulabilecek argo sözler’’isimli yazımı okuyabilirsiniz


Ellerinizi kullanın 

Çoğu erkek ve kadın ön sevişme esnasında tek el kullanır veya hiç kullanmaz...Oysa partnerin zevk noktalarını ne kadar çok uyarır isek denli başarılı ön sevişme yaparız.

Örneğin;Dudaklarla öpüşürken,harmonik bir şekilde sol el ile göğüsleri okşamak,sağ el ile anal bölgeyi ve vajinayı uyarmak kadına müthiş zevk verecektir.Aynı şekilde,kadın öpüşürken aynı anda erkeğin penisini okşayabilir.


Oral seksi layıkıyla yapın

‘’Mükemmel oral seks nasıl yapılır?’’ isimli yazımda kadınlara, ‘’Kadına oral seks yapmanın incelikleri’’ isimli yazımda ise erkeklere oral seks tüyoları vermiştim...Önsevişmede oral sex olmaz ise o ön sevişme eksiktir.Oral seksle ilgili yazımı okumak için linki tıklayabilirsiniz:

http://guzelimguzel.com/Detay/Cinsellik/Oral-seks-nedir--Mukemmel-oral-seks-nasil-yapilir/2528Süreyi ayarlayın

Bana en çok gelen sorulardan birisi de ön sevişme süresiyle ilgilidir...’’Ön sevişme kaç dakika sürmeli?’’ diye soran danışanlarıma verdiğim cevabı sizlerle de paylaşayım;

Değerli okuyucularım, ruhunuzu katarak yaptığınız ön sevişmenin ideal bir süresi yoktur.Ön sevişmeyi süre,zaman,dakika gibi göstergelere bağlı kalarak yaparsanız zaten kendinizi ön sevişmeye vermemişsiniz demektir...Akışına bırakın,ön sevişmenin tadını çıkarın.Doğru zamanda zaten her iki taraf da cinsel birleşmeye geçmeyi isteyecektir.

Mutlaka bir süre vermemi istiyorsanız, yukarıdaki kriterlere göre yapılan kaliteli ön sevişme ortalama 15-25 dakika sürer.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top