Oral seks pozisyonları (resimli anlatım)


Orak seks için en iyi pozisyonlar 

‘’Oral seks nedir,mükemmel oral seks nasıl yapılır?’’ isimli yazım her gün yaklaşık 1500 kişi tarafından okunmakta...Harika oral seks yapmak isteyen kadınlar ve genç kızlar için 10 tavsiyenin yer aldığı o yazımı da okumak isterseniz,bu makalenin sonundaki linke tıklayabilirsiniz.

Bu yazımda ise,erkeğe oral seks yapmak için en ideal pozisyonları nedenleri ile açıklayacağız.

Erkeklerin sevdiği oral seks pozisyonları 

Kayak pozisyonu

İngilizce ‘’sliding’’ olarak bilinen kayak pozisyonunda erkek yan yatar,kadın kafası ve dudakları penise denk gelecek şekilde zıt yönde yatar.Bu pozisyon,kadının oral sekste en rahat edeceği oral seks yöntemidir.Nedenleri ise;

* Sırt üstü yatan erkeğe oral seks yapan kadının boyun ve sırt kasları zorlanır,bu zorlanma ağrı ve kramplara neden olabilir.

* Kadın kayak pozisyonunda oral sekste uyarabileceği tüm noktalara kolayca temas edebilir (testisler,penis,kasıklar).

* Oral seks esnasında ,erkeğin uyarılmasından büyük zevk aldığı popo ve anüse, kayak pozisyonunda kadın rahatlıkla ulaşabilir.


69 Pozisyonu

Karşılıklı zevk vermek denilince ilk akla gelen pozisyon şüphesiz 69 ‘dur.Kadınla erkeğin bu pozisyonda vücutlarının aldığı şekil 69 rakamına benzediği için,ismi 69 olarak kalmıştır.

69 pozisyonunda hem erkek hem de kadın aynı anda oral seks yapabilir.Bu pozisyon için önemli uyarım ise; Eğer erkeğin daha fazla zevk almasını ve dilediği gibi orgazm olmasını istiyorsanız,onun üstte olduğu 69 ‘u tercih edin.Eğer ona mükemmel oral deneyim yaşatarak rahatlamasını istiyorsanız siz üstte olun.Tavsiyem;Siz üstte olursanız, daha zevkli bir oral sekse imza atabilirsiniz.


69 Pozisyonu /2. Versiyon

Bu pozisyon son yıllarda trend olan ve 69 ‘un yerini alacak gibi görünen yeni versiyon...Yine 69 gibi yapılıyor ancak,erkek bu pozisyonda ayaklarını yatağa düz uzatmıyor,baza başlığı gibi yüksek bir yere koyuyor...

Peki neden yeni versiyon 69 pozisyonu bu kadar popüler oldu?

Aslında nedenleri basit;Eğer erkek ayakları vücut hizasından daha yukarıda bir yere uzatırsa,kadın oral seks yaparken penis dahil tüm genital bölgeye daha kolay ulaşır...Yani,hem kadın için fiziksel bir zorluk olmaz hem de erkeğin oral seksten alacağı haz artar.Ayrıca bacakların vücuttan üstte olması penise daha fazla kan gitmesini sağlayıp daha fazla sertleşmesini sağlar.


Köprü Pozisyonu

Kadının sürt üstü uzandığı erkeğin,penisini kadının ağzına denk getirerek oral seks yaptırdığı en klasik pozisyonlardan birisidir.Ağıza temas eden penis bir köprüye benzediği için bu ismi almıştır.

Bu pozisyonun avantajı,erkeği zevkten çıldırtan pozisyonlardan birisi olmasıdır.Kadın için başka bir kolaylığı ve avantajı yoktur.Hatta, kadının boyun ve sırt kaslarını zorlaması,diğer erojen bölgelere erişim sağlamaması,küçük penise yapıldığında daha zor olması gibi dezavantajları mevcuttur.Bu pozisyonda oral seks yapılan erkeğin,kadının ağzına boşalması ise yüksek ihtimaldir.Eğer deep throat (penisi köküne kadar ağza alma ) ve oral sekste ağıza boşalmadan zevk alan bir bayansanız,hoşunuza gidebilecek bir oral seks pozisyonudur.


Sahip/Köle Pozisyonu

Argoda ‘saksafon çekmek’’ olarak bilinen oral seks için bir diğer pozisyon ise erkeğin yatak kenarında ayakta olduğu,kadının önünde yatarak oral seks yaptığı sahip/ köle pozisyonudur...Bu pozisyonda oral seks yapılan erkek,egosu okşandığı için çok zevk alır.Ters açıyla penisin ağza girmesi de erkeği aşırı tahrik eder...Anal bölgeye en rahat ulaşılan pozisyonlardan birisi olması diğer avantajı.

Bu pozisyonun dezavantajları ise;Kadının başı boşlukta olur ise sekse konsantre olması zorlaşabilir.O nedenle kafasının altını yastıkla desteklemelidir.


Erkek ayakta oral seks pozisyonu

Penisin maksimum sertliğe ve kalınlığa ulaştığı oral seks pozisyondur.Ateşli bir sevişme yaşamak istiyorsanız,kocanıza veya erkek arkadaşınıza mutlaka bu pozisyonda oral seks yapmanızı öneririm.

Pozisyonun zorlukları;Erkek ansızın zevke gelip deep throat denemesinde bulunabilir ve kusmaya neden olabilir.Kadın sert zeminde dizlerinin üzerinde olursa ağrı ve uyuşma yaşanabilir.


Önermediğim pozisyon ; Erkeğin yatakta sırt üstü uzandığı anlarda ona oral seks yapmayın...Sıklıkla  bu pozisyon oral seks için tercih edilir ama,kadının boyun ve sırt kısmının rahat olmaması,erkekle göz teması sağlanamaması,erkeğin sırt üstü yatmasından dolayı penisin istenilen sertliğe ulaşamama ihtimali gibi nedenler,hem sizin hem de partnerinizin (sevgiliniz veya eşiniz) yeterince zevk almamasına neden olabilir.

Şu yazı da ilginizi çekebilir;Oral seks nedir? Mükemmel oral sek nasıl yapılır? http://guzelimguzel.com/Detay/Cinsellik/Oral-seks-nedir--Mukemmel-oral-seks-nasil-yapilir/2528

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top