Penis Bakımı Nasıl Yapılmalı?


Sağlıklı Ve İşlevsel Bir Penis İçin 6 Tavsiye

Cinsel bakım,maalesef erkekler arasında çoğu zaman göz ardı edilen bir konu...Oysa cinsel aktivitede performans kadar önemli bir diğer konu da sürekliliktir.Yani,belirli bir yaş veya zamana kadar değil,hayatın her döneminde yüksek performans göstermek önemlidir.

Bu yazımda,penis başta olmak üzere tüm erkek genital organları için sağlık,zindelik ve bakım önerilerinde bulunacağım.Hazırsanız başlayalım;

Her gün duş alın veya genital bölgenizi ılık suyla yıkayın

Bazı erkeklerin rutini olan günlük duş ve banyo,son derece hassas olunması gereken bir konu.Özellikle yoğun çalışan insanlarda terlemeyle oluşan bakteriler,cildin nefes almasını engelleyerek enfeksiyonlara ve bazı penis sorunlarına sebebiyet verebilirler.

Bu tür olumsuzlukları yaşamamak adına,her gün duş almak,eğer duş almaya imkan yoksa PH değeri 5,5 bir sabunla genital bölgeyi ılık suyla yıkamak isabetli olacaktır.

Ilık su diyorum çünkü;Testisler vücuttan yaklaşık 1-2 derece daha serindir.Sperm sağlığını korumak için testis ısısı bu şekilde ayarlanmıştır.Aşırı sıcak suyla alınan duş,testis ısısını artırarak sperm sağlığına zarar verebilir.Hatta bu konuda tavsiyem;Duştan çıkarken suyu soğuğa ayarlayıp testislere 3-4 saniye soğuk su tutun.Rahatladığınızı fark edeceksiniz...


Slip İç Çamaşırları Tercih Edin

Boxer seven erkekler için kötü bir haber olabilir ama,boxer türü külot ve iç çamaşırları penisi testislere yapıştırır(özellikle likralı olanlar).Havasız kalan penis ve hayalarda kızarma,tahriş,yanma ve fungal(mantar)enfeksiyonlar gelişme riski söz konusu olabilir.

Slip seçiminde tavsiyelerim ise;Bir beden büyük,%100 pamuktan üretilmiş modelleri tercih edin.


Genital Bölge Temizliğini Doğru Yapın

Bunu yazmaya gerek bile yok belki ama,bir yanlışı deşifre etmek için başlığı açtım...Bazı erkekler sık aralıklarla genital bölge traşı yaparlar ve bunun sağlıklı olduğunu düşünürler.Oysa,sürekli jilete maruz kalan hassas deri,zamanla deforme olarak enfeksiyon gelişimine zemin hazırlayabilir.

İngilizce’de ‘’public hair’’ denilen genital bölge kılları ne sürekli traş edilmeli ne de çok uzun olmalıdır.İdeali 0,5-1 cm. arasıdır.


Pudra Kullanmayın

Yine doğru bilinen bir yanlış...Genital kaşıntı ve tahrişi önlemek için uzun süre pudra kullanmanın zararlı olduğu kanıtlanmış bir gerçektir.Hatta dünyanın en büyük pudra firması olan Johnson&Johnson,sürekli pudra kullanan insanlarda artan kanser riski nedeniyle mahkemeye verilmiş ve milyonlarca dolar tazminat ödemek zorunda kalmıştır.

Pudra yerine (eğer mutlaka kullanacaksanız) cildiye hekimi tarafından önerilen su bazlı doğal bir krem olabilir.


Penis Destek Kremlerini Deneyin

Avrupa’dan ithal,kaliteli bir penis bakım ve destek kremi,hem daha kaliteli ereksiyon sağlamaya hem de penisi refresh etmeye yardımcı olur.


Penisinize Egzersiz Yaptırın

Kaliteli bir penis pompası ile,günde 15 dakika yapacağınız çalışma,cinsel sağlığınıza oldukça faydalıdır.

Çoğunlukla penis büyütme için kullanılan vakum pompalar,’’Penis pompası hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?’’ isimli yazımda da açıkladığım üzere,aslında erkek cinsel sağlığı için geliştirilmiş ürünlerdir.

Amacınız penis büyütme olmasa bile,kaliteli bir vakum pompa mutlaka kullanmanızı tavsiye ederim.

Tavsiye:Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta kaliteli penis pompaları bulunmakta...

Mahrem Shop Vakum Pompalar sayfasına gitmek için bu yazıya tıklayabilirsiniz.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top