Penis Boyu Nasıl Ölçülür?


Penis Boyu Ölçümü Nasıl Yapılmalı?

Erkek cinselliğinde sürekli gündemde olan konulardan ilki penis boyu ve penis çapıdır...Her popüler konuda olduğu gibi,bilgi kirliliği ve şehir efsaneleri oldukça yaygındır.

Bu yazımda,klinik çalışmalarda kullanılan penis ölçüm tekniğini resimli olarak açıklayacağım. Umuyorum bu yazı penisinizi doğru şekilde ölçmenize yardımcı olur.

Konuya başlamadan önce,dünya genelinden yapılan tüm penis boyu ölçüm çalışmalarına katılan 11.500 erkekten alınan ortalama penis uzunluğu ve çapı(kalınlığı) verilerini paylaşayım;

1-Dünya erkeklerinin penis uzunluğu ortalaması 14 cm civarı.

2-Dünya erkeklerinin penis çapı ise 3.8 cm(aslında yarıçap demek daha doğru,nedenini aşağıda açıklayacağım).


Bu meta-analiz çalışmasının İngilizce orjinalini okumak isterseniz aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1464-410X.2007.06806.x/full

Özet tıbbi bilgiden sonra gelelim can alıcı sorumuza ve yanıtına;

Penis Nereden ve Nasıl Ölçülmeli?

Penis boyu üst kasıktan ölçülür.Çünkü;Yandan veya alttan ölçerek elde edilecek boy daha fazla olacaktır ancak yanıltıcıdır.Penisin vajinada ilerleyebileceği kısım üst kasıklara kadar olduğu için ölçümde bu noktadan yapılır.


Peki Penis Çapı Nasıl Ölçülmeli?

Eğer tam çap ölçülmek isteniyorsa mezura veya ip kullanılmalıdır.Ölçümün net olması için mezura ne gevşek ne de bol bırakılmamalıdır.

Eğer yarıçap(en) ölçülmek isteniyorsa, cetveli penisin en kalın kısmına yatay olarak tutup ölçüm yapmanız gerekir.Çoğu zaman yarıçap söylenip çap kastedilir ve bu yanlıştır.Örneğin bir insan ‘’penisim 4 cm çapında’ diyorsa,yüksek ihtimal penisinin üstten cetvelle ölçülmüş genişliğini söylüyordur.Çünkü çap daha büyüktür.

Penis boyu ölçümünde dikkat etmeniz gereken üç konu var;Birincisi,cetveli üst kök kısmına iyice yaslamalısınız(İngilizce ismi ''pubic bone'' olan kasık kemiğine).Çünkü kasık yağları ve genital bölge kılları tam teması engelleyebilir.Hatta canınız biraz acıyana dek yaslayıp ölçmenizi tavsiye ederim.

İkinci konu;Tam ereksiyon yaşanan,en fazla uyarılan bir zamanda ölçüm yapmalısınız.

Son olarak ise;Ölçüm yaparken penise orta kısmından parmağınızla hafifçe bastırın.Özellikle eğri penis ölçümünde bu işlem doğru uzunluğu ölçmek adına daha da önem kazanmakta.

Alttaki resimde penisin nasıl ölçüleceği resimli olarak anlatılmakta:

Penis uzunluğunu ölçerken sık yaşanan sorunlardan birisi de farklı zamanlarda penisin farklı boylarda olmasıdır.Bu durum gayet doğaldır.Penis boyunun farklı olmasında rol oynayan etmenler;odanın sıcaklığı,uyarılma şiddeti,psikolojik durum ve çevresel faktörlerdir.

Penis boyu ve penis büyütme ile ilgili 3 bilimsel veri daha paylaşarak yazımı sonlandırıyorum;

1-Erkeklerin %65’i penisi normal boyutlarda olmasına rağmen daha büyük penise sahip olmak istiyorlar.

2-Kadınların %90’ı partnerlerinin uzun penisten ziyade kalın penisli olmasını tercih ediyorlar.


3-Penis büyütmede işe yarayan iki yöntem var.Birincisi,penis ameliyatı.İkincisi ise vakum ekstraksiyon cihazı(penis pompası).

Tavsiye:Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta kaliteli medikal vakum pompalar satılmakta.Mahremiyetinize  ve sağlığınıza gösterilen kadın özeni huzurla alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.

Mahrem Shop ‘’vakum pompalar’’sayfasına gitmek için linki tıklayabilirsiniz:http://mahremshop.com/urun-kategori/vakum-pompalar/

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top