Penis Pompası Hakkında En Çok Merak Edilenler


Penis Büyütücü Pompalarla İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Penis Büyütme Pompaları ile ilgili iki farklı yazım daha bulunmakta...O yazılarda yer alan bilimsel verileri ve okuyucularımdan gelen yeni soruları bu yazımda derlemek istedim.

Umarım aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamışımdır.Eğer bu yazıdaki bilgilerden farklı bir sorunuz var ise, iletisim@tamkocluk.com adresine e-mail gönderin,en kısa sürede yanıtlarım.

Penis Büyütme Pompası Soruları ve Bilimsel Cevapları

Penis Büyütücü Vakum Pompalar Nasıl Çalışır?

Vakum pompaların çalışma prensibi,penis içerisinde bulunan ve ereksiyon için kanla dolan ‘’corpora cavernosa’’isimli kıkırdak yapıdaki dokuları basınçla dışarı çekerek esnetme ve büyütme üzerine kuruludur...Yani,elastik olan bu kan kanalları genişletilince peniste büyüme ve kalınlaşma sağlanır.


Penis Pompası Zararlı mı?

Medikal standartlarda üretilmiş vakum pompalar önerildiği şekilde kullanılırsa bir zararı yoktur.Ancak;medikal olmayan,kontrolsüz vakumlama yapan ucuz pompalar peniste doku hasarına neden olabilir.

Kaliteli pompalar ile kalitesiz pompaları ayıran bir diğer önemli fark ise,vakum şiddetidir.Medikal bir pompa her seferinde aynı basıncı bar (basınç ölçü birimi) basınç uygulayan kalibre edilmiş bir sisteme sahiptir.Uygulanan basınç göstergeden de kontrol edilebilir.Aşağıda medikal özellikli bir penis pompasının resmi yer almakta.

Medikal olmayan,kozmetik grupta yer alan ucuz pompalar ise stabil bir basınç uygulamaz.Örneğin bir pompalamada 1 bar basınçla penisi dışa çekerken,diğer pompalamada 4 bar basınç uygular.

Konuyla ilgili şu yazım da ilginizi çekebilir; En iyi penis pompası hangisi? http://guzelimguzel.com/Detay/Cinsellik/En-iyi-penis-buyutucu-pompa-hangisi/6799

Penis Pompası Penisi Ne Kadar Büyütür?

Bu konuda forumlarda ve pompa satış sitelerinde yer alan yorumlara itibar etmeyiniz.Çoğu yorum yalandır ve satış amaçlı eklenmiştir.Pompanın penisi kaç cm büyüteceği ile ilgili iki klinik çalışmanın özet verileri şu şekilde;

Kişiden kişiye değişmekle birlikte,penis pompası düzenli kullanımla 1,5-4 cm arası büyüme,%30 ise hacim artışı (kalınlaşma)sağlar.Örneğin penis boyu 13 cm, kalınlığı 3 cm olan bir erkek kaliteli medikal bir pompayı önerildiği şekilde kullanırsa penis boyu 14,5 -17 cm arası penis kalınlığı ise 3,8-4 cm arası olabilir.


Penis Pompasının Etkisi Kalıcı mı?

Bilimsel anlamda bir organın küçülmesi veya yok olması için hiç kullanılmıyor olması gerekir...Eğer cinsel bir sorununuz yoksa(örneğin erektil disfonksiyon isimli sertleşme bozukluğu),düzenli ve sağlıklı bir cinsel hayatınız var ise,penis pompaları ile elde edilen büyüme geçici değil,kalıcıdır.


Kimler Penis Pompası Kullanamaz?

Damar yapısı ile ilgili genetik hastalığı olanlar,kan dolaşım bozukluğu olanlar,diyabet (şeker)hastaları için vakum pompa kontrendikedir. Yani kullanmaları sakıncalıdır.

Ayrıca,20 yaş altı erkekler fizyolojik olarak gelişimlerini henüz tamamlamadıkları için penis pompası kullanmaları tavsiye edilmez.

Penis Pompasının Etkinliğini Kanıtlamış Klinik Veriler Mevcut mu?

Well Cornell Üniversitesinde çalışan Dr.Darius A.Paduch’un iki tane klinik çalışması mevcuttur.Yukarıda verdiğim büyüme ve kalınlaşma rakamları bu iki çalışmadan alınmıştır.


Penis Pompası Nasıl Kullanılır?

Altı ay boyunca iki günde bir 15-20 dk. kullanılması gerekir.

Hava ile çalışan vakum pompalar için ideal kullanım şekli ise şöyledir;

İlk Hafta;Vakumlama yapılır,canınız acıdığı noktada basınç bırakma tetiği ile basınç bırakılır,2-3 saniye bekleyip tekrar aynı işlem yapılır.Bu şekilde ilk hafta 5-7 dk.yapılması gerekir.Çünkü penisin bu yoğun egzersiz dönemine alışması gerekir.

İkinci hafta;İlk hafta yapılan işlemlerin aynısı yapılır,sadece süre 5- 7 dakikadan 10 dakikaya çıkarılır.

3.Hafta;Süre 15 dakikaya çıkarılır.

4.Hafta ve ilerleyen tüm haftalar;Süre 15-20 dakikaya çıkarılır.Buna ilaveten,penisin acıdığı noktada basınç hemen bırakılmaz,3-4 saniye bekletilir.

Yanlış kullanımla ilgili bir uyarı yapmak isterim;Çoğu erkek bir an önce büyüme sağlamak için vakumlu şekilde penisi uzun süre silindir içerisinde tutmakta.Bu işlem penisin şişmesi ve morarması gibi geçici olumsuzluklara neden olur.


Penis Pompasının Etkisini Artırmak İçin Neler Yapılmalı?

Kegel Egzersizleri isimli mesane kaslarını güçlendiren egzersizler,çoğu cinsel sorunun giderilmesine yardımcı olduğu gibi,penis pompasından alınacak verimi de en üst seviyeye çıkarır.

Yapılması son derece basit olan Dr.Kegel’in keşfettiği bu egzersizleri günde 5-10 dakika yapmanızı tavsiye ederim.Kegel Egzersizlerinin nasıl yapılacağı ile ilgili şu yazımı okuyabilirsiniz:  http://guzelimguzel.com/Detay/Cinsellik/Kegel-Egzersizleri-(resimli-anlatim)/7869

Kegel Egzersizlerine ek olarak,içeriğinde kırmızı ginseng (Kore Ginsengi),Arginin ve Epimedyum olan bir penis destek kremi de kullanabilirsiniz.

''En iyi penis büyütme yöntemi hangisi?'' isimli yazımda ele aldığım üzere;Hap,kapsül,bal,jel gibi şeyler penisi uzatmaz.Ancak ilaç standartlarında üretilmiş ve içeriğinde yukarıda açıkladığım etken maddeleri bulunduran Penis Destek Kremleri pompanın etkisini artırmaya katkı sağlayabilir.

Aşağıda Avrupa Birliği Sağlık ve Kalite Standartlarında üretilmiş kaliteli bir penis destek kreminin resmi yer almakta.


Tavsiye:Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta kaliteli pompaların satışı yapılmakta.Mahremiyetinize ve sağlığınıza gösterilen özen,huzurla alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.

Mahrem Shop ‘’Penis Pompaları’’ sayfasına gitmek için linki tıklayabilirsiniz : http://mahremshop.com/urun-kategori/vakum-pompalar/

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top