Penis Pompası Kullanmanın Fayda Ve Zararları Neler?


Penis Pompası Zararlı mı?

Cinsellik sayfasında penis pompaları ile ilgili 4 farklı yazım daha bulunmakta...Ancak penis pompasıyla ilgili tüm yazılarımda klinik çalışmaları referans alarak,penis pompası kullanmanın yararlarını açıkladığımı fark ettim.

Bu sefer(yine bilimsel veriler ve klinik gözlem çalışmalarını baz alarak)’’penis büyütücü pompa kullanmak zararlı mı?’’ sorusunu yanıtlamaya çalışacağım.

‘’En iyi penis pompası hangisi?’’ isimli yazımda açıkladığım üzere,vakum pompalar bazı cinsel hastalıkların tedavisine yardımcı olmak maksadıyla geliştirilmiş ürünlerdir.Kullanım esnasında ortaya çıkan büyüme ve hacim artışından (kalınlaşma) dolayı ‘’penis büyütücü’’ olarak da pazarlanmaya başlanmıştır.

Doktor tavsiyesi ile kullanılan medikal penis pompaları çoğu erkek için güvenlidir.Ancak kullanımı sakıncalı olan bazı durumlar ve hastalıklar vardır.


Kimler penis pompası kullanamaz? sorusunun cevabı şu başlıklar altında özetlenebilir;

*Kan inceltici ilaç alan erkeklerde penis pompası kullanımı,kanama riskini artırabilir.

*Orak hücreli anemi hastalığı veya kan pıhtılaşması ile ilgili başka hastalığı olanlar için penis pompası kullanımı sakıncalıdır.

Bu iki yüksek risk grubu haricinde çoğu erkek için penis pompası kullanmak hayati sorunlara yol açmaz.

Tarafıma sıkça gelen sorulardan birisi de,’’Penis pompası kullanmanın yan etkileri neler?’’ 

Şimdi detaylı olarak bu sorunun cevabını vereyim;

Peniste kızarıklık;Penis pompası kan dolaşımını artırdığı bölgesele nokta büyüklüğünde kızarıklıklar meydana gelebilir.Bu kırmızı noktaların bir kısmı pompanın teması sonucu oluşan deri reaksiyonudur.Bir kısmı ise artan kılcal damar aktivitesinden kaynaklıdır.

Her iki nedenli kırmızı nokta oluşumu da geçicidir.Ancak uzun süre geçmiyorsa,kaşıntı ve deri döküntüsü meydana geldiyse penis pompası kullanmayı bırakıp bir doktora başvurmak en sağlıklı yoldur.

Peniste morarma ve şişlik;En yaygın penis pompası kullanım şikayetidir...Özellikle alışma evresi olan ilk 1-2 haftada çoğu erkeğin yaşadığı geçici bir sorundur.Vakum pompayı kullandıktan hemen sonra ortaya çıkan morarma ve şişlik 1 saat içerisinde kaybolur ve penis normal rengine döner.

Ağrılı boşalma;Nadir bir yan etkidir.Dünyada bu şikayetle gelen çok az sayıda insan vardır ama literatüre geçtiği için ben de yayınlamak gerekliliği hissettim...Kısaca konuyu özetleyecek olursam;Orgazm esnasında sperm geldiği anda bir sıkışma ve ağrı hissidir.Bazı hekimler bu sorunun önüne geçmek için penis pompası kullanımı esnasında penis halkası takılmasını tavsiye etmektedirler.


Şimdi de,’’vakum pompa kullanan var mı,erkeklerin yorum ve geri bildirimleri neler?’’ sorusunu yanıtlayalım;

Penis pompası kullanan erkeklerin forum sitelerinde paylaştığı veya doktorlarına ilettikleri genel yan etkiler şu başlıklar altında toplanabilir;

İnorganik ereksiyon;İngilizce’de ‘’lazy penis’’olarak adlandırılan doğal olmayan ereksiyon,sıkça gelen geri bildirimlerden birisidir.Penis pompası kullanımında ereksiyonun şiddeti ve kalitesi artmasına rağmen,his olarak bazı erkekler tarafından doğal olmayan ereksiyon olarak tanımlanmıştır.

Geç boşalma;Klinik olarak anlamlı olmamakla birlikte bazı erkekler,penis pompası kullanımından sonra boşalma süresinin uzadığını belirtmişlerdir.Hatta erken boşalma sorunu için penis pompası kullanan erkekler bile var.Lakin,başta da söylediğim gibi,konuyla ilgili yeterli geri bildirim ve klinik çalışma mevcut değildir.


Penis pompası kullanım alanlarını açıklayarak yazımı sonlandırıyorum;

*Sertleşme sorunu

*Penis eğriliği tedavisi

*prostat cerrahisi sonrası gelişen empotans (iktidarsızlık)

*Penis büyüme

Sağlıklı bir cinsel yaşam dileklerimle.

Tavsiye:Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta kaliteli penis pompaları satılmakta.Sağlığınıza gösterilen kadın özeni huzurla alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.

Mahrem Shop ‘’vakum pompalar sayfasına gitmek için linki tıklayabilirsiniz:

http://mahremshop.com/urun-kategori/vakum-pompalar/

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top