Penis Pompası Nedir,Penis Pompası Nasıl Kullanılır?


Penis Pompası Kullanım Alanları Ve Kullanım Şekli-Resimli Anlatım

Penis Pompası ismiyle bilinen vakum ereksiyon cihazları,bazı cinsel sorunların çözümünde doktorların tavsiye veya reçete ettiği cinsel sağlık ürünleridir.

Ana kullanım alanlarının yanı sıra,penis büyütme amaçlı da kullanılan vakum pompalar,Türk Androloji Derneği web sitesinde ve diğer saygın üroloji sitelerinde tedavi destekleyici ürün olarak literatürde yer almaktadır.

Bu yazımda,penis pompası nedir,ne işe yarar,hangi sorunlarda etkilidir,nasıl kullanılır? Sorularına bilimsel ve abartısız ceaplar vermeye çalışacağım.Hazırsanız başlayalım;

Penis Pompası Nedir?

Hava veya su ile vakumlama yaparak penisi gerdiren medikal cihazlara vakum ereksiyon cihazı veya penis pompası denir.İngilizce ismi ise, ‘’vacuum erection device’’ dir.

Penis Pompası Ne İşe Yarar?

•Erektil Disfonksiyon Yardımcı Tedavisi:Çoğu tedavi protokolünde,ilaç tedavisi alamayan veya risk grubunda olan erkekler için sertleşme bozukluğu tedavisinde penis pompasının yeri vardır.Merak eden okuyucularım Türk Üroloji Derneği,Türk Androloji Derneği ve Amerika Üroloji Derneği (AUA) web sitelerine girerek,penis pompası veya ‘’vacuum pump’’ araması yaptırabilirler.


•Penis Eğriliği Tedavisinde: Peyronie isimli penis eğriliği,erkekler arasında yaygın bir sorundur.Peniste oluşan ölü plaka nedeniyle eğrileşme meydana gelir.Doktorlar eğriliğin derecesine göre ameliyat veya yardımcı tedavi uygularlar.

Penis pompası,penis eğriliği tedavisinde cerrahi müdaheleden önceki son yöntemdir.

•ED 1000 Şok Dalga Tedavisinde Destek Amaçlı Kullanım:Şok dalga ismiyle bilinen,son yılların en popüler sertleşme tedavisi olan,ED1000,çoğu erkek için cinsel anlamda hayat kurtarıcı olmakta...Ürologların hepsi aynı fikirde olmasa da,önemli kısmı,ED 1000 tedavisinde destek maksatlı penis pompası kullanımı önermekte.

•Penis Büyütme Amaçlı Kullanım:Penis pompasının belki de, en magazinel ve kozmetik kullanım alanı, penis büyütmedir...Penis pompası penisi büyütür mü? Sorusu,konuya ilgi duyan her erkeğin aklını kurcalamaktadır.Bu soruya,forum sitelerinde yer alan yalan-yanlış yorumlardan ziyade,dürüst bir cevap verelim;

Evet penis pompası penisi büyütür,bir miktar da kalınlaştırır....Ancak,çoğu penis pompası satış sitesindeki büyüme miktarı ile lgili iddialar yalandır.Penis pompası düzenli kullanımla peniste 1,5-3 cm arası büyüme yapabilir.Bunun haricindeki hiçbir şeye itibar etmeyiniz.


İlgili yazı:Penis Pompası Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

Penis Pompası Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz tarafından başka bir şekilde önerilmemişse,her gün veya iki günde bir, günde 10-15 dakika arası kullanımı uygundur.

İlgili yazı:En Sık Yapılan Penis Pompası Kullanım Hataları

Penis Pompasının Zararı Var mı?

Medikal özellikli,kaliteli bir penis pompasını önerilen şekilde kullanırsanız,sağlık açısından herhangi bir sorun yaşanmaz.Ancak aceleci davranmak,aşırı vakumlama yapmak,düzensiz kullanmak gibi nedenlerden dolayı etkinlik azalırken,yan etkiler artabilir.

Konuyla ilgili şu yazıda detaylı bilgiler yer almakta:Penis pompası kullanmanın fayda ve zararları neler?


Penis Pompası Kullanımı-Resimli Anlatım

PENİS POMPASI KULLANIM KILAVUZU 

BAŞLARKEN: Kutu içerisinden çıkan silindir ve pompa aksamını ılık su ile yıkayıp kurulayınız. Çıkan başlığı silindirin uç kısmına takınız. Bir çay kaşığı miktarında kayganlaştırıcıyı giriş kısmına sürerek penisi içeri itiniz. 

  

İLK 15 GÜN KULLANIM: Peniste doku hasarı meydana gelmemesi için ilk 15 gün şu şekilde kullanınız. Penis silindirin içerisindeyken vakumlama yapmaya başlayın. Canınızın acıdığı noktada basınç bırakma piminden içerisindeki havayı boşaltın. Bu şekilde pompala – havayı bırak şeklinde günlük 7-8 dakika uygulayın. 

  

15 – 30 GÜN ARASI KULLANIM: 15. Günün sonunda vakumlama yaparken canımız acıdığında içerisindeki havayı hemen boşaltmıyoruz.Penisi 5-6 saniye vakumlu şekilde silindirin içerisinde bekletiyoruz. Sonra havayı bırakıyoruz. Pompala – vakumlu şekilde 5 – 6 saniye beklet – havayı boşalt – Tekrar vakumla döngüsünü 7 – 8 dakika’dan 15 dakikaya çıkarıyoruz. 

30 – 180 GÜN ARASI KULLANIM: Penis egzersiz temposuna alıştığı için süreyi günlük 20 dakikaya çıkarıyoruz. Penisin vakumlu halde silindir içerisinde kalma süresinde 10 – 15 saniyeye çıkarıyoruz. Bu şekilde 6 ayı tamamlıyoruz. 

 

UYARILAR ve ÖNLEMLER: 

1-En sık yapılan kullanım hatası penisi uzun süre vakumlu halde silindir içerisinde tutmaktır. Bu tür bir kullanım geçici şişme ve morarmalara neden olabilir. Böyle sorunlar yaşamamak için ürünü yukarıdaki adımları takip edip kullanınız. Aşırı hassas ve duyarlı bünyelerde günlük kullanımda şişme ve morarma sorunu bu adımları takip edilmesine rağmen yaşanıyor ise 2 günde 1 kez kullanımda uygundur. 

2-Pompa kullanımından maximum fayda elde etmek için günde 5 – 10 dakika kegel egzersizleri yapmanızı tavsiye ederiz. 

 

3-Testisleri içeri çekmemesi için testis köküne testis halkası takınız.Testis Halkası ürünle birlikte gönderilmiyorsa,satıcı firmadan talep ediniz.

Bilgi:Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta kaliteli ve sağlıklı penis pompaları satılmakta.

Mahrem Shop Vakum Pompalar sayfasına gitmek için bu yazıya tıklayabilirsiniz.


Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top