Penis Şekline Göre En İyi Seks Pozisyonları


Penis Şekilleri

Penis şekli ve boyu,erkek için parmak izi gibidir dersek,sanırım abartmış olmayız...Her erkeğin penisi görünüm itibarıyla kendisine özgüdür.Bire-bir aynısını bulmak imkansız olmasa da çok zordur...

Bu yazımda, penisleri şekil ve görünümlerine göre sınıflandırıp,partnerinizin penis türüne göre en çok zevk alacağınız pozisyonları resimli olarak açıklayacağım.

Penis şekilleri ve penis şekline göre en iyi seks pozisyonları (resimli anlatım)

1- Düz Penisler

Kafası kısmından kök kısmına kadar aynı kalınlıkta olan penislere düz veya ‘’stick penis’’ adı verilir.Hiç bir kavisi olmayan düz penisler tıbbi anlamda önerilen penislerdir ancak,cinsel ilişkide düz penisin yapabileceği vajinal uyarım sınırlıdır.

Eğer düz penisli bir eşiniz veya sevgiliniz var ise,vajinanın farklı bölgelerini uyaracak,penisi hafif zorlayacak cinsel ilişki pozsiyonlarını tavsiye ederim...Örneğin kaşık (cenin) pozisyonu,düz penisten daha fazla zevk almanızı sağlar.


2- Yukarı Eğimli Penisler

Füze penis olarak da bilinen yukarı kavisli penisin ereksiyon halindeyken ortası basık,kafası yukarı doğrudur.Yukarı eğimli bir penis, cinsel ilişkide kadının daha fazla zevk almasına yardımcı olabilir.Çünkü eğimi sayesinde vajina ön duvarında yer alan G Noktasını uyarma ihtimali yüksektir.Bununla birlikte,aşırı bir yukarı eğim,idrar torbasına baskı yapar,kadında cinsel ilişki esnasında idrar(çiş) gelme hissi yaratabilir.


Yukarı eğimli penisle en ideal pozisyonlar kucak veya at sürme(riding) pozisyonlarıdır.Her iki pozisyonda da G noktası uyarımı maksimum seviyede yapılır,kadın squirting (fışkırarak boşalma) yaşayabilir.


3- Aşağı Eğimli Penisler

Bir önceki penis şeklinin zıt yönünde kavisi olan penistir..Kafası ereksiyon halindeyken aşağı bakar.Şekli itibarıyla İngilizce’de at penisi anlamına gelen‘’horse penis’’ de denilir.

Aşağı kavisli penis,cinsel ilişki esnasında en fazla klitoris uyarımı yapan penis şeklidir.Kadının aynı anda hem klitoris hem de vajinadan zevk almasını sağlar.Dezavantajı ise,G Noktası uyarımının düşük olmasıdır.


Yukarıda açıkladığım ikili uyarım,aşağı eğimli penisle en fazla zevki misyoner pozisyonunda yaşanır.Eğer kocanızın veya erkek arkadaşınızın aşağı eğimli penisi var ise ve G Noktası orgazmı da yaşamak istiyorsanız,penisin farklı açıdan vajinaya gireceği ters at sürme pozsiyonunda sevişmenizi tavsiye ederim.


4- Yana Eğimli Penisler

Bu tür penisler ereksiyon halinde (kalkmış halde) sağ veya sola bakarlar.Belirli bir seviyede yan penis eğriliği normal sayılır.İleri derecedeki tüm penis eğrilikleri ise operasyonla düzeltilebilir.


Eğer partneriniz yana kavisli bir penise sahipse,hep aynı pozisyonda sevişmemenizi tavsiye ederim.Çünkü sürekli aynı bölgenin yoğun olarak uyarılması seksten alacağınız zevki azaltabilir.Örneğin genellikle misyoner pozisyonunda sevişen ve orgazm olan bir çiftseniz,farklı bölge uyarımı için ayda 1-2 kez doggy (domalma veya köpek pozisyonu da denir) pozisyonunda seks yapmanızı öneririm.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top