Sanal seks hakkında bilmeniz gerekenler


Sanal seks nedir,nasıl yapılır,fayda ve riskleri nelerdir?

Çeşitli ekonomik ve sosyal nedenlerden dolayı her geçen gün daha da popüler olan sanal seks,orgazm olmanın kolay ve risksiz yolu olarak görünüyor...

Özellikle genç kız ve erkeklerin daha çok rağbet ettiği kameralı sanal seks,eş değişimini merak eden çiftler tarafından da tercih ediliyor.

Bu yazımda,kadın ve erkeklerin başlıca sanal seks yapma nedenleri açıklayıp,ardından kameralı sanal seks yapan veya yapmak isteyenlere tavsiyelerde bulunacağım.


İnsanlar neden sanal seks (Cyber sex) yapar?

2013 yılında Amerika’da yapılan bilimsel bir anketin sonuçlarına göre, ankete katılan 18-55 yaş arası insanların %63’ü hayatlarında en az bir defa chat,kamera,telefon,sms yöntemlerinin birisi ile sanal seksi denemişler.

Telefonda eşi veya sevgilisiyle seks yapanlar,diğer kategorilere göre en üstte çıkmış.Telefonda seksi sırasıyla;Erotik mesajlaşma (İngilizce’de Sexting deniyor),chat (yazışarak sanal sex) ve kameralı seks takip etmiş.

Ankete katılanların ‘’Neden sanal seks yapıyorsunuz?’’ sorusuna verdikleri cevaplar ve psikologların ilave ettikleri nedenler şu şekilde;

* Eş veya sevgiliyi aldatmadan başka biriyle seks konuşmak ve orgazm olmak.

* Beğenilmek ve arzu edilmek (ego tatmini)

* Gerçek hayatta söylenmeyecek veya yaşanmayacak uç fantazileri kolayca yaşayabilmek.

* Asosyallik,seks bağımlılığı,dürtü kontrol bozukluğu,narsistik kişilik bozukluğu  gibi psikolojik sorunlar(psikologlar bazı anket katılımcıları için bu sonuçlara varmış).

Bekaret nedeniyle reel seks yaşayamayan kızların mastürbasyondan zevk almak için sanal seks yapması.

* Reel seks yapacak seks partneri,eş,sevgili olmayışı.

Bu nedenler haricinde farklı sebeplerden dolayı sanal seksi tercih edenlerde olmuş ama,yukarıdaki nedenler anket katılımcılarının %95’i tarafından dile getirilmiş,en yaygın sanal seks nedenleri.

Kameralı (Webcam seks) veya kamerasız sanal seks yapanlara tavsiyelerim ise şunlar;

* Sanal seks yüksek derecede bağımlılık yapar ve uzun dönemde sizi gerçek hayattan uzaklaştırır.Bu nedenle ölçülü ve dengeli olmanızda yarar var.

* Chat sitelerinde,sohbet odalarında bulunan insanların %78’i kendilerini olduğundan farklı tanıtmaktadır.Bu tür sohbetleri gerçek hayata taşımanız size zarar verebilir.

* Evli çiftlerin başka çiftlerle sürekli webcam seks yapması,ilişkilerinin yıpranmasına neden olur.Elbette bazen değişiklik için yapılabilir ama tüm cinsel hayatı etkisi altına almamalıdır.


* Karşıda kamera açtığını söyleyen kadın veya çift,sahte (fake) kamera kullanıyor olabilir.Yani daha önce başkası tarafından çekilmiş görüntüyü kendisiymiş gibi size izletip,sizi kandırabilir ve sizin görüntülerinizi de kaydedebilir.Bu nedenle,kamera açan kişiden belirlediğiniz bir işareti yapmasını isteyin (örneğin zafer işareti yapmasını rica edin.Eğer yapmıyorsa anlayın ki sahte görüntüdür.)

* Görüntüleriniz porno sitelerine ve uygun olmayan yerlere düşebilir.Bu riski en aza indirmek için kamerada yüz açmayın.Kazara yüzünüzün görünme ihmaline karşı göz maskesi kullanın.


* Adresinizin belirlenme riskine karşı,IP ve DNS  ayarlarınızı manuel olarak değiştirin.

* Son önerim ise; Hayatın içinde olun,kendinizi ekran başına kilitlemeyin.Sanal seks adı üstünde sanaldır...Fiziksel ve psikolojik zararlarının farkında olun...İlla yapacaksanızda, abartmadan,gizliliğinizi koruyarak sanal seks yapın.

Bu makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından kaleme alınmıştır. www.tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top