Seks Esnasında Yaşanan Anlık Sorunlar Ve Çözüm Yolları


Ani Gelişen Cinsel Sorunlar Ve Çözüm Yolları

Cinsellik sayfasında yer alan çoğu yazımda,cinsel sorunlara bilimsel çözümler sunmaya gayret ettim ve ediyorum...Bu yazımın konusu ise biraz daha farklı;Sevişme başladığında ya da, devam ederken aniden gelişen problemleri ele alıp,tavsiyelerde bulunacağım.Hazırsanız başlayalım;

Cinsel İlişki Sırasında Yaşanan Sorunlar

Kadında Ani İstek Kaybı

Seks terapistlerinin üzerinde hararetle tartıştığı ancak,kesin bir cevap neden-sonuç ilişkisi kurulamayan sorunların başında gelir...Kısaca bu problemi özetleyecek olursam;

Sevişmeye ateşli başlayan,erkeği arzulayan kadın,tam sevişme başladığında veya biraz sonrasında cinsel anlamda soğukluk yaşamaya başlar.O andan itibaren sex istemez ve ilişkinin bir an önce sona ermesini ister.

Yapılan klinik çalışmalar,ani libido düşüşü ile ilgili temel nedenleri;Gün içinde yaşanan sorunlar,eşile yaşanan sorunlar,iş hayatı sorunları,stres olarak belirtse de,kadınların yaklaşık %37 ‘inde yaşanan ani istek kaybının nedenleri henüz bulunabilmiş değildir.Başka bir deyişle,hiçbir iş ve evlilik sorunu olmayan kadınlarda bile bu problemin görülme sıklığı %37 civarında diyebiliriz.


Peki çözümü ne?

Kesinlikle sevişmeye devam etmeyin!Yani;Sekse başladığınızda arzulu ve istekliydiniz ama 3-5 dakika içinde bu isteğiniz kayboldu ise, kesinlikle kocanızı mutlu etmek adına seks yapmaya devam etmeyin.Çünkü böyle bir sevişme sonrası öz saygınız azalabilir.Deyim yerinde ise; ‘’kendinizi tecavüze uğramış’’ gibi hissedebilirsiniz.Aynı zamanda seks sonrası orgazm olan eşinize içten içe öfke duymaya başlamanız da kaçınılmaz bir sonuçtur...

Açık İletişim kurun;Kocanız veya sevgilinizle durumu açıkça paylaşın.Onun desteği ve yardımı bu aşamada çok önemli olacaktır.Konuşma esnasında kendinizi suçlamamaya özen gösterin.Çünkü bu yaşanılan şey sizin bilerek yaptığınız bir kabahat değil.

Libido artırıcı besinler tüketin;Kadınlarda afrodizyak etkisi olan bazı yiyecekleri cinsel ilişkiden önce tüketmek,yaşanan ani cinsel istek azalmasını önlemeye yardımcı olabilir.

İlgili yazı:Kadınlarda etkili 10 doğal afrodizyak besin

Ilık duş alın;Seksten 15 dakika önce ılık su ile alınacak duş,kan akışınızı hızlandırır,aynı zamanda stres seviyesini azaltmaya yardım eder.

Seks oyuncakları kullanın;Özellikle klitoral ve vajinal uyarımı aynı anda yapabilen tavşan vibratörler ve titreşimli penis halkaları,cinsel isteği stabil tutmaya destek olabilirler.

Doktora gidin;Yukarıda sıraladığım tavsiyeler bir işe yaramaz ise ve sorun süreklilik arzetmeye başladıysa,alanında uzman bir psikiyatriste gitmeniz gerekebilir.

Erkekte Yaşanan Ani Ereksiyon Kaybı

Kadınların yaşadığı ani istek kabının erkek versiyonudur...Erkek,sekse şehvetle başlar,sıkı ve sert bir penisi vardır ancak,ilişkinin tam da orta yerinde isteği kaçar,penisi sönük (flacid) veya yarı erekte yumuşak duruma geçer.

Bu sorun hem kadın hem de erkek için çok can sıkıcıdır...Erkekte özgüven kaybına,kadın da ise yarım kalan seksten dolayı öfkeye neden olur.

Erkekte süregelen kalıcı bir ereksiyon sorunu yoksa,anlık gelişen bu sorunun nedenleri ve çözüm yolları kadına nazaran daha basittir.

Genellikle;stres,iş değiştirme,şehir veya semt değiştirme,eş ile ilgili sorunlardan kaynaklı olan ani sertleşme kaybı,geçicidir.

Sorun yaşamak istemeyen erkeklerin bir üroloji hekimine başvurarak hormon testi yaptırması ve önereceği ereksiyon ürünlerini kullanması kesin çözüm olacaktır.


Sonradan Gelişen Erken Boşalma

‘’Kocam erken boşalıyor,ne yapmalıyım’’ isimli yazımda,sürekli olarak erken boşalan erkekler için çözüm önerilerini sunmuştum...Bu sorun ise daha farklı.Normalde prematür ejakülasyon (erken boşalma) sorunu olmayan bir erkeğin,erken boşalması ve seksin yarım kalması...

Anlık gelişen erken boşalmanın da nedenleri,sertleşme sorunu ile benzer...Çözüm yolları da aynı şekilde,kadındakine göre daha basit.

Kegel egzersizleri yapmak,stres faktörlerini azaltmak ve geçici süre ile kaliteli bir geciktirici kullanmak sorunu ortadan kaldıracaktır.

Devamlılık arzeder ise,psikiyatri doktoruna başvurarak,erken boşalma sorununu kökünden halledebilirsiniz.


Kocası veya sevgilisi yukarıdaki iki sorunu yaşayan kadınlara hayati bir tavsiye vererek yazımı sonlandırıyorum;

Ani sertlik kaybı veya erken boşalma sorunu yaşayan partnerinize yapıcı cümleler kurun.Öfkelenseniz dahi,olumlu geri bildirimlerle ona destek olun.Erkeklik gururunu kıracak yıkıcı söylemlerden kaçının.Unutmayın ki;sizin desteğinizle çok kolay aşılabilecek sorunlar...

Sağlıklı bir cinsel yaşam dileklerimle.

Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta cinsel hayatınızı daha zevkli hale getirmeye yardımcı olabilecek seks oyuncakları ve cinsel destek ürünleri bulunmakta.

Sağlığınıza ve gizliliğinize gösterilen kadın özeni,huzurla alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.

Mahrem Shop’a gitmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top