Seks Hayatını Canlandırmak İçin 7 Tavsiye!


Cinsel Hayatı Daha Ateşli Yaşamanızı Sağlayacak 7 Öneri

Her ilişki belirli bir müddet sonra (çiftler birbirlerini sevseler dahi) duygusal ve düşünsel olarak belirli bir yıpranma yaşar. Bu yıpranma,seks hayatı da dahil olmak üzere ilişkinin tümünü olumsuz yönde etkileyebilir...

Birbirlerine değer veren çiftler,evlilik veya ilişkilerindeki bu tür monotonlukları aşmak için mücadele vermelidirler.Eğer arada sevgi,aşk,değer yok ise bu mücadeleyi vermek anlamsızdır.Boşanmak en iyi seçenektir.Ama aradaki bağ hala kopmadıysa,cinsel hayatı canlandırmak için gayret göstermek en doğru seçenek olacaktır.

Bu yazımda evli veya sevgili çiftlerin ufak değişimler yaparak sex hayatlarını nasıl daha canlı hale getirebileceklerini örneklerle açıklamaya çalışacağım.Hazırsanız başlayalım;

Fantezi Kurarak Sevişin

Eğer sex fantazileri konusunda her iki taraf da açık fikirliyse,cinsel fanteziler ve hayaller kurarak sevişmek,yatak odanızı ateşlemeye yardımcı olacaktır.

Karı-koca ilişkisinde ne yaşanmıyorsa ve neyi yaşamak istiyorsa,onlar üzerinden ilerlemek daha heyecan verici olabilir.

Örneğin;Hizmetçi-ev sahibi fantezisi,3. Kişiyi hayal edip sevişmek v.d.


Yatak Odanızda Ufak Değişiklikler Yapın

Donuk ve itici renklerde nevresim takımınız mı var? Hemen atın! Yerine daha ateşli renklerde olanları koyun.

Loş bir gece lambası,tavana  konulacak ve seksinizi canlı izlemenizi sağlayacak ayna,yatak odasının dizaynını değiştirmek diğer aklıma gelenler.


Seksi Yatak Odasının Dışına Taşıyın

Mutlaka yatakta ve yatak odasında yapılan seks,bilinçaltına bunun bir görev olduğu fikrini yerleştirir...Hele de haftanın aynı günlerinde ve aynı yerde yapılan seks bu olumsuz duygunun daha da güçlenmesine katkıda bulunur.

Evin her odası ve her bölmesi sizin! Eşinizi ikna edip hiç seks yapmadığınız ev alanlarında sevişin.İlla yatak da olması da şart değil! Ayakta,sandalyede,masa da...Özetle canınız nerede istiyorsa orada sevişin.


Konuşarak Sevişin

Batılı ülkelerde yapılan bazı anketler gösteriyor ki,hem kadın hem de erkek seks esnasında ateşli konuşmalar yaparlarsa daha şiddetli orgazm oluyorlar...

Sevişirken açık-saçık hatta müstehcen ve muzır şeyler söylemek iki tarafında cinsellikten daha fazla haz almasına vesile olabilir.


Penetrasyona Odaklanmayın

Cinsellik sadece vajina ve penisin teması ile yaşanan bir şey değildir...Bu noktada sekse bakış açısını biraz farklılaştırıp daha geniş açıdan bakmak isabetli olabilir.

Yani,uzun ön sevişme,cinsel ilişki yaşanmadan karşılıklı mastürbasyon yapmak,oral sex,sanal sex gibi diğer alternatifleri cinsel hayatınıza dahil edin.

Yeni Seks Pozisyonları Deneyin

Hep misyoner (kadın altta-erkek üstte) pozisyonunda sevişen bir çiftseniz,ön yargılarınızdan kurtulup farklı ve yeni cinsel ilişki pozisyonlarına yeşil ışık yakın!

Seks pozisyonu değiştikçe penis vajinaya farklı açılardan gireceği için,farklı noktaların uyarımı ve yeni hassas noktaların keşfi kolaylaşır.İlaveten;Her yenilik cinsel hayata bir dinamizm katar!


Seks Oyuncakları Kullanın

‘’Çiftlerin sex oyuncakları kullanması için 4 neden’’ isimli yazımda detaylı olarak açıkladığım üzere,sex oyuncakları ve fantezi ürünleri çiftlerin monotonlaşan cinsel hayatlarında direk uyarıcı etkiye sahiptirler.

Vibratör,dildo,belden bağlamalı yapay penis,fetiş setleri,seksi iç giyim ve kostümler ilk aklıma gelenler...

Diğer sex oyuncakları ve sex shop alternatifleri için sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’u ziyaret edebilirsiniz.

Mutlu bir cinsel yaşam dileklerimle...

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top