Seks İçin En Uygun Saatler


Sevişmek için en uygun zaman hangisi?

‘’Seksin saati mi olurmuş,iki tarafta istekliyse,günün her saati uygun zamandır.’’ Dediğinizi duyar gibiyim...Aslında böyle düşünmekte haklısınız.Eğer kadın ve erkek benzer seviyede karşılıklı çekim hissediyorsa,zamanın ve mekanın önemi yoktur.

Ancak,bir tarafın yeterince istekli olmaması,ilişkide yaşananan monotonluk,heyecanın azalması gibi nedenler,çiftlerin her an sekse hazır olmasının önündeki en büyük engellerdir...

Eğer yukarıda sıraladığım nedenlerden dolayı seks hayatını canlandırmakta zorlanan bir çiftseniz,atacağınız bazı ufak adımlarla cinsel yaşamınızı ateşlemeniz mümkün olabilir.

Cinsellik sayfasında yer alan bazı yazılarımda evli çiftlerin seks yaşamını renklendirmeye yardımcı olacak bilimsel tavsiyelerde bulunmuştum...Bu yazımda ise,konuyu gün ve saat temelinde ele alacağım.Çünkü,yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki,sevişme zamanı ile cinsel istek arasında doğrusal bir bağlantı mevcut.


‘’Sevişmek için en doğru zaman hangisi?’’ sorusunun yanıtlarını sırasıyla ele alalım;

Sabah saatleri

İnsan bedeninin ve zihninin en dingin olduğu zaman sabah saatleridir.Kaliteli bir uykudan yeni uyanan beden zindedir,beyin ve hayal gücü ise doruk seviyesindedir.Organların sağlıklı çalışması,yeterince sex hormonu salgılanmasını sağlayacağı gibi,cinsel uyarımdan alınan zevki de en üst seviyeye çıkarır.Tüm bu olumlu bileşenler sonucunda hem kadın hem de erkek daha kolay ve şiddetli orgazm yaşar.

Ayrıca erkeklerde görülen ‘’sabah sertliği’’,penisin daha sert ve büyük hissedilmesini sağlar...Sabah seksi ile ilgili en büyük sorun,açlık sebebiyle oluşan ağız kokusudur.Bu ufak problemin üstesinden gelmek için sekse başlamadan önce bir elma yemek faydalı olabilir.Elma hem nefesinizi tazeler, hem de en iyi uyku açıcı meyvelerden birisidir.


Gece 21.00-23.00 arası

Vücudumuzun günlük aktivite seviyesine bağlı olarak çalışan, ‘’sirkadiyen ritim’’ denilen bir dengesi vardır.Sirkadiyen ritim,hangi hormonların ne zaman salgılanacağını belirler.Örneğin;Gece belirli bir saatten sonra esnemeye başlamak ve uykunun gelmesi,artan melatonin hormonu etkisiyledir.

Kişiden kişiye değişmekle birlikte,çoğu insan için uyku hormonlarının en üst seviyeye çıktığı zaman dilimleri gece 23.00 ve sonrasıdır.

Eğer gece seksini seviyorsanız ancak uykunuz da geliyor ise,sirkadyen ritminize uygun saatler olan gece 9-11 arası seks yapmanızı tavsiye ederim.

Çocuklar,iş-güç,t.v izlemek gibi nedenlerden dolayı önerdiğim saatlerde sevişmek pek mümkün değil ise,gece seksini uyku bastırmadan yaşamak için cinsel uyarıcı işlevi gören bir fincan türk kahvesi içmeniz faydalı olabilir.Eğer kahve de uykunuzu kaçırıyor ise,adrenalin salgılamanızı sağlayan fantaziler ve seks oyuncakları işe yarayabilir.


Hafta sonu brunch seksi

Uzun zamana yayılan,keyifli bir haftasonu kahvaltısından sonraki 1-2 saatlik dönem,seks için bir diğer en uygun zamandır.Sağlıklı bir uykunun ardından yapılan geç kahvaltı,mutluluk hormonu olan serotonin salgılanmasını tetikler.Yoğun düzeyde salgılanan serotinin ise,kadınlarda ve erkeklerde cinsellik hormonlarının seviyelerini artırır.Yani;mutlu olduğumuz zamanlarda canımızın seks istemesinin bilimsel açıklaması özetle bu şekildedir.


Brunch keyfi ve arından yaşanacak haftasonu sexi ile ilgili tavsiyelerim ise;İnsanlar genellikle brunch’da aşırı yerler.Fazla yemek ise cinselliğin düşmanıdır.Bu nedenle hafta sonu seksi yapacaksanız midenizi çok doldurmayın.Eğer çok yediyseniz,20 dk. yürüyüş yapmak,yediklerinizi hazmetmenize yardımcı olur ve daha keyifli sevişmenizi sağlar.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top