Seks Shop Terimleri Ve Anlamları


Seks Shop Sözlüğü

İsimlerinin büyük kısmı İngilizce olan seks oyuncakları hakkında ayrıntılı bilgi vereceğimiz bu yazı,dileriz en doğru ürünü seçmenize yardımcı olur...Hazırsanız,en popüler sex shop terimlerinin Türkçe anlamlarını sırasıyla açıklayalım;

Strapon Ne Demek?

Belden bağlamalı vibratör ve dildoların İngilizce ismidir.Harness olarak da bilinir.İçi boş ve içi dolu modelleri vardır.


Dildo Ne Demek?

Penis görünümlü,titreşimsiz seks oyuncağına dildo denir.

Vibratör Ne Demek?

Titreşimli,vajinayla temas ederek orgazm yaşatan seks oyuncağına vibratör denir.Farklı model ve renkleri bulunmaktadır.Penis görünümlü olanlarına ‘’Klasik vibratör’’,penis görünümünde ve renginde olmayanlara ise ‘’modern vibratör’’ denir.


Anal Plug Ne Demek?

Anüse itilerek kullanılan seks oyuncağına anal plug ve butt plug denir.Türkçe’de ise ‘’anal tıkaç’’ veya’’anal tıpa’’olarak bilinir.Çok çeşitli renk,boy ve şekilde üretilen anal tıkaçların en popüler olanlar silikondan imal edilenleridir.

Fetiş&BDSM Ürünler Ne Demek?

İtaat-Emir-Kontrol odaklı sex oyuncaklarının tümüne BDSM ürünleri denir.En popüler olanları;Kelepçe,kırbaç,göz bandı ve bağlama setleridir.

Fetish veya fetiş ürünler ise,belirli bir bölgeyi öne çıkaran cinsel yaşam ürünleridir.Örneğin;Fetiş ayak,fetiş el,fetiş yarım kalça gibi erotik oyuncaklar bu gruba dahildir.


Lubricant Gel Ne Demek?

Cinsel ilişki esansında kayganlaşma sağlayarak ilişkiyi daha kolay hale getiren ürünlere lubricant denir.Türkçe ismi kayganlaştırıcı jeldir.İki çeşit kayganlaştırıcı jel vardır;Su bazlı ve silikon bazlı.Su bazlı kayganlaştırıcılar,silikonlara nazaran  daha akışkandır ve daha hijyeniktir.

Love Doll Ne Demek?

İnsan boyutlarına yakın olan seks oyuncaklarına love doll veya realistic love doll denir.Ülkemizde ’’Şişme bebek’’ veya ‘’realistik manken’’ olarak bilinir.Erkek ve kadın modelleri vardır.Şişme bebeklere love doll denilse de,aslında şişirmeden kullanılan,tene en yakın hissi veren malzemeden yapılmış ultra gerçekçi ve oldukça pahalı olan ürünler,love doll teriminin tam karşılığıdır.


En aranan seks shop terimlerini açıkladıktan sonra,bir tavsiye ile yazımızı sonlandıralım;Tüm bu ürünleri sitemizin alt kuruluşu olan mahrem shop’tan temin edebilirsiniz.Mahrem Shop’a gitmek için linki tıklamanız yeterli:http://mahremshop.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top