Seksi Kadının 3 Özelliği


‘’Romantik kadın olmanın yolları’’ isimli yazımda,kadınlara ve genç kızlara, romantizmle bir erkeği etkilemenin yöntemlerini maddeler halinde açıklamıştım...Bu yazımda ise,cinsel anlamda erkeklerin dikkatini çeken kadınların ortak özelliklerini ele alacağım.

Eğer erkekler tarafından ‘’arzu edilen’’ veya sevdiği erkeği cinsel açıdan etkilemek isteyen bir bayansanız aşağıda yer alan tavsiyeler işinize yarayabilir.

Nasıl Seksi Kadın Olurum?

1- Seksi Kadın Bakışlarını İyi Kullanır

Kim ne derse desin,eğer bir kadın anlamlı bakmayı bilmiyorsa seksi kadın olması imkansızdır.Evet, güzelliği ve cazibesi ile erkekleri etkileyebilir,arzulanan bir kız olabilir ama,bu durum o kadının seksi olduğu anlamına gelmez.

Nedeni ise şu;Erkeklerin Cinsel dürtülerini harekete geçirmek kolaydır..Şık bir dekolte,dar bir Jean veya süper mini bir etek...Bu tür giyim ve cilveli konuşmayla ‘’erkeklerin ağzını açık bırakmak’’ seksi kadın olmaya yetmez.Çünkü seksi kadın, arzulanan kadından daha derin bir anlama sahiptir.


2- Seksi Kadın Pratik Zekalıdır

Bir kadın ne kadar güzel olursa olsun,pratik zekalı ve hazır cevap değilse,erkeklere çekici gelmez...Yani elbette bir gecelik ya da kısa süreli ilişki için cazip gelebilirler ama,seksi kadın tanımına dahil olamazlar.

Zeka ile pratik zeka iki farklı şeydir.Bir insan şunun gibi şeyleri yaparak pratik zekasını geliştirip,ince espri yeteneğine sahip olabilir;Haftalık mizah dergilerini takip etmek,kitap okumak,düşünme ve mantık yürütme gerektiren bulmacalar çözmek,sanatın herhangi bir dalı ile ilgilenmek.


3- Seksi Kadın Ölçülü Bir Cürete Sahiptir

Kendinden emin,özgüveni olan bir kadının yaptığı en büyük hatalardan birisi,çekici görünmek adına aşırı bedensel ve düşünsel teşhire odaklanmasıdır...Bunların ikisi birlikte de olabilir,sadece birisi de görülebilir.

Ancak yapılan bilimsel anketler gösteriyor ki,bir bayan eğer aşırı bedensel teşhir yaparsa erkekler onu ‘avam kız’’,eğer aşırı düşünsel teşhir yaparsa ‘’ukala kız’’ olarak görüyorlar.Takdir edersiniz ki,her ikisi de seksi kadın imajı için çok ters kavramlar...Evet; sergileyin,dikkat çekin,ilgi odağı olun ama ölçülü ve seviyeli bir tarzınız da olsun.

Dikkat ederseniz modayı takip etmek,sosyal medya fenomeni olmak,erkekleri baştan çıkarmak gibi magazinel konulara hiç girmedim bile...Eğer yukarıdaki seksi kadın gerekliliklerini yerine getirmeden sadece magazinel alanlarda iddialı olursanız,seksi değil ama seçilen kadın olursunuz.Oysa seksi kadın seçilen değil,seçendir ;)

Sevgiyle kalın güzeller!

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top