Seksten Sonra Yapılmaması Gereken 5 Şey!


Seks Sonrası Kesinlikle Yapmamanız Gereken 5 Şey

Seviştikten sonra yaşanan rahatlama ve mutluluğun etkisiyle dikkat edilmeyen bazı konular ilerleyen dönemlerde ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor...

Orgazmın hemen ardından’’ mutlaka yapılması’’ ve ‘’asla yapılmaması’’ gereken şeyleri sıraladığımız bu yazı,sağlıklı bir cinsel yaşam sürmenize katkı sağlayabilir.

Sevişme Sonrası Nelerden Kaçınmalı?

1-Derinlemesine Vajina Temizliği Yapmak

‘’Vajina temizliği nasıl yapılmalı?’’ isimli yazımda detaylı olarak açıkladığım üzere,vajen,kendi kendini temizleyebilen bir organdır.Cinsel ilişki sonrası hijyen sağlamak adına;sabun,ıslak mendil,vajinal mendil gibi şeylere iç kısmı temizlemeye çalışmak,mantar enfeksiyonlarına ve tahrişlere neden olabilir.

Cinsel ilişki sonrası ılık su ile iç kısma müdahale etmeden vulvayı(dış genital organları) durulamak yeterli olacaktır.


2-Fantezi İç Çamaşırları İle Uyumak

Cinsel hayatı renklendirmek için giyilen tüm seksi kıyafetler ve kostümler yüksek oranda naylon ihtiva ederler. Bu tür iç çamaşırları ile uyumak,genital bölgenin havasız kalmasına neden olur.

Günlük yaşamda ve gece uyurken,cildin nefes almasına olanak sağlayan  %100 pamuktan yapılmış iç çamaşırları tercih edilmelidir.


3-Seksten Sonra Sıcak Küvete Girmek

En sık yapılan yanlışlardan birisidir...Daha iyi temizlenmek adına yapılan sıcak su dolu küvet banyosu,dış genital bölgede bulunan bakterilerin içeri girmesine ve idrar yolu enfeksiyonlarına yol açabilir.

Ayrıca,aşırı sıcak su vücudun en hassas yeri olan genital bölgede tahriş ve kızarıklara da neden olur.

Ilık veya maksimum 28 derece olan su ile seks sonrası duş almak en sağlıklı yöntemdir.


4-Cinsel Birleşme Sonrası Oral Seks Yapmak

‘’Oral seks ve sağlık’’ isimli yazımda açıkladığım üzere,penisin ağza alınması veya erkeğin vajina ve klitorisi ağzı ile uyarması,cinsel ilişkiden önce yapılmalıdır.

Özelikle anal ilişki sonrası penise yapılan oral seks,kolonda bulunan bakterilerin bünyeye alınmasına neden olur ve oldukça risklidir.

Vajinal ilişki sonrası da penisin ağza alınması sakıncalı olabilir.Vajina içerisindeki klamidya ve e.coli gibi bakteriler ağız yoluyla vücuda girip hastalık yapabilirler.


5-Seviştikten Sonra Sırtını Dönüp Uyumak

Bu madde direkt bedensel sağlıkla ilgili olmasa da,psikolojik etkileri bakımından önemli...Özellikle erkeklerde daha yaygın olan’’sevişme sonrası ilgisizilik’’karşı tarafta kullanılmışlık hissi yaratabiliyor.

Elbette yapay bir sevgi ve şefkat gösterisine gerek yok anca en azından birkaç tatlı söz,doğal bir gülümseme ve sarılma partnerinizin kendisini değerli hissetmesine yardımcı olabilir.

Sağlıklı bir cinsel yaşam dileklerimle....

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top