Sex Oyuncakları Kullanmak Erkeklerde Cinsel Hayatı Nasıl Etkiler?


Seks Shop Ürünleri Kullanmanın Erkeklere Fayda Ve Zararları Neler?

Sex Shoplarda satılan yetişkin oyuncakları kullanımı dünyada her geçen yıl artmakta...Kadın ve erkekler için ayrı ayrı olan veya birlikte kullanılan cinsel ürünlerle ilgili Cinsellik sayfasında yirmiden fazla yazım yer almakta.

Bu yazımda ise,seks oyuncakları kullanımının erkekler için faydalarını ve olası risklerini bilimsel veriler eşliğinde açıklayacağım.Sayfanın en altında,alıntı yaptığım klinik çalışmaları bulabilirsiniz.

Hazırsanız başlayalım;

Erkeklerde Sex Oyuncakları Kullanmanın Faydaları Ve Zararları:

Erkekler için üretilmiş yetişkin oyuncakları;Suni vajinalar,mastürbatörler,şişme kadınlar ,realistik mankenlerdir,penis pompaları,penis kılıfları ve penis halkalarıdır.

Penisin ilgili oyuncağa penetre olmasıyla cinsel haz yaşanır ve orgazm( boşalma) sağlanır.

‘’Erken boşalma tedavisinde suni vajina kullanımı’’ isimli yazımda da açıkladığım üzere,prematür ejakülasyon denilen erken boşalma sorununda hekimler bazen suni vajina ve mastürbatör kullanımı önermekteler.

Özellikle ileri seviye erken boşalma tedavisinde kullanılan suni vajina ve mastürbatörler,tedavide olumlu sonuç elde edilmesine büyük katkı sağlamaktalar.

Benzer şekilde,penis yüzüğü olarak da bilinen penis halkalarının boşalma kontrolünde destekleyici ürün olarak kullanıldığı bilimsel bir gerçektir.Özellikle yeni nesil titreşimli penis halkaları,ilişki anında erkekte daha sıkı bir ereksiyon ve geç boşalmaya katkı sağlarken.kadını da klitoral olarak uyarıp zevk seviyesini artırmakta.

İlgili yazı:Penis halkası nedir,nasıl kullanılır?

Suni vajina,şişme bebek gibi erkeklere özel seks oyuncakları kullanmanın bir dieğr faydası da,gün içinde değişen libido seviyelerini kontrol altına almaktır.Özellikle partneri olmayan erkeklerde artan testosteron,erkeği huzursuz,sinirli yapabilmektedir.Diğer yandan karşı cinse yaklaşımı da rahatsız edici olabilmektedir.Halk arasında ‘’azgın’’ diye tabir edilen erkek,istisnaları olsa da,genel anlamda kadınları rahatsız eder ve itici gelir.Bu tür bir sosyal iletişim sorunu yaşamamak için,şişme bebek,suni vajina,realistik manken kullanmak faydalı olabilir.

Penis Pompası olarak vakum ereksiyon cihazları,hakkında en çok soru aldığımız erkek cinsel sağlık ürünlerinden birisi...Cinsellik sayfasında yer alan 6 farklı yazımda penis pompalarını her yönüyle ele almıştım.Aşağıda en kapsamlı yazımın linkini bulabilirsiniz:

Penis Pompası Hakkında En Çok Merak Edilenler

Peki,erkeklerin seks oyuncakları kullanmasının olası risk ve zararları neler?

Daha önce bazı yazılarımda da açıkladığım üzere,seks oyuncağı ne zaman araç olmaktan çıkıp amaç olur ise o zaman hem bireye hem de ilişkisine zarar verebilir.Örneğin;eşi veya sevgilisi olmayan bir erkek şişme bebek aldı,onunla cinsel tatmin yaşıyor...Bir süre sonra partneri olmasına rağmen,onunla seksten zevk almıyorsa ve hala şişme kadınla cinsel tatmin yaşamak daha zevkli geliyorsa bu bir sorundur.

Bir diğer risk de,aşırı kullanımdır.Özellikle penis halkasını 20 dakikadan fazla kullanmak,kan akışını yavaşlatarak penisde ağrıya neden olabilir.

Özetle;Ölçülü ve amaca uygun kullanıldığı sürece evli veya bekar farketmeksizin,erkek sex oyuncakları hem erkeğin kendisinde hem de,partnerinde cinsel tatmini üst seviyelere çıakrmaya yardımcı olurlar.

Bilgi:Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta kaliteli ve sağlıklı erkek sex oyuncakları satılmakta.Gizliliğinize gösterilen kadın özeni,huzurla alışveriş yapmanıza vesile olabilir.

Mahrem Shop’u ziyaret etmek için bu yazıya tıklayabilirsiniz.

Alıntı yapılan makale ve klinik çalışmalar;

Reece, M., Herbenick, D., Sanders, S. A., Dodge, B., Ghassemi, A., & Fortenberry, J. D. (2009). Prevalence and characteristics of vibrator use by men in the United States. The Journal of Sexual Medicine, 6(7), 1867-1874. 

Rosenberger, J. G., Schick, V., Herbenick, D., Novak, D. S., & Reece, M. (2012). Sex toy use by gay and bisexual men in the United States. Archives of Sexual Behavior, 41(2), 449-458.

Rodríguez, J. E., & López, A. (2016). Male masturbation device for the treatment of premature ejaculation. Asian Pacific Journal of Reproduction, 5(1), 80-83.

Rodriguez, J. E., Picazo, J. A., & Lopez, E. (2017). Male masturbation device for the treatment of delayed ejaculation: A case report. Asian Pacific Journal of Reproduction, 6(4), 191.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top