Sex shop terimleri ve anlamları


Seks shop terimleri sözlüğü

Sex shop ürünleri ve erotik yetişkin oyuncaklarının kendilerine has bazı isimleri vardır.Bu isimlerin çoğu Türkçeye çevrilmiştir ama,bir kısmının tam Türkçe karşılığı olmadığı için İngilizce isimleriyle bilinirler.

Seks shop mağazasından veya internetteki sanal seks shop sitelerinden bilinçli alışveriş yapmanızı kolaylaştırmak için, seks shop sözlüğü hazırladık.Dileriz işinize yarar.

BDSM Ürünleri ne demek? 

BDSM ,Bondage /Dicipline/Submission/Mazoizm kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir deyimdir.

Türkçe anlamı ise; 

Bondage =Kölelik/Tutsaklık/Esirlik

Dicipline=Disiplin/Emir komuta

Submission =Teslim olma/Boyun eğme/İtaat

Mazoizm=Acı çekmekten zevk almak/Gönüllü olarak acı çekmek istemek.


Tüm bu kelimeleri yan yana getirdiğimizde BDSM’nin tam Türkçe karşılığı şu dur; Birine teslim olma,itaat etme,onun emirlerini yerine getirme,verdiği cezalardan ve çektirdiği bedensel acılardan zevk alma fantezisidir.BDSM ürünleri ise, bu amaca uygun olarak üretilen seks oyuncaklarıdır.Çok çeşitli BDSM aksesuarı bulunsa da,en çok kullanılan BDSM Fantezisi oyuncakları;kelepçe,kırbaç,göz bandı,ağız tıkacı,bileklik olarak sıralanabilir.

BDSM seks oyuncaklarının popüler olmasında en fazla katkıyı Grinin Elli Tonu kitap ve sinema serileri yapmıştır.

Fetiş ürünleri ne demek ?

Fetiş, eski çağlarda doğa üstü güçleri olduğuna inanılan ve tapınılan nesnelere verilen isimdir.Cinsel fetişizm ise; Bir nesne veya bedenin bir bölümünün tahrik edici olarak algılanmasıdır.Bu tür Fetiş sahibi olan insanlara fetişist denir.

Fetiş objeleri çok çeşitlilik gösterir.En yaygın fetişizm türleri ise;Ayak fetişizmi,iç çamaşırı fetişizmi,Yaşlı kadın fetişizmi,kel erkek fetişizmi,üniforma fetişizmi,ince çorap fetişi,ayak fetişi olarak sıralanabilir.

Bir seks shopta satılan fetiş ürünleri de yaygın fetişizm alanları için üretilen oyuncaklardan oluşmaktadır.


Strapon ne demek?

Bele bağlanarak cinsel ilişkiye girme imkanı veren dildo ve vibratörlere strapon adı verilir.İngilice bir terimdir.Strap;Kayış,kemer,kayışı gibi anlamlara gelir.On ise; Kayışlı bağlanan,kayışı bağlamak,kemeri bağlamak anlamı katar.Orijinali Strap –on ‘dur.Dilimizde strapon olarak kullanılır.Tam Türkçe karşılığı yoktur ama sex shop terminolojisinde Belden Bağlamalılar = Strapon demektir.

Genellikle lezbyen ,gay çiftler veya biseksüel evli karı-kocalar strapon kullanan insanlardır.

Dildo ne demek ?

Dildo ;Lateks,kauçuk,yumuşak plastik,metal ,cam gibi maddelerden yapılan,penis işlevi gören kadınların ve eşcinsel erkeklerin (gay) cinsel ilişki ve orgazm için kullandıkları seks oyuncağına verilen isimdir.Seks shop sitelerinde veya mağazalarında bazen Realistik Penis olarak geçer.


Vibratör ne demek?

Vibratör malzemesi ve işlevi itibarıyla dildo (realistik) penisin aynısıdır.Yalnız,vibratör titreşim üreten bir motora sahiptir.Bu titreşimler sayesinde kadın klitorisi vajinası daha fazla uyarılır ve daha çok zevk alır.

Özetle;Vibratör ile dildo arasındaki temel fark,vibratörün titreşim üreten motora sahip olmasıdır.


Anal Plug ne demek?

Anal Plug :Anüse yerleştirilen çeşitli malzemelerden değişik şekillerde üretilen seks oyuncağına verilen isimidir.Tam Türkçesi anal tıpa/anal tıkaçtır.

İnsanlar neden anal plug (anal tıkaç) kullanır?

Genellikle anal tıkaç şu iki işlevi için tercih edilir; 1- Ters ilişki öncesi anala bölgeyi genişletmek böylece daha kolay ve acısız anal seks yapmak 2-Vajinal seks devam ederken anal bölgeyi anal tıkaç ile kapatıp kadının ikili zevk almasını sağlamak (aynı anda hem vajinal hem anal uyarım). 

Aynı anda iki erkekle seks yapmak isteyen,ilişkide iki farklı penis hayal eden kadınlar ,ahlaki ve sosyal nedenlerden dolayı bu isteklerini yaşayamaz,sadece kocaları veya sevgilileri ile sevişirler..Anal tıkaç bu fanteziyi yaşamak isteyen (2 erkek bir kadın fantazisi) kadın ve evli çiftler için de oldukça ideal bir seks oyuncağıdır.

Yeni seks shop terimleri oldukça bu yazı dizimizi devan ettireceğiz.Sağlıklı bir cinsel yaşam dileklerimize...

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top