Sperm Baskılaması Nedir Nasıl Yapılır?Sperm Baskılaması Nedir,Fayda ve Zararları Nelerdir?

Tıp dilinde inejekülasyon olarak bilinen sperm kontrolü,son yılların üzerinde en çok tartışılan konularından birisidir...

Bu yazımda,spermi dışarı salmama,orgazma rağmen hiç boşalmama nedir,nasıl başarılır? sorularını cevaplayacağım.Ardından,bazı teknikler önereceğim.

Sperm Kontrolü Nedir?
Semen(spermin içinde bulunduğu sıvı havuzu),orgazm anında dışarı atılır ve hepimizin bildiği üzere,döllemek amaçlıdır.
Bazı insanlar,bazı teknikleri uygulayarak,penisten sperm (meni) çıkışını tamamen kontrol edebilmekteler...İşte bu kontrole inejekülasyon denir.Bunu başaran insanlara ise inejekülatör deniyor...
İnejekülasyon terimini tam Türkçe karşılığı ise geriye boşalmadır.
Boşalma Kontrolünün Olası Faydaları Neler?

Mastürbasyon sonrası yaşanan yorgunluk ve bitkinlik hislerini önlemek için

Cinsel ilişki veya yapılan mastürbasyon her erkekleri yorar...Eğer meni çıkışı baskılanırsa,olası halsizlik ve yorgunluk da baskılacanaktır.

Partneri Olmayan Erkekler İçin İdeal

Sürekli mastürbasyon ve ardından yaşanan orgazm,bir noktada,eşi veya sevgilisi olmayan erkeği kötü hissettirir.Sperm baskılaması sayesinde,mastürbasyon sonrasında erkek,herhangi bir rahatsızlık duymadan normal yaşamına devam edebilir.

Libido Kontrolüne Yardımcı

Cinsel isteği yüksek erkeklerde sperm salmama,libidoyu kontrol altına almaya yardımcı olabilir.Böylece aklı sürekli sekste olmaz ve hayata odaklanır.

Erken Boşalma Sorununu Çözer

Erken boşalma,birçok yazımda ele aldığım üzere erkekler arasındaki en yaygın cinsel sorundur...Erken boşalma için geciktiriciler anlık çözüm sunarlar.Psikiyatri hekimi desteği ile de erken boşalma sorunu çözülebilir..
Sperm baskılaması yaparak hiç boşalmadan ve ereksiyon kaybı olmadan uzun süre sex yapmak mümkün olabilir.
Boşalma kontrolü için iddia edilen faydalar bunlar...Şimdi en çok merak edilen soruların cevaplarını verelim;

Sperm eğer dışarı atılmıyorsa nereye gidiyor?

Orgazm ile dışarı atılmaya sperm mesane geri dönüyor.Oradan da sınırlı emilimle kana karışıyor.
Sperm çıkışını baskılamanın sağlığa zararı var mı?

Bilimsel olarak kanıtlanmış bir zararı yok ancak bazı hekimler,testis ve penis kılcal damarlarında sürekli baskılama yapmanın çatlamalara neden olabileceğini belirtmekteler.

Diğer iddia edilen olası zararları ise;Üriner sistem enfeksiyonu riskinde artış,idrar Ph seviyelerinde değişim...
Taocu seks geleneğinde yeri olan sperm baskılaması hakkında öne sürülen olası fayda ve zararlar bu şekilde...
Sperm Baskılaması Nasıl Yapılır?

İki farklı metod kullanılmakta...

1-Perineum bölgesine baskı uygulamak
Testislerle anüs arasında kalan bölgeye perineum denir.Orgazm anında bu bölge hafif tepe şeklinde şişer.Bu bölgeye işaret ve orta parmakla güçlü baskı uygulanırsa,sperm çıkışı önlenir.Ancak belirtmeliyim ki,ilk yapıldığında doğru bölgeyi bulmak kolay olmayacaktır..Bisiklet sürmeyi öğrenmek gibi düşünün.5-6 sefer denediğinizde yeri tam olarak bulup,basınıc doğru uygularsınız ve ondan sonra hiç unutmazsınız.

2-Taocu Sex Yöntemi

Bu yöntem,düşünce ve farkındalığı artırma egzersizleri ve bazı meditasyon teknikleri içerir.Alanında uzman birisinden teknikleri öğrenmek gerekir.

Sperm baskılaması konusunda farklı görüşler olmakla birlikte,uzun süre boşalmamak,irade irade ile boşalma kontrolü sağlamak,boşalmadan partneri mutlu etmek gibi faydaları nedeniyle erkekler arasında giderek artan popülariteye sahip bir yöntem...
 

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top