Üniversiteli kızlara 5 cinsellik tavsiyesi


Üniversiteli kızlara seks yaşamına dair öneriler

Yazıma başlamadan önce belirtmeliyim ki,bu yazı bekaretin kaybı veya korunması ile ilgili bir konuyu ele almıyor...18 yaşın üzerindeki her insan bakireliğini evlenene kadar korumak veya evlenmeden önce kaybetmek hakkına sahiptir.

Bu küçük bilgilendirmeden sonra, esas konumuza başlayabiliriz.

Doğduğundan beri ailesi ile yaşayan,sosyal ve cinsel anlamda erkeklerle belirli bir mesafede durmak zorunda kalan genç bir kız,üniversite eğitimi için ailesinin yanından ayrılıp başka bir şehre taşındığında,içinde bulunduğu özgür ortam,bazı hatalar yapmasına neden olabiliyor.Bu hataların çoğu telafi edilebilirken,bazıları ciddi sonuçlar doğurabiliyor.

Bu yazımda,hayatının baharında olan,ilk kez seks yapan veya yapacak olan üniversiteli kızlara sağlıklı ve mutlu cinsellik için tavsiyelerde bulunacağım.

Cinselliğin hayatınızdaki yerini net olarak tanımlayın

Erkeklerle yakınlaşma kolaylığı,zaman ve mekan sorunu olmaması gibi avantajlar,kanı kaynayan genç bir kızın,cinselliğe aşırı odaklanmasına neden olabilir.Gerek erkek arkadaşla,gerekse günü birlik ilişkilerle bedenini tatmin etmek isteyen üniversiteli bir kız,bir süre sonra seks bağımlısı olabilir.Bu bağımlılık çoğu zaman psikolojik nedenlerden kaynaklanır.

Bu noktada önerim;Ne seksi hayatınızdan tümden çıkarın, ne de tüm hayatınızın merkezi yapın...İnsanlar sizinle sırf seks için iletişim kurmasın.Böyle bir algı zamanla sizi yıpratır,ağır depresyona neden olabilir.Ayrıca,seks için kullanılan bir kız olarak argo yakıştırmalara muhatap olmak (motor,kaşar,azgın v.b) tüm sosyal hayatınızı alt üst edebilir.


Korunun

Bu tavsiyeye gerek bile yok ama,yine de aklınızda olsun istedim...Bir anlık şevhetle yapılan seksin sonucunda hamile kalmak,öğrenim hayatınız başta olmak üzere tüm yaşamınızı değiştirir.Sevgiliniz veya seks partneriniz korunmadan sevişmek için  ısrar etse bile,prezervatif kullanın.Doğum kontrol hapları yaşınız gereği uygun değildir.Bu nedenle anal veya vajinal sekste partnerinizin mutlaka prezervatif kullanmasını sağlayın.


Hijyene dikkat edin

Üniversite okuyan herkes bilir,yurtlarda ve öğrenci evlerinde hijyen biraz geri planda kalır.Özellikle düzenli temizlik yapılmayan erkek öğrenci evlerinde sevgilisi ile seks yapana kızlar üriner sistem enfeksiyonlarına yakalanırlar.

Eğer erkek arkadaşınız böyle bir öğrenci evinde yaşıyor ise,cinsel ilişki ve sonrasında kullandığınız şeylerin temizliğinden emin olun,gerekirse siz temizliğini yapın.

Anal seksi sınırlayın

Bekareti kaybetmeden cinsellik yaşayan kızların çoğu ters ilişkiye girmekteler.Gerek erkeği mutlu etmek,gerekse anal seksten zevk almak nedenleri ile aşırı yapılan anal seks ilerleyen yaşlarda ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Her sevişmeyi anal ilişki ile sonlandırmamak,bazen sürtünme yoluyla orgazm olmak anal ilişkiyi ayda en fazla 2 defa ile sınırlamak işe yarayan yöntemlerdir.


Bireyliğinizi kaybetmeyin

En önemli konu bu...Ne yaşarsanız yaşayın,kendinize olan saygınızı yitirmeyin.Dünyada hiçbir zevk veya hiçbir erkek sizin kişiliğinizden daha önemli değildir.Kişiliğinizi koruyun ve bu duruş ile yaşadığınız hiçbir şeyden dolayı pişmanlık hissetmeyin.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top