Vajinayı Genç Ve Sağlıklı Tutmak İçin 7 Tavsiye


Dar ve Sıkı Vajina İçin Yapmanız Gereken 7 Şey

Kadın cinsel organı olan vajen,yaş ve diğer çevresel faktörlere bağlı olarak genişleyip,doğal estetik formunu kaybedebilir.

Yapılacak bazı basit şeylerle vajinayı hem uzun süre sağlıklı tutmak, hem de sıkı ve dar kalmasını sağlamak mümkün.

Bu yazımda;Doğum,genetik nedenler ve olumsuz çevresel faktörlere bağlı olarak yaşanan vajina genişlemesinin nedenlerini açıklayıp,bazı tavsiyelerde bulunacağım.

Vajina Sağlığı İçin 7 Öneri

Marjinal Diyetlerden Kaçının

Hızlı kilo vermek için yapılan radikal diyetler,vajina dahil olmak üzere,tüm organları olumsuz etkiler.Sağlıklı bir diyette yer alan günlük besin değerleri,hızlı kilo verme diyetlerinde olmaz.Tep tip beslenen vücut,bazı besinleri alamaz.

Bunun doğal sonucu olarak,vajina dış dudakları,klitoris ve diğer genital organlarda;büzüşme,renk kaybı ve sarkma yaşanır.

Su,protein ve yağ,sağlıklı vajina için temel faktörlerdir.


Kegel Egzersizleri Yapın

‘’Kegel Egzersizleri Resimli Anlatım’’ yazımda detaylı olarak ele aldığım üzere,Kegel egzersizlerinin pelvik taban kaslarını güçlendirip,genişlemeyi engellediği ve vajinayı toparladığı bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.

Günde 10-15 dk. Kegel egzersizleri yapmak,vajinanın sıkılaşmasına yardım edecektir.


Vajinal Kegel Topları Kullanın

Günlük yaşam devam ederken kullanılan vajinal toplar,pelvik taban kaslarını ve vajina çeperini uyararak,pasif jimnastik yapmanızı sağlar.

Düzenli Cinsel Hayatınız Olsun

Sağlıklı bir erkekle yaşanacak düzenli seks,vajinanın zinde kalmasına yardımcı olur.Sık partner değiştirme,gelişigüzel yaşanan cinsel ilişkiler,bazı bakterilerin vajina dokusuna zarar vermesine neden olabilir.

Aşırı Bisiklet Sürmekten Kaçının

Bisiklet sürmenin sağlığa faydası saymakla bitmez...Ancak günde 1 saatten fazla bisiklet sürmek kadının dış genital organlarında şekil bozukluklarına neden olabilmekte.

Labia Minora ve Labia Majora olarak bilinen iç ve dış vajina dudakları sürekli bisiklet selesine maruz kalırlar ise büyüme ve sarkma yaşanabiliyor.

Doğru Temizlik Ürünleri Kullanın

‘’Vajina temizliği nasıl yapılmalı?’’ simli yazımda açıkladığım üzere,PH dengesi stabil,sağlıklı vajina temizlik ürünleri kullanılmalı.Vajina temizliği iç,n alkol ve diğer tahriş edici maddeler içeren hijyen ürünlerinden uzak durulmalı.


Kadının Üstte Olduğu Seks Pozisyonlarını İlişkiye Dahil Edin

Kadının üstte olduğu cinsel ilişki pozisyonları,kadın orgazmı için daha iyi penerasyon sağlamalarının yanı sıra,kasları çalıştırmak için de idealdir.

Özellikle riding denilen at sürme pozisyonu ve kucak pozisyonlarında sevişmek,sağlıklı vajina için oldukça faydalıdırlar.

Konuyla ilgili şu yazımı da okuyabilirsiniz:Kadın Orgazmı İçin En İyi Seks Pozisyonları 

Saglıklı bir cinsel yaşam dileklerimle.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top