Vajinismus Tedavisinde Vibratör Kullanımı


Vajinismus tedavisinde kullanmak için en iyi vibratör hangisi?

Önce bir özet tanım yapalım,ardından vajinismus tedavisinde kullanılabilecek vibratörün nasıl olması gerektiğini açıklayalım;

Vajinismus nedir?

Vajina etrafında bulunan pelvis kaslarının cinsel ilişki esnasında istem dışı kasılarak ilişkiyi zorlaştırmasına veya ilişkiyi imkansız kılmasına vajinismus hastalığı denir.

Vajinismus hastalığı fiziksel veya psikolojik nedenli olabilir.Bununla birlikte, ülkemizde görülen vajinismus probleminin %90’ı psikolojik kökenlidir.

Psikolojik nedenli olan vajinismusta hekim; terapi,telkin,hipnoz seçeneklerinden birisini veya tümünü karma şekilde kullanabilir.

Vajinusmus tedavisi yapan bazı hekimler ve psikologlar hastalarına vibratör kullanmalarını tavsiye edebilmektedirler...Vajinismus tedavisi için doktora başvuran kadınlar ve evli çiftler için bu tavsiye ilk başta tuhaf gelebilmekte,kafa karışıklığı yaşanabilmektedir...

Oysa yapılan bazı klinik gözlem çalışmaları gösteriyor ki,uygun hastada vibratör kullanımı,vajinusmus tedavisinde başarıyı artırıyor ve tedavi sürecine olumlu katkı yapıyor.


Vajinismus tedavisinde vibratör nasıl kullanılır?

Öncelikle bilinmesi gereken konu şu;Meslek etiğine bağlı hiçbir doktor vajinismusu tedavi etmek için kadın hastasının kendi yönlendirmesi ile vibratör kullanmasını istemez...Aynı şekilde,vajinismus tedavisi için ,çiftin hekimin önünde cinsel ilişkiye girmesi de etik ve bilimsel değildir.

Eğer siz vibratör kullanırken veya cinsel ilişki denerken yanınızda olmak isteyen doktorunuz var ise,doktorunuzu değiştirmenizi tavsiye ederim.

Bilgili ve etkili tedavi yapan bir doktor,nasıl bir vibratör kullanmanız gerektiğini genel olarak açıklar,kullanım için bazı tavsiyelerde bulunur ve sonuç ile ilgilenir.

Çoğu hekim konunun tıbbi yanını bilir ancak,vibratörler hakkında ayrıntılı bilgiye sahip değildir....Eğer doktorunuz veya psikoloğunuz vajinismus tedavisi için vibratör önerdiyse ve hangi vibratörü alacağınızı bilmiyorsanız şu konulara dikkat etmelisiniz;


Vajinismus tedavisinde kullanılacak vibratörün özellikleri;

1-Ten dokusunda olmalı

En önemli konu,alacağınız vibratörün et hassasiyetinde olması,mümkün olduğunca penis gibi hissedilmesidir.Sert vibratörler vajinismuslu kadını cinsellikten daha da fazla soğutabilir.

2-Makul ölçülerde olmalı

13-17 cm arası boyda,2-2,5 cm arası çapta bir vibratör vajinismus tedavisinde kullanım için idealdir.Bu ebatlardan  büyük ve kalın vibratörler kadının gözünü korkutur,pelvis kaslarının daha fazla kasılmasına neden olabilir.

3-Sağlığa zararlı kimyasallar içermemeli

Alerji yapan,fitalata gibi zararlı kimyasallar içeren vibratörler tedavide kullanılmamalıdır.Zaten fiziksel ve psikolojik açılardan hassas olan vajinismuslu kadın,plastik kokan,alerji yapan bir vibratörle mastürbasyon yaparsa farklı sorunlar yaşayabilir.Bu noktada medikal silikondan yapılmış,yumuşak vibratörler en iyi seçenek olacaktır.

4-Yüzeyi düz ve pürüzsüz olmalı

Sağlıklı kadınlarda klitoris ve vajina uyarımı için vibratör üzerinde bulunan damarlı ,tırtıklı yapı,vajinismuslu kadınlar için sorun teşkil edebilir.Vibratör yüzeyi ne kadar pürüzsüz olursa,vibratörle ilişki o denli kolay olur.

Bu dört kritere göre aşağıda resmi bulunan vibratör,vajinismus tedavisinde kullanılabilecek kaliteli bir vibratördür.


Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta kaliteli ve sağlıklı vibratör çeşitleri bulunmakta.Mahremiyetinize gösterilen kadın özeni huzurla alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.

Mahrem Shop ‘’Vibratörler ‘’ sayfasına gitmek için linki tıklayabilirsiniz:http://mahremshop.com/urun-kategori/realistik-vibratorler/

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top