Vibratör Kullanmak Cinsel Sorunları Çözer mi?


Vibratör Kullanımının Cinsel Sorunların Çözümündeki Yeri 

Vibratörler ve dildolar hakkında yazdığım bazı makalelerde ele aldığım üzere,kadınların veya evli çiftlerin vibratör kullanması bazı cinsel problemlerin giderilmesinde önemli rol oynayabiliyor...

Bu yazımda ise konuyu ‘’Cinsel İşlev Bozukluğu’’ temelinde ele alıp,cinsel sağlık ve vibratör kullanımı hakkında tavsiyelerde bulunacağım.

Cinsel İşlev Bozukluğu ve Vibratörlerin Tedavideki Yeri

Kadınlarda cinsel işlev bozukluğunun (CİB) dört türü vardır.Bunlar;

1-Hipoaktif CİB(Libido olarak da bilinen cinsel istek azalması)

2-Cinsellikten Tiksinme&Kaçınma

3-Ağrılı Cinsel İlişki

4-Orgazm Bozuklukları (bir veya birden fazla orgazm olamamak)


Yukarıda özetlediğim dört CİB türü;Psikolojik,fiziksel ve kimyasal nedenlere bağlı olarak gelişebilir.Hatta bazı vakalarda her üç neden birlikte de görülebilir.Örneğin;Depresyonda olan bir kadın aynı zamanda kilolu olabilir ve hormon dengesinde düzensizlikler görülebilir.

Peki evli bir çiftin veya kadının vibratör kullanması hangi tür cinsel sorunlarda faydalı olabilir?

Öncelikle bilinmesi gereken iki konu var;

Birincisi;Vibratörler ve dildolar,cinsel problemlerin tamamıyla ortadan kaldırılmasını sağlamazlar...Hastalığın veya sorunun çözümünde yardımcı rol oynayan bu tür seks oyuncakları,tedaviyi hızlandırmaya katkı sağlarlar.

İkincisi ise;Ağır tabloda seyreden CİB’lerde ,cinsel terapilerde uzman bir psikiyatri hekiminden destek alınmalı,onun tavsiyelerine uyulmalıdır.

Eğer geçici veya dönemsel bir cinsel soğukluk yaşıyorsanız,çeşitli psikolojik ve fiziksel nedenlerle libidonuz düştü ise vibratör veya dildo (tireşimsiz vibratör) alıp cinsel hayatınızı yeniden canlandırmayı deneyebilirsiniz...

Özellikle orgazm olamama (Anorgazmi) sorunun çözümünde vibratörlerin kanıtlanmış etkileri mevcuttur.A.B.D’de yapılan klinik bir çalışmanın verilerine göre,kadınların cinsel ilişkide orgazm olma oranları %48 iken,vibratörle orgazm olma oranları %79 ‘a yükselmiştir.


Vibratörlerin diğer önemli bir faydası da evli çiftlerin seks hayatlarına yaptığı katkıdır...Evlilik veya ilişkide monotonluk yaşayan,birbirlerini seven ancak, yeni heyecanlar arayan çiftler vibratörü sex hayatlarına dahil ederek,daha ateşli ve heyecanlı sevişebilirler.Çiftler için bele bağlanarak seks yapma imkanı sunan ‘’belden bağlamalı vibratör ve dildolar’’ daha iyi bir seçenektir.Çünkü belden bağlamalı ile,erkek vibratörü beline bağlayarak eşine farklı bir penisle seks yapma zevki yaşatabilir.

Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta kaliteli vibratörler,realistik penisler ve belden bağlamalılar bulunmakta.Mahremiyetinize gösterilen kadın duyarlılığı huzurla alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.

Mahrem Shop ‘’VİBRATÖRLER’’ sayfasına gitmek için linki tıklayabilirsiniz:http://mahremshop.com/urun-kategori/realistik-vibratorler/

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top