Vibratör Kullanmanın Sağlığa 8 Faydası


Vibratör Kullanımının Kadın Sağılığına Faydaları 

Vibratör ve dildolarla ilgili Cinsellik sayfasında yaklaşık 10 farklı yazım daha bulunmakta...Genellikle vibratör seçimi ve tavsiyelerinin yer aldığı diğer yazılardan farklı olarak,vibratör kullanmanın kadın cinsel sağlığına kanıtlanmış faydalarını bilimsel olarak açıklamaya çalışacağım.Hazırsanız başlayalım;

VİBRATÖR VE CİNSEL SAĞLIK

Vibratör ve İnsomnia (Uykusuzluk)  Hastalığı

Vibratörle yaşayacağınız şiddetli bir orgazm,stresi tetikleyen kortizol hormonunun salınımını azaltır.Aynı zamanda prolaktin salgılanmasını tetikler.

Bu ikili etki,uyku zorluğu çeken bir kadının rahatlamasına ve gevşemesine yardımcı olarak,daha kolay uyumasını sağlar.


Vibratör Ve Vajinal Kuruluk

‘Vajinal kuruluk nedenleriisimli yazımda da ele aldığım üzere,vajenin yeterince sıvı salgılamaması,ağrılı cinsel ilişkiye neden olur.

2016 yılında yapılan bir klinik gözlem çalışmasının sonucuna göre,üç ay boyunca vibratör kullanan kadınların,üçte ikisinde vajinal yağ seviyelerinde artış tesbit edilmiştir.Vajinal yağlanmanın artması ise,vajinal kuruluğun önlenmesinde en önemli faktördür.

Vibratör Ve Anorgazmi (0rgazm olamama hastalığı)

Hiç orgazm olamama veya çok zor orgazm yaşama hastalığına anorgazmi denir.Anorgazminin fiziksel ve psikolojik çok farklı nedenleri olabilir.

Vibratörler,güçlü vajia ve klitoris uyarımı yaptıkları için,orgazm güçlüğü çeken kadınlarda destekleyici rol üstlenebilirler.

Özellikle ‘tavşan vibratörler’ aynı anda ikili uyarım yaptıkları için,daha kolay orgazm yaşamaya yardımcı olabilen seks oyuncaklarının başında gelir.

İlgili yazı:Tavşan vibratör nedir,nasıl kullanılır?


Vibratör Ve Cinsel Travmayı Atlatma

Cinsel istismar ve cinsel saldırı sonrası yaşanan travmalar,derin izler bırakan ve zor iyileşen psikolojik sorunlardır...

Doktorunuzun uygun görmesi halinde kullanacağınız kaliteli bir vibratör,bedeniniz üzerinde kontrolü tekrar ele almanıza ve cinsel anlamda özgüven kazanmanıza faydalı olabilir.

Bu konuda,bazı sex terapistlerinin ve psikiyatri doktorlarının da tavsiyeleri mevcuttur.

Vibratör Ve Menstrüel Kramplar

Regl dönemleri krampları çoğu kadının sorunudur...Vibratör kullanarak pelvik taban kaslarını geliştirmenin,adet dönemi kramp ve ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabileceği kanıtlanmıştır.

Burada dikkat edilmesi gereken konu ise,adet döneminde vibratör kullanırken ekstra bir ağrı hissederseniz,kullanmayın.


Vibratör Ve Vajinal Atrofi

Deride veya dokuda meydana gelen incelmeye tıp dilinde atrofi denir.Vajinal atrofi ise, vajina içindeki dokunun incelemesi olarak tanımlanabilir.Genellikle menopoz döneminde oraya çıkan bir sorundur.

Vajinal atrofi,ağrılı seksin önemli nedenlerinden birisidir.

Bol kayganlaştırıcı sürülmüş bir vibratörle yaşayacağınız seks ve orgazm,pelivse kan akışını uyararak,vajinal yağlanmayı artırmaya yardımcı olabilir.

Burada önemli olan konu ise;Hekiminizin bilgisi ve onayı dahilinde destek ürünü olarak vibratörü kullanmaktır.

Vibratör Ve Depresyon

Psikiyatrik bir hastalık olan depresyon,kadınlar arasında en yaygın görülen ruh sağlığı sorunudur...Çok farklı nedenleri ve tetikleyicileri olan depresyonun elbette vibratörle tedavi edilebileceğini söylemek saçma olur...

Lakin,düzenli bir cinsellik ve kaliteli orgazmın;oksitosin,dopamin ve endorfin başta olmak üzere,mood yükseltici hormonlarının salınımını artırdığı da bilimsel bir gerçektir.

Özetle;Vibratörle yaşanacak cinsel deneyim ve orgazm,genel duygu-durumunuzu yükselterek, kendinizi daha mutlu hissetmenize yardımcı olabilir.


Vibratör Ve Baş Ağrısı

Baş ağrısı,kelime olarak tek bir şeyi ifade etse de,tıbbi anlamda çok geniş yelpazeye yayılan bir hastalıktır...Migren ve gerilim tipi baş ağrıları,kadınlarda en sık görülen alt gruplardır...

Kronik baş ağrısı çeken kadınların önemli bir kısmı,orgazm sonrası semptomlarda belirgin bir iyileşme olduğunu bildirmişlerdir.

Eğer orgazmla baş ağrısı hafifleyen bir kadınsanız,bir vibratör alıp bu yöntemi denemenizde tıbbi açıdan bir sakınca yok.Denemeye değer...

Kısaca toparlamak gerekirse;Vibratör kullanmak(eğer doktorunzuda uygun görürse) bazı cinsel ve psikolojik sorunların çözümüne katkı sağlayabilir.

Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta kaliteli ve sağlıklı vibratör çeşitleri bulunmakta...Gizliliğinize gösterilen kadın özeni,huzurla alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.

Mahrem Shop ‘’realistik vibratörler’’ sayfasına gitmek için bu yazıya tıklayabilirsiniz.

.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top