Vibratör çeşitleri


Vibratör türleri neler?

Cinsellik sayfasında yer alan diğer vibratör yazılarımda ele aldığım üzere,Vibratörler;Görümüm,işlev ve kullanım amaçlarına göre belirli kategorilere ayrılırlar...Bu yazıyı okuyunca ‘’Hangi vibratörü almalıyım?’’sorusunu daha kolay cevaplayacağınızı düşünüyorum.

Vibratörler;Realistik Vibratörler ve Modern Vibratörler olarak iki ana gruba ayrılırlar.Bu grupların da kendi içinde alt çeşitleri mevcuttur.Sırasıyla vibratör ve dildo (titreşimsiz olan vibratör)çeşitlerini ele alalım;

1-Realistik (Gerçekçi) Vibratörler

Realistik Vibratörlerin en önemli özelliği ten renginde ve penis görünümünde olmalarıdır.Geçmişi 1961 yılına dayanan gerçekçi et dokusundaki vibratörler,1990 ‘lı yıllara kadar plastik ve kauçuktan yapılıyordu.Plastik içeriğindeki zararlı kimyasalların ortaya çıkması ile birlikte,silikon ve diğer sağlıklı materyaller vibratör yapımında kullanılmaya başlandı.

Gerçekçi et dokusunda olan Realistik vibratörlerin alt sınıflaması ise şu şekilde;

Damarlı Vibratörler; Büyük ve kalın kan damarları olan penislerden esinlenen damarlı vibratörlerde en önemli avantaj,vajina dudaklarının ve vajina duvarının daha kolay uyarılmasını kolaylaştırmaktır.


Eğri Vibratörler;Curved Vibratör olarak da bilnen eğri vibratörlerin temel işlevi G nOktası uyarımına yardımcı olmak ve G Noktası Orgazmı yaşatmaktır.Vajina ön /üst duvarında 3-4 cm içeride yer alan G Noktasına eğri vibratörün teması daha kolay olmaktadır.


Zenci Vibratörler;Damarlı,Eğri ve düz modellerde olan zenci vibratörler,adından danalaşılacağı üzere siyahi erkeklerin penisleri gibidirler.Genellikle büyük boy ve kalın olarak üretilirler.


Mega Boy Vibratörler;Beyaz ve zenci modelleri bulunan mega boy dildo ve vibratörler 20 cm ve üzeridirler.Yani 20 santimetreden uzun olan vibratöre mega boy denir.En büyük vibratörler 30-35 cm civarında boya ve 6-7 cm kalınlığa sahiptirler.Boylarına göre diğer vibratör çeşitleri şöyle özetlenebilir;11-13 cm arası ufak boy,13-17 cm arası midi (orta) boy vibratör,17-20 cm arası büyük boy vibratör.


Belden Bağlamalı Vibratörler;Bele bağlama kemeri ile ilişkiye girilmesini sağlayan vibratör çeşidirir.Lezbiyenler ve yatakta rol değişimi yaşamak isteyen evli çiftler için en iyi seçenektir.İçi boş olanlara penis yerleştirilebilir.


2-Modern Vibratörler

‘’Vibratörün tarihçesi’’ isimli yazımda da açıkladığım üzere,modern vibratörlerin mazisi 90’lı yıllara dayanır.Oldukça yeni bir tür olan modern vibratörler,genellikle bakire genç kızlar,çalışan kadınlar ve genç evli çiftler tarafından tercih ediliyorlar.

Modern vibratörlerin başlıca özellikleri şunlardır;Penis şeklinde olmaları şart değildir.Yani görünüm itibarıyla penise benzemeyebilirler.Ten renginde değildirler.Pembe,mor,mavi başta olmak üzere,hemen her renkte üretilirler.


Modern Vibratörlerde çeşitler aşağıdaki gibidir;

Tavşan (rabbit) vibratörler;Klitoris ve vajinayı aynı anda uyaraniki uçlu vibratörlere tavşan vibratör deniliyor.Vajinaya giren büyük kısım vajina uyarımı yaparken,öndeki küçük çıkıntı klitorisi uyarıyor.Bu şekilde ikili uyarım kadınların daha çok zevk almasına ve kolay orgazm olmalarına yardımcı olabiliyor.


Çatal Vibratörler;Vajina,anüs ve klitorisi aynı anda uyaran 3 ucu bulunan vibratör türüdür.Çatal vibratörlerle anal ve vajinal girişi aynı anda yaparken klitoriste uyarılır.Birden fazla erkekle aynı anda seks yapmayı hayal eden kadınlar için ideladir.


Şarjlı Vibratörler;Son yılların trend vibratörlerinin başında gelir...Şarj edilebilme özelliği sayesinde pile gereksinim duymazlar.Pilsiz çalışan bu vibratörleri USB girişi olan her elektornik cihazla (laptop v.d) kolaylıkla şarj edebilirsiniz.


Bu iki ana kategori haricinde belirli bir gruba dahil edilemeyecek bir tür daha vardır;Anal vibratörler...Kısaca ‘’anal vibratör nedir,ne işe yarar?’’ sorusunu da cevaplayalım;

Anal Vibratörler;Hem modern hem klasik (realistik) olabilirler...En önemli özellikleri 9-12 cam arası boy ve 1,5-2,5 cm arası kalınlıkta olmalarıdır.Bir diğer ortak özellikleri ise anal kasların daha iyi kavraması için boğumlu yapıda olmalarıdır. Anal mastürbasyon seven kızlar,kadınlar,aynı anda ikili uyarım isteyen bayanlar  ve gay /biseksüel erkekler için uygundur.Aşağıda bir anal vibratör resmi yer almakta:

Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta sağlıklı,ucuz ve kaliteli vibratör çeşitleri bulunmakta. Mahremiyetinize gösterilen kadın duyarlılığı huzurla alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.

Mahrem Shop ‘’VİBRATÖRLER’’ sayfasına gitmek için linki tıklayabilirsiniz:http://mahremshop.com/urun-kategori/realistik-vibratorler/

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top