Vibratör kullanımı (resimli anlatım)


Vibratör nasıl kullanılır?

Cinsellik sayfamızda vibratörler hakkında ayrıntılı bilgi içeren 7 yazım daha bulunmakta...İlişki danışmanlığı yaptığım çiftlerin&kadınların geri bildirimleri ve bilimsel verilerin harmanlanması ile kaleme aldığım bu yazıların amacı,vibratör kullanmak isteyen kadınlara ve evli çiftlere sağlıklı bilgiler sunabilmek.

Bu yazımda ise, vibratör kullanımını resimli olarak en ince detaylarına kadar açıklayacağım.Çünkü,çoğu kadın büyük bir hevesle aldığı vibratör veya dildoyu doğru şekilde kullanmadığı için,ya vibratörden zevk almıyor ya da aldığı zevki doruklara çıkaramıyor.

İnternet sitelerinde,you tube 'da yer alan videolu ve yazılı anlatımlar da yetersiz kaldığı için,doğal olarak kadınlar vibratör kullanımı hakkında yeterli bilgiye sahip olamıyorlar.

Vibratör kullanımını maddeler halinde adım -adım açıklayalım;

Vibratör nasıl kullanılır? (resimli anlatım)

1- Kullanmadan önce yıkayın

Çoğu vibratör su geçirmez özelliğe sahiptir.Aldığınız ürünün üzerinde ‘’waterproof ‘’ yazıyorsa su geçirmezdir.Eğer vibratörün su geçirmezliği hakkında bilginiz yok ise,satın aldığınız firmadan öğrenmenizde mümkün.

Ürünü kullanmadan önce,gerekli hijyeni sağlamak için ılık sabunlu su ile yıkayın.Çamaşır veya bulaşık deterjanı kullanmayın.Su geçiren bir vibratör satın aldıysanız sabunlu nemli bir bezle silin,sonra temiz bir bez ile durulayın.


2- Pillerini takın

Vibratörlerin çoğu pilsiz olarak satılır.Sipariş verdiğiniz vibratörün hangi pil ile çalıştığını kutu üzerindeki yazıdan öğrenebilirsiniz.Vibratörler AA ve AAA (kumanda pili ve kalın kalem pil) ile çalışırlar.Bazı vibratör çeşitleri 2 adet pil ile çalışrken bazıları 3 adet pil ile çalışır.Ürünü kullanmadan önce evde yeterli miktarda pil olduğundan emin olmanız bu nedenle önemli.

Bilgi:Son yıllarda çıkan bazı modern vibratörler ise pilsizdir.Şarj edilebilen ve pile gerek duymayan bu ürünler kullanım kolaylığı sağlar.


3- Titreşim hızını test edin

Kadınların vibratör kullanırken yaptığı en kritik hatalardan birisi de,vibratörü çalıştırıp hemen klitoris veya vajinaya temas ettirmektir.Tireşim modu ve titreşim şiddeti bedensel hassasiyete göre ayarlanmamış bir vibratörü direk genital bölgede kullanmak zevk almayı zorlaştırır.

Bu nedenle,vibratörü bilek içi,göğüs ve boyun gibi genital bölge hassasiyetine yakın bir vücut bölgesinde test etmek ve doğru hızı seçmek önemlidir.

Tavsiye:En düşük titreşim hızı ile başlayıp,zevkinize uygun hızı bulana kadar kademeli olarak artırın.


4- Kayganlaştırıcı zamanı

Bazı vibratör yazılarımda ısrarla vurguladığım üzere,vibratörü su veya silikon bazlı kaliteli bir kayganlaştırıcı ile kullanmanız çok önemli.Evdeki hiçbir krem,yağ,vazelin kayganlaştırıcının yerini tutmaz.Ayrıca günlük bakım için kullanılan yağlar ve kremler vajinada enfeksiyona neden olabilirler.

Medikal standartlarda üretilmiş bir kayganlaştırıcıyı 1 tatlı kaşığı elinize dökün.Bu miktarın yarısı ile vibratörü kayganlaştırın,diğer yarısını klitoris ve vajina dudaklarına masaj yaparak uygulayın.Parmaklarınızda kalan kayganlaştırıcıyı ise,mastürbasyon yapar gibi vajinanın 2-3 cm içine kadar sürebilirsiniz.


5- Doğru pozisyonu seçin

Uygun pozisyon ve doğru zaman, vibratörden alınacak hazzı en üst seviyeye çıkarır..Kendinizi en rahat hangi pozisyonda hissediyorsanız o şekilde pozisyon alın.

Bilgi:Bazı vibratörler sert zeminlere yapışabilme (vantuzlu vibratör) özelliğine sahiptir.Bu tür vibratörler elleri kullanmadan,üzerine oturarak veya duvara monte ederek de kullanılabilirler.Ama önerim,vibratörünüz vantuzlu bile olsa ilk seferinde yatarak (masturbasyon yapar gibi) kullanmanız.


6- Önce klitorisi ve dış genital bölgeyi uyarın

Hızını ayarladığınız vibratörü önce klitoris,dış dudaklar ve kasıklara temas ettirin.Yavaş ve dairesel hareketlerle tüm bölgeye temas etmesini sağlayın.

Bilgi:Anal seks yapmasanız bile,vibratörü anal bölgeye ve popo yanaklarına hafifçe bastırın.Vücudun en fazla sinir ucuna sahip olan anüs,bu uyarım sayesinde daha fazla zevk almanızı sağlayacaktır.


7- Yavaşça içeri alın

Klitoris,dış genital bölge ve anal bölge uyarımından sonra,vibratörü yavaşça içeri itin.Çok zevk alsanız dahi ani hareketlerden kaçının.Vibratörün her kıvrımından,her santiminden zevk almaya çalışın.Bu şekilde 2-3 dakika devam edip,isterseniz aynı ritmi koruyabilir isterseniz daha da hızlanabilirsiniz.Tercihinize bağlı...

Bilgi:Bir elinizle vibratörü kullanırken,boşta kalan elinizle göğüsler,boyun gibi erojen bölgeleri uyarmanız alacağınız zevki daha da artırıp,şiddetli bir orgazm yaşamanıza yardımcı olabilir.

Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop’ta kaliteli ve ekonomik vibratör çeşitleri bulunmakta.Gizliliğinize gösterilen kadın duyarlılığı huzurla alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir.

Mahrem Shop VİBRATÖRLER sayfasına gitmek için linki tıklayabilirsiniz: http://mahremshop.com/urun-kategori/realistik-vibratorler/


Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top