Vibratör nedir vibratör nasıl kullanılır ?


Vibratör nedir ? 

Cinsellik sayfasında vibratör ve dildolar ile ilgili 4 farklı yazım daha bulunmakta...Seks hayatına heyecan ve canlılık getiren,kadınların ve evli çiftlerin yatakta mutlu olmalarını sağlayan bu seks oyuncakları ile ilgili yazdığım bilimsel yazılarda bir şeyin eksik olduğunu fark ettim..

Eksik olan,vibratörü tam anlamıyla tanımlamak ve vibratörden daha fazla zevk almanızı sağlayacak tüyolar vermekmiş.Bu yazı ile, vibratör satın almak isteyen kadınların ve evli çiftlerin kafalarındaki şu soruları gidermeyi amaçlıyorum;

Vibratör nedir ?

Vibratörden daha fazla zevk almanın yolları nelerdir?

Vibratör ne demek, dildo ne demek? Vibratör ve dildo arasında ne fark var?

Kadınlar ve evli çiftler için en iyi vibratörler hangileri ve neden ?

Bakire bir kız vibratör kullanabilir mi,kızların vibratör kullanmasının sakıncası var mı?

Hazırsanız ,tamamen bilimsel çalışmalar,anketler ve erotik shop ürün tercihlerine göre derlediğim yazıya başlayalım;


Vibratör nedir?

1800 ‘lü yılların ikinci yarısında (1860) , kadınlarda var olduğuna inanılan bir tür psikolojik rahatsızlığın (histeri) tedavisi için titreşim yayan,kadını bedensel ve psikolojik açıdan rahatlatan tıbbi bir cihaz geliştirildi ve İngilizce ‘’vibration’’ yani ‘’titreşim’’ kelimesinden esinlenerek vibratör adı verildi.Günümüzde ne o hastalık kaldı ne de eski vibratörler...

‘’Vibratörün tarihsel gelişimi’’ isimli yazımda ayrıntılı olarak ele aldığım üzere, 1920’li yıllardan sonra vibratör seks oyuncağı haline geldi ve halen de kadınların en sevdiği seks oyuncağı olarak sürekli evrim geçiriyor.


Vibratör ile dildo arasındaki farklar nelerdir?

Belki de tek ve en önemli fark,vibratörün titreşim yayan bir motoru varken,dildoların (realistik penis de denir) manuel kullanılması,yani titreşim yayan bir motorunun olmamasıdır.

Aklınıza şu soru takılmış olabilir; ‘’ Vibratör kelimesi ‘’vibration’’ dan türetilmiş,peki dildo kelimesi nereden geliyor? ‘’

Açıkçası dildo kelimesinin kaynağı belli değil...Dünyanın en ünlü İngilizce sözlüklerinden olan Oxford English Dictionary (Oksford İngilizce Sözlüğü ) bile, dildo klimesinin tam kaynağının ne olduğunu açıklayamıyor.

Dildo kelimesinin kaynağı ile ilgili üç güçlü teori var;Birincisi,küçük kürekli teknelerin deliği ve küreğin isimleri yan yana getirildiğinde dildo kelimesini çağrıştırıyor (oar /dory). 

İkinci teori;Kanada’ da ufak bir sahil şehir olan Dildo ve Dildo Adasından esinlenmiş olabileceği.

Üçüncü teori ise,minik salatalıklardan yapılan bir tür turşuya ''dill'' deniliyor ve şekli penise oldukça benziyor.Bu salatalık turşusundan esinlenip dildo adı verilmiş olabilir.Dildo yerine salatalık kullanan hala hatırı sayılır miktarda kadın olduğunu düşünürsek bu teori pek de uzak değil aslında.


Vibratör ve dildolardan daha fazla zevk almanın yolları nelerdir?

Amerika Birleşik Devletlerinde 2012 yılında kadınlar arasında yapılan bilimsel bir anketin sonuçlarına göre,vibratör kullanan kadınların sadece%47 si vibratörü vajina içerisine alıyor veorgazm yaşıyor,%53’ lük kesim ise vibratörle sadece klitorisi uyarıp orgazm oluyor...Bu veriler,gelişmiş ülkelerdeki kadınların bile vibratörü düzgün kullanmadığını gösteriyor.

Vibratörden daha çok sevk almak için, ‘’İlk kez vibratör kullanacak kadınlara 7 tavsiye ‘’ isimli yazımı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Kadınlar ve evli çiftler için en iyi vibratörler hangileridir?

İlk kez vibratör kullanacak bir kadın için tavsiyem;15-18 cm arası gerçekçi ten dokusunda olan,daha önce hiç cinsel deneyim yaşamadığı penis şeklindeki (eğri,düz,damarlı ) bir vibratör satın almasıdır.Aşırı büyük veya penise benzemeyen modern vibratörleri ilk vibratör deneyimi için tavsiye etmiyorum.

Çiftler için ise kesinlikle belden bağlamalı vibratör veya dildo tavsiye ediyorum...Erkeğin beline bağlayıp eşi ile ilişkiye gireceği bir belden bağlamalı vibratör,çiftin daha önce hiç tatmadığı hazları yaşamasına yardımcı olacaktır.


Genç bakire kızlar vibratör veya realistik penis kullanabilir mi?

Açıkçası zor bir soru...Bana kalırsa,klitorisi uyararak mastürbasyon yapmak,bir kız için müthiş zevkli ve heyecanlı bir duygu.Aynı zamanda şiddetli bir orgazm da yaşatacaktır.Ama dikkat edilmesi gereken konu,takdir edersiniz ki,içeri almamaktır.

Bununla birlikte,yine A.B.D ‘de üniversite öğrencisi kızlar arasında yapılan bir ankete göre,ilk cinsel ilişki deneyimini bir vibratörle yaşayıp,bekaretini vibratöre veren ve bunun doğru olduğunu savunan önemli sayıda katılımcı mevcut.Bakireliği bir erkekle kaybetmenin yaşatabileceği olumsuzluklardan kaçınmak isteyen kızlar,kendi kontrolllerinde olan bir ortamda ilk sekslerini vibratörle yaşamayı tercih edebiliyorlar.Tamamen bireyin yaşamına bakışıyla alakalı bir konu olduğu için,yorum yapmak doğru değil diye düşünüyorum.

Tavsiye; Sitemizin alt kuruluşu olan,kadınların çalıştırdığı Mahrem Shop’ta sağlıklı ve kaliteli vibratörler bulunmakta. 

Mahrem Shop ''vibratörler'' sayfasına girmek için linki tıklayabilirsiniz: http://mahremshop.com/urun-kategori/realistik-vibratorler/

Bu makale TAM Yaşam ve İlişki Koçluğu tarafından yazılmıştır. www.tamkocluk.com

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top