Vibratörler hakkında bilmeniz gereken 7 şaşırtıcı gerçek!


Vibratör hakkında ilginç gerçekler

Vibratör kullanan veya kullanmak isteyen kadınlar; Bu yazı sizin için! Eğlenceli ve bilginin bir arada olduğu bu yazı,vibratörleri daha iyi tanımanıza yardımcı olabilir.Tadını çıkarın ;)

1- Vibratör yaklaşık 150 yıl önce icat edildi

1860’lı yıllarda üretilen ilk vibratörler masum amaçlara hizmet ediyordu...Histeri ismi verilen ve bugün hastalık kategorisinde yer almayan kadınlara özgü huzursuzluk halini gidermek için üretilen bu masaj aleti,zamanla cinsel uyarım aracı olacaktı...


2- Kadınların sadece %47’si vibratörü vajinal orgazm için kullanıyor

Amerika’da vibratör kullanan kadınlar arasında yapılan bilimsel bir anketin sonuçlarına göre,kadınların %53’ü vibratörü sadece klitoris uyarımı için kullanıyor ve orgazm oluyor! Geriye kalan %47 ise vajinal orgazm için bu müthiş seks oyuncağını tercih ediyor.

Siz %53’lük kesim içinde yer almayın! Vibratörü hem vajinal hem de klitoral orgazm için kullanın kızlar!;)


3- İlk kez vibratör kullanan kadınların orgazm yaşama oranı %86

Çeşitli sorunlardan dolayı orgazm olamayan veya erkek partneri olmadığı için vibratör alan kadınların %86’sı ilk kullanımda dahi kolayca orgazm yaşıyorlar.Sizce bu oranı garanti edecek erkek var mı? ;)


4- Bazı vibratörlerin yapımında soya yağı kullanılır

1960’lı yıllarda üretilen penis görümümlü ilk vibratörler plastik ve kauçuktan yapılıyordu...Teknoloji ilerledikçe,latex isimli yumuşak malzeme kullanılmaya başlandı.Ancak bu üç malzemenin de sağlığa zararlı kimyasallar içerdiği fark edildi ve ucuz bazı markalar dışında vibratör üretiminde bu maddeler kullanımdan kaldırıldı(1990’lar).

Günümüzde medikal silikon karışımlı bitkisel katkı maddeleri vibratör üretiminde kullanılmakta.Ten hassasiyetindeki bu özel malzemelerden birisi de soya yağı!


5- Batı ülkelerinde modern vibratörler daha çok tercih ediliyor

Klasik penis görünümlü vibratörler ile,penis gibi görünmeyen teknolojik vibratörlerin rekabetinde durum tersine döndü! İlk üretildiği zamanlarda penise benzemediği için sınırlı bir satışı olacağı düşünülen modern vibratörler,teknolojinin desteğini arkasına alarak klasik vibratörleri geçti.

Aslında bu durumun başka bir nedeni de,batılı toplumlarda vibratör kullanımının daha yaygın olması ve realistik penis görünümlü vibratörlere doymuş olmaları...Kızlar siz onlara bakmayın! İlk vibratörünüz klasik olsun.Önce onun tadını alın,sonrasında modernlere geçersiniz ;)


6- Kadınların yarısı aldığı vibratörü dildo olarak kullanıyor

İngiltere’de bir kadın dergisinin 2008 yılında yaptığı ankete göre,titreşimli vibratör alan kadınların yaklaşık %50’si kullanırken titreşimi kapatıp dildo olarak kullanıyor.’’Ahh be kuzum madem titreşim sevmiyorsun neden dildo (realistik penis) almadın ki?’’ diye sormadan edemiyor insan;)


7- Vibratörden memnuniyet oranı %79

Nanma isimli vibratör firmasının kadınlar ve evli çiftler arasında yaptığı ankete göre,vibratörden memnuniyet oranı %79.Cinsel tatmin yaşayan kadındaki rahatlamanın evdeki huzura direk etkisi hesaba katılırsa,erkeklerin tümü eşlerine veya sevgililerine vibratör hediye etmeli bence! Ne dersiniz kızlar? ;=)

Tavsiye;Sitemizin alt kuruluşu olan,kadınların çalıştırdığı Mahrem Shop’ta kaliteli ve sağlıklı vibratör çeşitleri bulunmakta...Gizliliğinize gösterilen kadın duyarlılığı huzurla alışveriş yapmanız yardımcı olabilir.

Mahrem Shop ‘’VİBRATÖRLER’’ sayfasına gitmek için linki tıklayabilirsiniz:http://mahremshop.com/urun-kategori/realistik-vibratorler/

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top