Yapay Penis Nedir Çeşitleri Ve Modelleri Nelerdir?


Yapay Penisler Hakkında Merak Edilenler

İsminden de anlaşılacağı üzere,erkek cinsel organı yerine kullanılan cinsel ürünlere yapay penis denilir.Yapay penisler iki ana kategoriye ayrılır;

1-Vibratörler: Pil veya şarj yardımı ile titreşim yayan,motorlu yapay penislere vibratör denilir.Vibratörlerin titreşim şiddeti ve frekansı modele göre değişir.

2-Dildolar:Motorusuz,titreşim yaymayan yapay penislere ise dildo denir.Dildo isimli seks oyuncağının da yüzlerce farklı modeli bulunmaktadır.

Yapay penislerin kullanım alanları nelerdir?

Çoğunlukla cinsel hayatına farklılık katmak isteyen kadınlar,çiftler ve eşcinseller tarafından fantezi ürünü olarak kullanılırlar.Bununla birlikte,bazı cinsel sorunların tedavisinde hekim tarafından kullanımı önerilmektedir.(Örneğin Vajinismus tedavisinde)


Yapay penis neden yapılır?

Vibratör,dildo,belden bağlamalı yapay penis gibi cinsel ürünler aşağıda sıraladığım materyallerden üretilir:

Lateks:Eski jenerasyon yapay penisler,bir PVC türevi olan lateksten imal edilirdi.Ancak latex ürünlerin sağlığa zarar vermesi,koku yapması gibi nedenlerden dolayı,cinsel ürün imalatında kullanımı yok denecek kadar azaldı.

Kauçuk:Kauçuk da seks oyuncakları üretiminde bir dönem popüler olmuştur.Ancak cilt ile temasa girmesi ve kanserojen maddeler içermesi nedeniyle şu an kullanılmamaktadır.

Silikon:Günümüzde en yaygın kullanılan yapay penis etken maddesidir...Sağlığa zarar vermemesi,ciltle reaksiyona girmemesi,silikon dildo ve vibratör modellerinin daha fazla tercih edilmesinin başlıca nedenleridir.

Silikon da kendi içinde 2 kaliteye ayrılır;Hijyenik silikon ve medikal silikon.Medikal silikondan imal edilen seks oyuncakları en sağlıklı ve pahalı modellerdir.

Titreşimli mi yoksa titreşimsiz yapay penis daha çok zevk verir?

Sitemizin alt kuruluşu olan Mahrem Shop satış verilerine göre,titreşimsiz dildo ve titreşimli vibratör satış rakamları birbirine yakındır.Az bir farkla vibratör satışları daha fazladır.

Bu noktada tavsiyem;Titreşimli vibratör alırsanız daha isabetli olabilir.Çünkü,dilerseniz titreşimini kapatıp dildo olarak da kullanabilirsiniz.


Kemerli yapay penis modelleri neler?

Belden bağlamalı olarak da bilinen kemerli yapay penisler,içi boş,içi dolu ve çift taraflı olarak 3 ana gruba ayrılır.

İçi boş belden bağlamalılar:hem titreşimli hem de titreşimsiz modelleri bulunmaktadır.İçerisine erkeğin penisi yerleştirilerek kullanılırlar.Boy ve kalınlık ölçüleri modele göre değişir.

İçi dolu belden bağlamalılar:İçine penis yerleştirmeden,kasık bölgesine oturtarak kullanılırlar.

Çift taraflı belden bağlamalılar:Aynı anda her iki tarafın da zevk alması için tasarlanmış ürünlerdir.Çift taraflı belden bağlamalı vibratör ve dildolarda genellikle  bir uç kısa ,diğeri daha uzun ve kalındır.

Mahrem Shop Belden Bağlamalılar sayfasına bu yazıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yapay penis alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Öncelikle güvenilir bir sex shop mağazasının dükkan veya internet sitesini tercih etmelisiniz.Akabinde;Ürünün silikondan üretildiğinden emin olmalısınız.Silikon olmayan ürün alacaksanız CE sertifikalı,sağlık onaylı ürün tercih etmelisiniz.

Diğer bir konu da,daha önce farklı bir yazımda ele aldığım boy ve çap seçimidir...

İlk kez yapay penis kullanacaksanız,ortalama boy ve kalınlıkta ürünleri tercih edebilirsiniz.Örneğin;16-20 santim arası boy ve 3-4 cm arası kalınlık.

Sağlıklı bir cinsel yaşam dileklerimle...

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top