bu tartışma bitmez...boyu mu , işlevi mi ?


Penisin boyu mu önemli yoksa işlevimi ?

Sanırım bu konuda milyonlarca makale yazılacak ,binlerce araştırma yapılacak ama yine de kimse mutlu olmayacak J

Önceden sadece erkeklerin kendi içinde yaşadığı ,arkadaş ortamlarında eğlence konusu yapılan bir sorundu penis boyu.Ancak son 25 yılda,İnternetin yaygınlaşması,şehir hayatının getirdiği farklı beklentiler kadınlarında bu tartışmaya dahil olmasına neden oldu.

Bu konuda o kadar çok efsane dolaşıyor ki...’’Kesin bu doğrudur.’’ demek nedeyse imkansız.Bir kaç örnekle,nasıl bir efsane ile karşı karşıya olduğumuzu açıklamaya çalışalım;

1-Yapılan bir çalışmada,aynı ebatlarda penise sahip olan erkeklerin  yaklaşık yarısı penisinin ebatlarından memnunken,diğer yarısı memnun değildi.

2-Kadınlarında bu konuda beklentileri çok farklı.Partnerinin büyük penisinden dolayı ilişkiden zevk alamadığını,acı çektiğini söyleyen kadınlarda var,’’biraz büyük olsa fena olmazdı ‘’ diyende.

3-Türk erkeğinin penis boyu ortalaması 12,9-14 cm arasında olmasına rağmen,erkeklerin %60 dan fazlası,zaten bu ölçülerde olan penisinden memnun değil.

4-Türk erkeklerin hayal ettiği ortalama penis boyu 16,3+3,3 cm(16-19 cm arası) .

5-Erkekler, fizyolojik sorunlar dışında,psikolojik nedenler ve yetersizlik hisleriyle erken boşalma sorunu yaşıyor(0-5 dakika arası boşalma).Araştırmalar %30-%40 arası erkeğin erken boşalma sorunu yaşadığını söylese de,gerçekte her üç erkekten ikisinin erken boşalma sorunu yaşadığı tahmin ediliyor.

6- Farklı çalışmalar farklı sonuçlar gösterse de,kadınlar sağlıklı bir cinsel birleşme için penis boyutunun önemli olduğunu düşünüyor.

7-Yurt dışında yapılan ve üniversitede okuyan 50 öğrencinin katıldığı bir çalışmaya göre,kadınların tümü penis boyunun sağlıklı bir cinsel ilişki için önemli olduğunu belirttiler.Yine aynı çalışmaya göre,kadınların %45‘i penis boyuna ilave olarak kalınlığının önemli olduğunu söylediler.

8-Bilimsel çalışmalar,vajinanın,penis boyuna göre şekillendiğini,bu nedenle ortalama oranlarda olan penisin cinsel ilişki için yeterli olacağını,boyutundan daha çok vajina içersinde duvarlara yaptığı basınç ve klitoral uyarılma sağlamasının yeterli olacağını söylüyor.

9-Cinsel fantezi için sürekli porno izleyen çiftlerde ilerleyen dönemlerde cinsel sorunlar baş gösteriyor.

10-İki tür penis var;1-Erekte değilken dolgun görünen ancak,erkte olunca büyümeyen penis.2-Erekte olmadığı zaman küçük olan,erkete olunca 2-4 kat büyüyebilen penis.Dış görünüme aldanmamak gerek yani.

Önerimiz;Tüm bu bilgilere göre penisinizin küçük olduğunu düşünüyorsanız, penis büyütmede bilimsel etkinliği kanıtlanmış penis pompalarından birisini kullanabilirsiniz.Sitemizin alt kuruluşu olan Güzelim Shop'ta kaliteli penis büyütme pompaları bulunmakta...Güzelim Shop'a gitmek için alttaki reklamı tıklayabilirsiniz.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top