kadın neden aldatır ? kadınların 5 aldatma nedeni


Kadın neden aldatır?

Kadından kadına nedenler değişmekle birlikte,kadını aldatmaya iten 5 temel neden vardır.Adatma kuşkusuz ki,mazereti olmayan kötü bir davranıştır.Bu yazının amacı aldatmayı meşrulaştırmak değil,kadınların erkeklere göre aldatma nedenlerindeki farklılıkları ortaya koymaktır.Erkeklerin büyük çoğunluğu heyecan ve farklılık için aldatırken,kadınlar aşağıda sıraladığımız nedenlerden dolayı aldatıyorlar.İşte kadınların aldatma nedenleri:

1-Değer görmediğini hisseden kadın aldatıyor;Çocuklarını eniyi şekilde yetiştirmeye çalışıyor,evi her zaman tertemiz yapıyor,çalışıyorsa bir de üstüne para kazanıyor ama,bu kadın bir gün bile yaptığı fedakarlıklardan dolayı teşekkür almıyor.Bunca emeğe rağmen,bir güzel söz duymuyor.Evinin mutluluğu ve düzeni için yaptığı her fedakarlık,sanki onun zaten yapması gereken asli görevi gibi algılanıyor.

Sonra ne mi oluyor ? Bir adam çıkıyor,onun ne kadar önemli ve değerli birisi olduğunu hatırlatıyor.Harcadığı emeğin,gösterdiği çabanın ne kadar anlamlı olduğunu güzel sözlerle anlatıyor...Kadın bu noktada eşini ve bu yeni adamı kıyaslıyor.Aradaki uçurum,onu eşinden soğutuyor ve kocasını aldatıyor.

2-İlgi görmeyen kadın aldatıyor; Değer görmeme nedeni ile karıştırılsa da,ilgi görmek biraz daha farklı bir konu.Değer görmeyen yani emeği takdir edilmeyen bir kadın ,kocasının gösterdiği ilgiden memnun olabilir.Ya da tam tersi,ilgisizlikten yakınan bir kadın,yaptıklarının kocası tarafından takdir edildiğini düşünebilir.

İlgi görmek ,beğenilmek herkesin,özellikle de kadınların olmazsa olmazıdır. Soğuk,sıradanlaştıran ve ilgisiz bir koca kadının en büyük kabusudur.Özellikle ülkemizde,kadınların eşlerinden şikayetçi olduğu konuların başında ilgisizlik gelir.

Kendisine ilgi gösterilmediğini,beğenilmediğini,kendisine zaman ayrılmadığını düşünen kadın,bu ilgiyi başka bir erkekte görünce eşini aldatabiliyor.


3-Heyecan arayan kadın aldatıyor; Bu aldatma nedeni,erkeklerin aldatmasında esas neden olmasına rağmen,kadınların aldatma nedenlerinde sonlarda yer alıyor.İlişkisini rutin ve monoton bulan,heyecan kalmadığını düşünen bir kadın,aradığı heyecanı başka bir erkekte bulduğunu hissettiğinde eşini aldatabiliyor.

4-Seks bağımlısı olan kadın aldatıyor;Bu nedeni yazmakta tereddüt ettim ama,konu madem aldatma nedenleri,o zaman yazılmalı diye düşündüm.Neden yazmakta tereddüt ettim;Çünkü bu bir hastalık ve tedavi edilmesi gerek.Eğer bir kadında seks bağımlılığı veya aldatmaya teşvik eden başka bir psikolojik rahatsızlık var ise(örneğin; bipolar bozukluk) elbette bu hastalıkla yüzleşip,tedavi olması gerekir.

5-Güç ve güven hissetmeyen kadın aldatıyor;Bu neden genelde görmezden gelinir veya aldatma nedenleri arasında sıralanmaz...Oysa,kadın erkeği sığınabileceği güçlü ve güven veren bir liman olarak görmek ister.Erkeğin gerektiğinde dümeni ele almasını bekler.Bu bir teslimiyet değildir,yanlış anlaşılmasın.Ama kadın güçlü ve sağlam iradeli bir erkek ister.Kadın eşinden veya sevgilisinden bu hissi alamazsa,güçlü olduğunu düşündüğü bir limana sığınır,yani;eşini aldatır.

Yazıma başlarken de belirttiğim gibi,neden her ne olursa olsun,aldatmanın mazereti yok...Aldatmaya neden olan tutum ve davranışları eş ile konuşmak,gerekirse uzman desteği almak ve bu sorunları aşmak insana yakışan en iyi yol.Ancak,tüm çözüm arayışlarınıza rağmen sorunlar ortadan kalkmadıysa ve aldatmayı düşünmeye başladıysanız,ilişkiyi bitirmek en doğru yol olacaktır.

Not:Şu yazı da ilginizi çekebilir; Yatakta başka birini düşünmek aldatmak mıdır? http://guzelimguzel.com/Detay/iliskiler/yatakta-baska-birini-dusunmek-aldatmak-midir/280

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top