kadınlarda etkili 10 doğal afrodizyak


Kadında cinsel isteğini artıran yiyecekler

Yoğun koşuşturmaca veya stresli dönemler kadın cinsel yaşamını olumsuz etkileyebilmekte...Kadın cinselliğine katkı sağlayan,deyim yerindeyse azdırıcı işlevi gören bazı besinler ise bu sorunun çözümünde büyük katkı sağlıyor.Kadınların seks performansını ve cinsel isteğini artıran meyve,sebze ve hayvansal ürünleri şu şekilde;

1-Çikolata: Cinsel istek deyince çoğu kadın için sembol haline gelen çikolata, kadında seratonin salgılamasını artırarak haz alma isteğini tetikliyor. Ayrıca, verdiği enerji seks performansının artmasına katkıda bulunuyor.

2-Roka: Rokanın kadınlarda cinsel isteği artırdığı artık kesin olarak bilinmekte. Tadı alışamayanlar için kötü gibi gelse de, alıştıktan sonra, aranılan bir damak tadı haline geliyor.

3-Bal: Eski Mısır’dan beri, kadınların başta gelen afrodizyaklarından birisidir bal... Balayı kelimesini ikiye ayırırsak, BAL ve AY olarak, sanırım balın cinsel yaşamdaki önemini daha iyi vurgulamış oluruz J

4-Muz: Şekil olarak zaten cinsel çağrışımlı olan muz, içerik olarak ta kadınlara özel bir afrodizyak. Çikolataya benzer etkileri mevcut.

5-Kabuklu kuru yemişler: Özellikle, Antep fıstığı, fındık ve ceviz diğer bir çok yararının yanı sıra, cinsel isteğimizde artıran kuru yemişler.

6-Çilek: Yeryüzündeki en erotik meyvelerden biridir çilek...Kadın cinsel isteğini tetikleyen C vitamini, çilekte bol miktarda mevcut.Yalnız,mevsiminde yemekte fayda var.

7-Avokado: Tarihin en gizemli uygarlıklarından biri olan Aztek’ler avokadoyu kadın cinsel isteğini artırmak için kullanırlarmış. Günümüz kadını için de, önerilen bir performans artırıcıdır.

8-Kafein: Doğal bir uyaran olan kafein, cinsel organlara kan akışını tetiklemektedir. Bu etkisi nedeniyle kafein tüketimini abartmamakta yarar var. Günlük 2-3 fincan kahve tüketimi yeterli diyor uzmanlar.

9-Deniz kabukluları: Midye, istiridye ilk akla gelenler.Diğer deniz ürünlerinin de hem kadın hem erkekte cinsel isteği artırdığı bilinmekte.

10-Sarımsak: Anti-oksidanlar ve protein açısından zengin olan sarımsak, kadın cinsel uyaranı olarak yüzyıllardır önerilmekte. Malum nedenlerden dolayı yemek istemiyorsanız, kapsüllerini tercih edebilirsiniz.

Güzelim Güzel Her yönü ile özgün ve yenilikçi kadın sitesi

Scroll To Top